با کشمش ثروت و موجودی حسابم را تقویت کردم


با کشمش ثروت و موجودی حسابم را تقویت کردم


کشمش سیاه


ما برای شما انواع کشمش را که احتمالاً شنیده اید نام می بریم کشمش خشک کشمش ایرانی که به آن فخری نیز می گویند و قیمت کشمش سیاه با توجه به مفید بودن آن کاملاً مقرون به صرفه است. – سرطان و در اسلام بسیار توصیه شده است. به میزان 21 عدد در روز دارای املاح معدنی فراوانی است و می تواند بسیاری از بیماری ها را درمان کند و حتی از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند و این که در اسلام به خوردن کشمش توصیه شده است ثابت می کند که این نوع انگور بیش از 1000 سال تولید شده است. سال ها و فرسوده می شود و این داستان بسیار مهم است.


کشمش 295 کیلو کالری دارد و این 100 گرم حاوی پتاسیم، کربوهیدرات، ویتامین 3، منیزیم، ویتامین B، 12، پروتئین، کلسیم است که اگر بخواهیم از خواص کشمش نام ببریم، می‌توان به این عناصر اشاره کرد، توضیحات مفصل را در نظر بگیریم. و این نام آنهاست.کشمش طلایی


کشمش زرد همان کشمش سبز است با این تفاوت که در فرآوری کشمش زرد از دود گوگرد استفاده می شود و این امر بر قیمت کشمش طلایی تاثیر می گذارد. تمام مراحل خشک کردن کشمش زرد مانند کشمش سبز است با این تفاوت که در مرحله خشک کردن انگور پودر گوگرد را آتش می زنند تا انگور در معرض دود گوگرد قرار گیرد. با این روش فرآوری کشمش به دست آمده را خشک می کنند.


کشمش زرد بلند یا کشمش طلایی بلند که به آن کشمش زرد کشمیری نیز می‌گویند یکی از کالاهای صادراتی ایران است که از نظر کیفیت در درجه‌های مختلف موجود است و عمدتاً به کشورهای همسایه صادر می‌شود. این کشمش شبیه کشمش سبز بلند است که به دلیل ارتباط با آجیل، کشمش آجیلی نیز نامیده می شود، اما تفاوت آن در فرآیند تولید آن است که کشمش در معرض گوگرد سوزان قرار می گیرد به طوری که رنگ آن کاملاً زرد می شود و ماندگاری آن افزایش می یابد.


2


کشمش ترش


کاشت و برداشت به موقع علاوه بر شرایط اقلیمی بر کیفیت و قیمت نهایی کشمش ترش نیز تأثیر می گذارد. از دیگر عواملی که در تولید کشمش باکیفیت تأثیر می گذارد و کمتر مورد توجه قرار می گیرد شرایط خشک شدن، حمل و نقل، تازگی محصول، بهره برداری به موقع، استفاده از مواد نگهدارنده مجاز و غیره است.


در تولید صنعتی کشمش انواع انگور از بازارهای انگور بی دانه برداشت می شود و سپس به صورت کاملاً مکانیزه به کارخانه منتقل می شود و پس از شستشو و دسته بندی انگور بسته به نوع انگور و ظاهر و بافت آن. محصول به درجه یک، دو و سه طبقه بندی می شود، سپس پس از استریل و آبکشی محصول در دستگاه های مدرن و به روز آماده خشک کردن محصول در شرایط عادی قرار می گیرد.


3انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید