باید تفاهم نامه ای بین صنعت و دانشگاه ایجاد شود تا کار دانشجویی تضمین شود/ هرمزگان با همه مهارت هایش سختی های زیادی دارد.


باید تفاهم نامه ای بین صنعت و دانشگاه ایجاد شود تا کار دانشجویی تضمین شود/ هرمزگان با همه مهارت هایش سختی های زیادی دارد.

فراز با بیان اینکه بیکاری مانع اصلی جوانان در جمعیت است، گفت: پیشنهاد می شود برای کاهش بیکاری تفاهم نامه ای بین دانشگاه ها و صنعت در استان های صنعتی تنظیم و اجرا شود.


به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالله فراز در سخنرانی پیش از دستور خود در نهمین جلسه شورای عالی استان ها با بیان اینکه با وجود همه تحریم های ظالمانه علیه کشور عزیزمان ایران، خدا را شکر به برکت این انقلاب بزرگ و عظیم گفت: کارهای خوبی در کشور و به ویژه در استان هرمزگان انجام شده است که جای تشکر و قدردانی دارد.

وی افزود: اما قطعاً الزاماتی وجود دارد که مردم از نمایندگان خود انتظار دارند این موارد را در سطح کشور مطرح کنند و همه می دانیم که بهترین نوع سؤال، سؤال با راه حل مناسب است.

فراز با بیان اینکه هرمزگان دارای منابع طبیعی فراوانی است، تصریح کرد: طولانی ترین ساحل، مهمترین بندر صادراتی و وارداتی، جزایر مختلف از جمله بزرگترین جزیره خاورمیانه، مناطق آزاد تجاری و صنعتی، صنایع بزرگ مانند نفت، گاز، آلومینیوم، فولاد و … بتن و گچ بخش کوچکی از ظرفیت های استان هرمزگان است. اما برای همه عجیب است که چرا باید نام استان هرمزگان بر اساس آمار کشوری با این همه ظرفیت در راس نرخ بیکاری و محرومیت دیده شود؟

نماینده استان هرمزگان گفت: هرمزگان گنج و نعمت بزرگی برای کشور عزیزمان ایران است. اما باید بپذیریم که بهره برداری مناسبی از آن صورت نگرفته است، اگر بود نه تنها خصوصی نبود، بلکه باعث رشد و توسعه پایدارتر کشور می شد.

وی تصریح کرد: در کشور با مشکل عدم مدیریت کارآمد و توسعه پایدار یکپارچه مناطق مختلف با توجه به هدف سرزمینی مواجه هستیم و امروزه یکی از دلایل مهم عدم توسعه مناطق مختلف می باشد. عدم توسعه و عدم بهره وری نیروهای انسانی آن.

فراز خاطرنشان کرد: هرمزگان در دریا و بنادر حرف اول را می زند اما در این زمینه مدیر ملی ندارد حتی گاهی مدیر بومی هم ندارد اولین مناطق آزاد تجاری هرمزگان در قشم و آزاد کیش ایجاد شد. مناطق جالب است بدانید که نیروهای هرمزگانی در مدیریت مناطق تنها نیستند، کشورهای آزاد نقشی ندارند، اما هرمزگان نیوز در مدیریت مناطق آزاد حتی یک عضو هیئت مدیره ندارد. و شاید برای شما عجیب باشد که در دوران انقلاب از 19 استاندار معرفی شده فقط دو نفر بومی بودند. قطعاً یکی از راه های برون رفت از سلب توجه و اعتماد به نیروهای بومی استان در مدیریت ملی و محلی است که انتظار داریم دولت عدالت محور دکتر رئیسی به این موضوع ویژه توجه داشته باشد.

وی خطاب به وزیر کار و تامین اجتماعی گفت: زنگ خطر کندی رشد جمعیتی کشور مدتی است به صدا درآمده است و تشویق خانواده ها به فرزندآوری کافی نیست، بلکه ایجاد شغل و درآمد پایدار است. پيش نياز. به خاطر همین.

فراز افزود: پیشنهاد ما به دولت برقراری ارتباط مستقیم بین شرکت ها و دانشگاه ها و مراکز حرفه آموزی است. خدا را شکر تعداد دانشگاه های هرمزگان و کشور کم نیست مثل آموزش و پرورش که دانشجو شغل دبیری کنکور سراسری را انتخاب می کند و وارد دانشگاه فرهنگیان می شود و ضمانت شغلی هم دارد. فارغ التحصیلان دانشگاهی مستقیما وارد صنایع می شوند. با این کار صنایع نیز می توانند مهارت آموزی را رصد کنند و نیروهای جوان، ماهر و ماهر ایجاد کنند و وقتی جوانان در سن 18 سالگی وارد دانشگاه شوند و به امنیت شغلی، ازدواج و نرخ بازنشستگی خود اطمینان داشته باشند، قطعا باروری در جامعه افزایش می یابد. .

نماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان ها نیز خطاب به وزیر محترم راه و شهرسازی گفت: استان هرمزگان بندر اصلی صادرات و واردات کشور و گذرگاه ترانزیت کالا است. اما متاسفانه جاده هرمزگان هر روز قربانی می گیرد. لذا باید نسبت به بهسازی و بهسازی راه های استان توجه جدی شود.

وی افزود: مردم شهرستان مهران بندرلنگ سال هاست که منتظر آسفالت و بهسازی تنها 4 کیلومتر جاده هستند که بیش از 20 هزار نفر تردد می کنند و استان بوشهر را به مرکز استان هرمزگان متصل می کنند. جاده شلوغ و شلوغ است اما در بدترین شرایط ممکن به حدی که در برخی مناطق آسفالت وجود ندارد.

این پرواز ادامه داد: جاده کهورستان به لارستان نیازمند توجه جدی مسئولان است. جاده ساحلی بندر مقام به گرزه بخشی از زیرساخت های آن بوده و رها شده است، اگر این جاده می توانست در زمینه گردشگری رونق روستاهای آن منطقه را به همراه داشته باشد.

نماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان ها افزود: سطح امکانات و فضای آموزشی مدارس و مراکز درمانی در شهرستان های هرمزگان قابل قبول نیست. این انصاف نیست که جمعیت هرمزگان به دلیل مشکلات پزشکی از استان های همجوار آواره شوند. بنابراین اجرای دانشگاه علوم پزشکی فرهنگیان در شرق و غرب استان یکی از پیش نیازهای خروج هرمزگان از محرومیت و توسعه است.

وی تصریح کرد: اصلاح و جابجایی مسکن ملی بندرعباس در اسرع وقت و اجرای آن منطق مورد نیاز مردم است. بنابراین طرح مسکن ملی خوب دولت نباید در بندرعباس معطل شود.

این پرواز بیان کرد: هرمزگان میزبان هر نوع سرمایه گذاری در حوزه بندری و دریایی و … است. بنابراین هیچکس به خود اجازه ندهد از انتزاع هرمزگان صحبت کند، سرزمین هرمزگان قابل معامله نیست.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید