بحث در مورد مسکن مصرفی به جایی نرسیده است


بحث در مورد مسکن مصرفی به جایی نرسیده است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران هشدارهای طولانی مدت صدور پروانه ساختمانی را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: این زمان باید تا حد امکان کاهش یابد.


به گزارش ایلنا، ناصر امانی یکی از اعضای هیئت مدیره در جلسه 95 به بیان نکات و هشدارهایی در خصوص طرح ملی مسکن، واگذاری زمین و صدور پروانه پرداخت.


مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به اخطار امانی گفت: صدور پروانه ساختمانی در اسرع وقت درخواست درستی است و این موضوع همواره در شورا مطرح بوده است. شهرداری تهران نیز تمام تلاش خود را در این زمینه انجام داده است، اما سوال روشنی در خصوص نحوه صدور و مدت مجوز ارائه نشده است که هنوز بررسی نشده است.


چمران افزود: متأسفانه مدتی طول می کشد تا شهرداری تهران از حالت رکودی که در آن بود خارج شود و دوباره حرکت کند. در خصوص طولانی شدن مدت صدور مجوزها قبلاً هشدارهایی داده شده و حتی در این مدت باید به این موضوع توجه بیشتری شود. می دانیم که شهرداری نیز تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهد.


وی در ادامه به مشکلاتی که در این راه وجود دارد از جمله عدم همکاری لازم نهادهای ذیربط که در افزایش زمان صدور مجوزها تاثیر دارد، اشاره کرد و گفت: اینها مشکلاتی است که صدور مجوز را به تاخیر می اندازد. ، اما این نباید واقعیت مشکل باشد. بارها گفته شده و تکرار شده است که روال مداخلات باید همزمان انجام شود، یعنی علاوه بر مجوز نقشه برداری، پروانه نمای ساختمان نیز صادر شود تا کارها با سرعت بیشتری پیش برود. .


رئیس شورا در تکمیل اظهارات خود تصریح کرد: هرکس نقشه ساختمان را ارائه می کند باید دیدگاه خود را نیز ارائه دهد زیرا از نظر معماری نقشه بدون نما معنا ندارد.


در نهایت چمران درباره ساخت و ساز مسکن نیز توضیح داد: شهرداری او در هیچ کجا مستقیما مسکن نساخته و فقط زمین را در اختیار متقاضی قرار داده است. در مورد بحث مسکن متریک، جلسات برگزار شده موفقیت آمیز نبود و بحث ها به جایی نرسید.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید