با تاکید بر لزوم توسعه همکاری های رسانه ای ایران و پاکستان


با تاکید بر لزوم توسعه همکاری های رسانه ای ایران و پاکستان

سفیر ایران در اسلام آباد صبح روز جمعه با وزیر اطلاعات پاکستان دیدار و درباره موضوعات مورد علاقه گفتگو کرد.


به گزارش ایلنا، طرفین در این دیدار با بیان اینکه منافع مشترک ایران و پاکستان می تواند زمینه ساز توسعه روابط رسانه ای دو کشور باشد، تاکید کردند که تعامل رسانه ای دو کشور زمینه ساز تقویت بیشتر روابط دوجانبه است. در بخش های مختلف از جمله فرهنگ و روابط عمومی


در این نشست آخرین وضعیت ارتباط رسانه های جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در حوزه تبادل اطلاعات خبری مورد بررسی قرار گرفت و مسئولان دو کشور گفتند: ایران و پاکستان در این زمینه توانمندی های بیشماری دارند. متاسفانه تاکنون به طور موثر استفاده نشده است.


مریم اورنگ زیب وزیر اطلاعات پاکستان نیز در این دیدار به توافقات انجام شده در گذشته برای توسعه همکاری های رسانه ای ایران و پاکستان اشاره کرد و گفت: دو کشور باید تلاش کنند تا با همکاری رسانه ای منافع مشترک خود را اجرا و هدفمند کنند. .


حتی سید محمدعلی حسینی سفیر ایران نیز بر توانمندی های رسانه ای پاکستان تاکید کرد و گفت: دو کشور همسایه با توجه به اشتراکات فراوانی که دارند، می توانند به تبادل فیلم، سریال و برنامه های تلویزیونی و در این راستا جمهوری اسلامی ایران بپردازند. رادیو و تلویزیون ایران با شبکه ملی پاکستان همکاری خواهد کرد و سایر شبکه های خصوصی در این کشور در دسترس بودن خود را اعلام کرده اند.


در این دیدار احسان خزایی، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، نمایندگان شبکه ملی کشور و برخی دیگر از مقامات وزارت اطلاعات و خبرگزاری رسمی دولت پاکستان حضور داشتند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید