با بازار املاک در ترکیه آشنا شوید


خرید ملک یک سرمایه گذاری بزرگ و مهم است. به همین دلیل، ممکن است تصمیم گیری برای خرید خانه برای شما دشوار باشد، به خصوص در کشوری غیر از کشور خود. در این فرآیند، ممکن است لازم باشد تمام جزئیات را در نظر بگیرید و هنگام تصمیم گیری به دقت بررسی کنید. زیرا حتی یک اشتباه کوچک در طول فرآیند معامله می تواند خطرات قابل توجهی را هم برای خریدار و هم برای مالک ایجاد کند.

خرید ملک در ترکیه چه برای سرمایه گذاری و چه برای امرار معاش یکی از بزرگترین اقداماتی است که می توانید برای خود انجام دهید. پس با ما همراه باشید تا نحوه انجام آن را بررسی کنیم خرید ملک در ترکیه از مشکلات احتمالی اجتناب کنید.


قوانین خرید ملک برای خارجی ها را بدانید

خرید ملک در ترکیه آسان است. اما محدودیت هایی برای خارجی ها وجود دارد. طبق قانون 35 بخش املاک و زمین ترکیه، شهروندان خارجی مانند ترک ها می توانند با رعایت قوانین و مقررات، هر ملک تجاری یا مسکونی را خریداری کنند. در زیر برخی از قوانین و مقررات مربوط به خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی آورده شده است:

  • در بخش نظامی و امنیتی ترکیه، خارجی ها نمی توانند ملک یا زمین بخرند.
  • شهروندان خارجی نمی توانند املاکی با مساحت بیش از 30 هکتار خریداری کنند.
  • در هر شهر یا بخشی از ترکیه، خارجی ها تنها می توانند تا 10 درصد از زمین را خریداری کنند.
  • برای خرید ملک در ترکیه، خارجی ها می توانند بدون محدودیت از خدمات بانکی استفاده کنند.
  • مالیات بر دارایی هنگام خرید ملک در ترکیه 4.4 درصد از ارزش کل معاملات تعیین شده است.
  • اتباع خارجی هنگام خرید ملک در ترکیه باید بیمه نامه داشته باشند.
  • اتباع خارجی با دادن وکالتنامه به وکیل می توانند از راه دور ملک خریداری کنند.

بهترین شهر را برای خرید خانه انتخاب کنید

مهاجرانی که به دنبال بهترین مکان ها در ترکیه برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هستند، استانبول را محبوب ترین مقصد برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می دانند. اما علاوه بر استانبول، مقاصد دیگری نیز وجود دارد که فرصت‌های سرمایه‌گذاری سودآور در املاک و مستغلات را برای خارجی‌ها فراهم می‌کند. لایک کنید:

آنتالیا

آنتالیا در جنوب ترکیه واقع شده است و یکی از محبوب ترین مقاصد تابستانی هم برای مردم محلی و هم برای مهاجران است. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط موسسه آمار ترکیه (TUIK)، بیش از 100000 خارجی در این شهر زندگی می کنند.

آنتالیا با سواحل با پرچم آبی، آب و هوای خوب و جمعیت بزرگ مهاجران، بهترین مکان در ترکیه برای خرید ملک است. با اینکه امکانات شهرهای بزرگ را دارد اما حس یک شهر ساحلی را هم دارد. آنتالیا سومین مقصد محبوب در بین مهاجرانی است که تصمیم به مهاجرت به ترکیه دارند.

آنکارا

آنکارا، پایتخت ترکیه، یکی دیگر از مقاصد مورد علاقه مهاجران کاری است. قیمت ملک در آنکارا ارزان تر از استانبول است، بنابراین اگر به دنبال زندگی در یک شهر بزرگ هستید. اما اگر نمی خواهید پول زیادی سرمایه گذاری کنید، می توانید آنکارا را نیز در نظر بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت در ترکیه، خرید خانه و یا خرید ملک در ترکیه با ما تماس بگیرید.

خرید ملک مستلزم اخذ اقامت نیست

برنامه اقامت و املاک در ترکیه دو حوزه مجزا هستند و خرید ملک جدید واجد شرایط اقامت نیست. با این حال، اگر ملک سرمایه گذاری به ارزش 400000 دلار یا بیشتر خریداری کنید، می توانید برای شهروندی ترکیه نیز اقدام کنید. اقامت در ترکیه با خرید خانه تجربه و در نهایت از حقوق کامل کار و زندگی بهره مند شوند.

هنگام خرید ملک در ترکیه چه باید کرد؟

هنگام خرید ملک در ترکیه نکات کلیدی وجود دارد. قبل از شروع فرآیند خرید، باید روشن کنید که چه می خواهید و چه انتظاراتی دارید. هنگامی که مکان، نوع ملک، هدف خرید و بودجه را مشخص کردید، باید یک شرکت املاک و مستغلات حرفه ای یا مشاور املاک برای همکاری پیدا کنید. اگرچه فرآیند خرید در ترکیه ساده و مطمئن است، اما همکاری با یک متخصص به شما کمک می کند تا سرمایه گذاری خوبی داشته باشید.

هرگز از یک فرد معمولی که در ترکیه ملاقات کردید، املاک نخرید. آنها معمولاً یکی از اقوام یا دوستانی دارند که ملک را می فروشد یا به عنوان واسطه عمل می کند. خطرات خرید ملک از آنها وجود دارد. می توانید بدون قید و شرط ملکی بخرید وگرنه ممکن است مورد کلاهبرداری قرار بگیرید.

کار با یک مشاور املاک مزایای بسیاری را برای شما به ارمغان می آورد. نماینده شما انتظارات شما را درک می کند و بهترین گزینه ها را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید هر گونه سوالی را در طول فرآیند خرید بپرسید و هر مرحله از معامله را درک کنید. بنابراین می توانید مطمئن باشید که قرارداد فروش شامل تمام شرایط خریدی است که پذیرفته اید. بنابراین می توانید با خیال راحت قرارداد فروش را امضا کنید.

مراحل خرید ملک در ترکیه را به طور کامل بدانید

خرید ملک در ترکیه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی یا آمریکایی آسان است. این فرآیند معمولاً در سه روز تکمیل می شود. با این حال، شما باید پول خود را به ترکیه منتقل کنید. مراحل و مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه عبارتند از:

دریافت کد مالیاتی

هنگام تصمیم گیری برای داشتن ملک در ترکیه، اولین قدم دریافت شماره مالیات از مقامات مالیاتی است. با ارسال پاسپورت معتبر می توانید این شماره را دریافت کنید. این یک نکته کلیدی در فرآیند است. زیرا هنگام افتتاح حساب بانکی، گرفتن سند مالکیت یا هر رویه رسمی دیگر به این شماره نیاز خواهید داشت.

یک حساب بانکی باز کن

می توانید با کد مالیاتی خود یک حساب بانکی باز کنید. این ضروری است و زمانی که در ترکیه زندگی می کنید برای شما بسیار مفید خواهد بود. از طریق این حساب بانکی می توانید مالیات و قبوض را پرداخت کنید. با این حال، هدف اصلی این حساب بانکی مبادله پول شما در TRY است.

خارجی ها نمی توانند با ارزهای خود در ترکیه املاک و مستغلات بخرند. بنابراین، هنگام خرید ملک به عنوان یک خارجی، باید پول خود را با TRY مبادله کنید. همچنین، شما باید پول خود را از طریق بانک مرکزی جمهوری ترکیه یا هر بانک دیگری که در خدمت ترکیه است، مبادله کنید.

دریافت گزارش ارزیابی

گزارش های ارزیابی توسط ارزیاب های مورد تایید SPK برای تعیین ارزش بازار ملکی که قرار است در ترکیه خریداری شود، تهیه می شود. این سند در فرآیند خرید برای محافظت از خریدار و فروشنده لازم است. پس از تهیه گزارش ارزیابی توسط یک ارزیاب، شما آماده دریافت سند مالکیت خود هستید.

درخواست انتقال سند مالکیت

وقتی برای انتقال سند به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه می کنید، وقت می گیرند و خریدار و فروشنده را دعوت می کنند. شما مراحل خرید را در این قرار نهایی می کنید.

امضاهای نهایی

در این مرحله خریدار و فروشنده سند انتقال مالکیت را با شرایط توافق شده در قرارداد امضا می کنند. پس از آن، فرآیند خرید به پایان می رسد. شما اکنون در ترکیه صاحب خانه هستید.

برای آشنایی بیشتر با مراحل خرید ملک در ترکیه شما را به سایت دعوت می کنیم خانه TCM رجوع شود

نتیجه

ترکیه با آب و هوا، طبیعت، فرهنگ و تاریخ دیدنی خود، همیشه مقصدی مطلوب برای خارجی ها بوده است تا آن را خانه دوم بنامند. در نتیجه، این کشور فرصت های بی پایانی را برای تجار، متخصصان، دانشجویان و بازنشستگان فراهم می کند تا با وعده شهروندی دوم، در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند. اما نکته مهم این است که ابتدا در مورد بازار و آنچه در دسترس است تحقیق کنید. منطقه را بشناسید، از سایر مهاجران مشاوره بگیرید. به یاد داشته باشید، برای خرید ملک در ترکیه باید یک مشاور املاک معتبر داشته باشید. از مردم محلی صمیمی که در مغازه یا کافه ملاقات می کنید ملک نخرید.

دیدگاهتان را بنویسید