با شانس در خانه ام را زد


با شانس در خانه ام را زد


کود میکرو


مواد مغذی موجود در این ریزکود شامل روی، منگنز، آهن و … است که نیاز گیاه به این عناصر بسیار کم است اما استفاده از آن برای گیاهان بسیار مفید است و به رشد آنها کمک زیادی می کند.


جالب است بدانید که کودهای شیمیایی به دو دسته میکروالمان ها و درشت عناصر تقسیم می شوند، در کودهای ماکروالنتال مواد مغذی زیادی وجود دارد که مهم ترین مواد اصلی برای رشد گیاه هستند، در صورتی که این عناصر در طول رشد گیاه وجود نداشته باشند، مقدار باروری حاصل می شود. و همچنین رشد آنها به خوبی اتفاق نمی افتد و در برخی موارد منجر به از بین رفتن گیاه می شود.


این کود شیمیایی در بخش کشاورزی جایگاه ویژه ای دارد، درست است که گیاهان برای رشد نیاز کمتری به این کود دارند، اما استفاده از آن ضروری است. همانطور که می دانید آهن یکی از مواد مغذی است که در کودهای کمیاب یافت می شود و وجود این مواد در گیاهان کمک زیادی به سبز شدن گیاه می کند.


بسیاری از گیاهانی که در آپارتمان نگهداری می کنید نور کافی دریافت نمی کنند، این گیاهان از ویتامین هایی که از نور خورشید دریافت می کنند محروم هستند که برای تامین این مواد می توانید از کودهای مختلف مانند کود ریز عناصر استفاده کنید.کود خانگی


در واقع کود خانگی با غنی سازی خاک با عناصر مورد نیاز، سلامت گیاه فلفل را تضمین می کند.سلامت گیاه نشان دهنده سلامت محصول به دست آمده از آن است و در نهایت می توان نتیجه گرفت که انتخاب صحیح کود برای کشت فلفل بسیار مهم است. .


علاوه بر هیدروژن، اکسیژن و کربنی که گیاه فلفل از هوا و آب دریافت می کند، این گیاه برای رشد خود به ۱۴ عنصر ضروری یا مفید دیگر نیز نیاز دارد که این عناصر از طریق کود تامین می شود، برخی از این عناصر که به گیاه می رسند عبارتند از فسفر، نیتروژن، پتاسیم، مس، آهن، روی و منیزیم.


به طور کلی یکی از بهترین انتخاب ها برای کود دهی به بوته های فلفل استفاده از کود متعادل است، کود متعادل دارای نسبت های مساوی از هر یک از عناصر مورد نیاز فلفل است، در بسیاری از موارد خاک به اندازه کافی و به فسفر نیاز دارد، در این صورت کود را تهیه کنید. بدون فسفر یا با فسفر کم از طرف دیگر نیتروژن یکی از موثرترین عناصر سازنده برای رشد فلفل است، بنابراین مطمئن شوید که کود مورد نظر شما حاوی نیتروژن کافی باشد.


2.


کود مبتنی بر نیتروژن مایع


یکی از عناصری که کشاورزان برای غنی سازی محصولات خود نیاز دارند، کود نیتروژن مایع است که برای انواع درختان مناسب است.


همچنین توجه داشته باشید که زمان استفاده از این محصول عمدتاً در فصل بهار و زمانی است که درختان در حال شکوفه هستند، اما می توانید از آن در فصول دیگر نیز استفاده کنید که این کود وارد صنعت کشاورزی شده و مورد استفاده کشاورزان قرار گرفته است، بسیاری از دانشمندان در این زمینه میدان را راهی برای نجات صنعت کشاورزی نامیدند.


دلیل این گفته تاثیرات فوق العاده این کود بر روی خاک و درختان است که با استفاده از این محصول شاهد افزایش محصولات کشاورزی هستیم. اما موضوع مهمی که کشاورزان باید به آن توجه کنند این است که استفاده بی رویه از این کود می تواند بر کیفیت درخت و محصول آن تاثیر بگذارد اما به دلیل نفوذ این کود به منابع آبی انسانی و از روی میز کرم های خاکی به شدت افزایش می یابد. خطر مسمومیت آنها


3.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید