با مشاهده آسیب های اجتماعی و اصلاح آن اجازه نمی دهیم دشمنان امید را از جامعه سلب کنند


با مشاهده آسیب های اجتماعی و اصلاح آن اجازه نمی دهیم دشمنان امید را از جامعه سلب کنند


به گزارش ایلنا، اصغر جهانگیر در بازدید از اپراتور تلفن همراه ایرانسل از آخرین دستاوردهای این شرکت در زمینه توسعه شبکه ملی اطلاعات، تحول دیجیتال، استفاده از توانمندی های داخلی و توسعه همکاری های مشترک، با ارسال پیامک مطلع شد و تاکنون بیش از 3.5 میلیارد پیامک در 36 مرحله برای مشترکین ارسال شده است که نتایج موثری در جامعه دارد و جای تقدیر دارد.


وی گفت: دنیای جدید و پیشرفته امروز ما را با ماموریت های جدیدی مواجه کرده است. ما در دنیای تغییرات و نوآوری‌های بزرگ زندگی می‌کنیم که در آن همه نهادها (ملی و بین‌المللی)، قوانین و مقررات در زمینه‌های مختلف، کارگزاران، استراتژی‌ها و سیاست‌ها در حال تغییر هستند و بر اساس تجربیات جدید مورد نیاز برای ایجاد خلاقیت، کسب جدید، ایجاد فرصت‌ها و تهدیدهایی برای همه بخش‌ها و مردم است که اگر به تغییرات به‌ویژه در حوزه رقبا توجه نکنیم، فرصت‌های ناشی از تغییرات و تحولات به سرعت به تهدیدی برای افراد جامعه تبدیل می‌شود.


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: رعایت این شرایط وظیفه همه ما خدمتگزاران نظام است و مسئولیتی مضاعف بر دوش ما دارد.


وی گفت: به موازات کارهای تخصصی که انجام می دهیم باید ببینیم این تحولات و تحولات در چه زمینه هایی، تا چه حد و با چه هدفی چه تاثیری دارد و چگونه می توانیم آثار منفی آن را کاهش دهیم؛ به عنوان نمونه ای از توسعه فناوری تلفن همراه و گوشی های هوشمند، نقش آن از یک پیام رسان سنتی تلفنی به یک رسانه پیچیده، فرهنگ ساز و مسلط تغییر کرده است، تا جایی که امروزه مجموعه تلفن های همراه به یک فرهنگ جیبی، مشاور، همراه تبدیل شده است. ، همراه و حتی جایگزین خانواده در مواقعی که این معلم مادام العمر و راهنمای همیشگی مردم، اگر امین و صادق و دارای ارزش نباشد، می تواند بسیاری از ضد ارزش ها را به ارزش تبدیل کند و حتی در اعتقادات قلبی ایجاد شک و تردید کند. در جامعه. مقابله با بحران های ضد ارزشی و ضد فرهنگی.


جهانگیر ادامه داد: علاوه بر خدمات رسانی و بهره برداری از فناوری های نوین، باید مردم را برای استفاده بهینه و صحیح از این فناوری ها آماده کنیم و از طریق آموزش و دانشگاه به آنها آثار مخرب این فضا را آموزش دهیم. با شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل مانند مساجد، نماز جمعه، مدارس و دانشگاه ها تعطیل شده اند و بیشتر مردم و فرزندان ما اوقات خود را در دنیای مجازی سپری کرده اند.


وی افزود: تولید محتوای مناسب در این دوران شکل نگرفته است و کمتر کسی به آسیب هایی که در نبود نهادهای فرهنگی به نسل جوان ما وارد شده فکر کرده است. برخی از جوانان و نوجوانان با ما فاصله بین نسلی دارند و باید در این زمینه کار جدی انجام دهیم و رسیدگی به آسیب های اجتماعی در این دوران یکی از وظایف همه است.


جهانگیر افزود: به موازات تهاجم دشمن به ارزش های ما در فضای مجازی از جمله ترویج بی دینی، فسق، بی شرمی و بی ناموسی باید بتوانیم با آموزش های لازم و برنامه ها و سیاست های لازم در تمام سنین بتوانیم. از خردسالی تا بزرگسالی. مقابله با این تهاجم کافی نیست، انتظار اینکه فقط رسانه ملی و بخش های تخصصی وارد این عرصه شوند، باید همه اقشار به وظیفه خود عمل کنند و اجازه ندهند نسل هایی که می توانند الگوی جامعه باشند. با تولید محتوا به آینده آسیب می زند، پس باید آسیب های داخلی وارد کرد، نظارت و اصلاح کرد و نگذارید دشمن مردم را نسبت به آینده کشور ناامید کند.


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گفت: همه دستگاه ها موظفند با همکاری یکدیگر روحیه و امید شهروندان را بالا ببرند تا بتوانیم سطح نشاط را در جامعه بالا ببریم و در این زمینه با دشمن مقابله کنیم.


وی ادامه داد: ظرفیت رسانه ای دشمن به شدت فعال است و صدا و سیما با تمام تلاشی که انجام می دهد به تنهایی نمی تواند صدای خود را به گوش مردم برساند بنابراین بخشی از آگاهی بخشی باید از طریق بسترهای تلفن همراه و غیره صورت گیرد. رسانه های عمومی، مساجد، امامزاده ها، خیریه ها و سازمان های مردم نهاد باید به گونه ای ساخته شوند که مردم به راحتی بتوانند اخبار صحیح را دریافت کنند.


جهانگیر در پایان گفت: مجموعه اپراتورهایی که همیشه در کنار مردم هستند می توانند نقش خوبی در این زمینه داشته باشند. پیام های آگاهی برای نوجوانان و دانش آموزان ما بسیار موثر و کارآمد است.


طبق گزارشات پلیس فتا به مجموعه ما، میزان کلاهبرداری از طریق شبکه های اجتماعی و تلفن همراه کاهش یافته است، اما همین میزان نباید کم باشد.


اگر بتوانیم تفاهم نامه ای با گروه ایرانسل در مورد موضوعات مد نظر طرفین و با هدف بهبود شرایط مردم به گونه ای امضا کنیم که شهروندان احساس کنند این امر در راستای احقاق حقوقشان است، می تواند گام مهمی در این جهت


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید