«برادران لیلا» دستگیر شد | خبرگزاری ایلنا


پروانه نمایش فیلم «برادران لیلا» به دلیل تخلف و تخلف از ضوابط از سوی تهیه کننده و کارگردان صادر نمی شود.


به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، اداره نظارت بر پخش و اکران فیلم های سینمایی سازمان سینمایی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: پروانه نمایش فیلم «برادران لیلا» به دلیل عدم صدور پروانه نمایش صادر می شود. به تخلفات و نقض قوانین.


متن اطلاعیه اداره کل نظارت بر اکران و اکران این فیلم به این شرح است: فیلم «برادران لیلا» به کارگردانی سعید روستایی بدون طی مراحل تشریفاتی و قانونی به جشنواره کن ارسال شد. از آنجایی که این فیلم ها بدون پروانه نمایش و بدون رعایت ضوابط و مغایر با ضوابط حضور آثار در باشگاه ها و جشنواره های بین المللی هستند که طبق ماده 5 آیین نامه نظارت بر پخش فیلم، اسلاید، فیلم و مجوزها) و علیرغم تاکید مسئولان سازمان سینمایی با ارسال نامه ای به جشنواره فیلم کن، رعایت قوانین و مقررات و بازنگری در فرآیند را ضروری اعلام کرده بودند.


با همکاری عوامل فیلم، «برادران لیلا» در سازمان سینمایی مورد بازبینی قرار گرفت و برای کمک به این فیلم با توجه به اهمیت حضور بین المللی محصولات سینمایی ایران، مقرر شد و قرار شد که تهیه کننده و کارگردان از دریافت جایزه برخوردار شوند. پروانه نمایش ارائه نسخه نهایی در جشنواره کن، اعمال عناصر و اصلاحات لازم که حتی برخی از آنها در فیلمنامه مصوب شورای پروانه ساخت وجود نداشت که حتی در یکی از موارد اعلام شده محقق نشد.


علیرغم تاکیدات و هشدارهای لازم برای رعایت قانون و آگاهی و آگاهی تهیه کننده و کارگردان از عواقب هرگونه تخلف، متاسفانه فیلم بدون هیچ گونه همکاری و اصلاحی در جشنواره کن به نمایش درآمد.


همانطور که بازیگران اصلی فیلم با اصرار بر ادامه مسیر اشتباه نشان داده اند، نمایش فیلم در جشنواره کن را به نمایش در سینماها و مخاطبان ملی ترجیح می دهند.


از این رو، فیلم «برادران لیلا» بر اساس اصل «قانون‌گرایی، استانداردسازی و عدالت محوری» و به دلیل تخلفات عمدی و رفتار مغایر با قوانین و مقررات از جمله: شرکت در جشنواره‌های خارجی بدون عبور از مجرای قانونی و اخذ مجوز ساخته شده است. پروانه نمایش، سرپیچی از قوانین و اصرار بر ارائه نسخه بدون ویرایش علیرغم تعهدات و ادامه تخلف و ادامه آن حتی پس از جشنواره فیلم کن و جشنواره فیلم موناکو و در نهایت اعلام رسمی کارگردان محترم مبنی بر عدم پذیرش تصحیح فیلم، این فیلم تا ثانویه و تا رفع موانع امکان دریافت پروانه نمایش را نخواهد داشت.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید