بازار جهانی نفت نیاز به افزایش عرضه از ایران دارد/ برهم زدن امنیت انرژی یک بازی برد- باخت است


بازار جهانی نفت نیاز به افزایش عرضه از ایران دارد/ برهم زدن امنیت انرژی یک بازی برد- باخت است

وزیر نفت سقوط امنیت انرژی و تشدید نوسانات بازار را ضرر همه بازیگران این عرصه دانست و گفت: بازار جهانی نفت نیازمند افزایش عرضه از سوی ایران است.


به گزارش ایلنا از وزارت نفت، جواد اوجی پس از سی امین اجلاس وزیران سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (اوپک پلاس) گفت: تصمیم امروز اوپک پلاس در واقع اجرایی شدن تصمیم ماه گذشته برای افزایش تولید نفت توسط اوپک پلاس است. 648000 بشکه در روز، جولای و آگوست 2022.


تصریح می کند: با توجه به کاهش تولید برخی از تولیدکنندگان اوپک + و نرسیدن به سطح تولید تعهد شده و کاهش سطح ذخایر تجاری نفت خام و فرآورده های نفتی در برخی کشورهای بزرگ مصرف کننده، سی امین نشست وزیران اوپک + بار دیگر با حمایت از تصمیم نوزدهمین نشست وزیران اوپک و غیراوپک (ژوئیه 2021)، بر اساس اجماع، تصمیم به افزایش 648 هزار بشکه ای تولید کل کشورهای اوپک و غیراوپک تا آگوست 2022 به میزان 648 هزار بشکه در روز گرفت.


وی با تاکید بر اینکه ائتلاف اوپک پلاس به رصد و رصد تحولات بازار ادامه خواهد داد و تمامی اقدامات لازم را برای حفظ ثبات بازار نفت انجام خواهد داد، افزود: بر اساس آخرین آمار و گزارش های منتشر شده، پایبندی مناسب کشورهای اوپک پلاس در آوریل 2022 میلادی به سطح بی‌سابقه 256 درصد رسید که دلیل اصلی افزایش سطح انطباق است که میزان تعهد برخی کشورها را تولید نمی‌کرد.


اوجی گفت: بازار جهانی نفت علیرغم برخی نگرانی‌ها از پیامدهای تنش‌های ژئوپلیتیکی بر رشد اقتصادی جهان و آسیب‌های احتمالی به تقاضا، با هدف تعادل و ثبات در حرکت است، اما نگرانی‌ها درباره احتمال کمبود عرضه همچنان ادامه دارد. نفت در ماه های آینده وی گفت: کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس شرایط بازار جهانی نفت و تعادل بین عرضه و تقاضا را به دقت رصد می کنند و تمایل دارند تا بر اساس شرایط بازار نفت به سرعت تصمیم گیری و اقدامات لازم را انجام دهند. . .


وی افزود: تحولات اخیر در اقتصاد جهان نشان دهنده افزایش اثرات تورم در بسیاری از کشورهای جهان بوده و قیمت انواع سوخت افزایش چشمگیری داشته است و می تواند پاسخگوی برخی مشتریان باشد و به ایجاد تعادل و آرامش کمک کند. . در بازارهای جهانی به ویژه با نزدیک شدن به فصل تابستان و آغاز سفر به اروپا و آمریکا، شاهد افزایش تقاضای جهانی نفت و فرآورده های نفتی خواهیم بود و در چنین شرایطی، کشورهای مصرف کننده احتمالاً فشارهای قیمتی بیشتری را متحمل خواهند شد. بازار فرآورده های نفتی


جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره بر این واقعیت تاکید داشته است که سقوط امنیت انرژی و تشدید نوسانات بازار بازی باختی برای همه بازیگران این حوزه است، تصریح کرد: به عنوان بزرگترین دارنده ذخایر نفت و گاز در سراسر جهان. ، آماده ایم تلاش می کنیم هر چه زودتر تولید نفت خام خود را به سطح قبل از تحریم برسانیم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید