برای مدیری که تغییر نخواهد کرد؛ بس است آقای فتح الله زاده


برای مدیری که تغییر نخواهد کرد؛  بس است آقای فتح الله زاده


به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، وزارت ورزش چندی پیش تصمیم غیرمنتظره ای برای برکناری مصطفی آجورلو از مدیرعاملی استقلال گرفت و در اقدامی عجیب علی فتح الله زاده را برای چهارمین بار به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب کرد. مربی سنتی و اثبات شده ای که آخرین حضورش در آتزوری با وعده بازگشت استراماچونی همراه بود و چند هفته بیشتر روی صندلی دوام نیاورد و وقتی دید طاقت بدهی ها و هزینه های سنگین باشگاه را ندارد. او چند هفته پس از انتصاب از سمت خود استعفا داد تا ورشکستگی دیگری را در پرونده مدیریتی خود ثبت کند.


زمانی که فتح الله زاده برای چهارمین بار سرمربی استقلال شد این سوال به درستی از سوی کارشناسان، هواداران، پیشکسوتان و بخش قابل توجهی از هواداران این تیم مطرح شد که چرا فتح الله زاده برای چهارمین بار انتخاب شد و اگر مربی خوبی بود؟ چرا سه بار آمد و رفت؟ موفقیت او در مسابقات قبلی چه بود که اکنون دارنده عنوان یک قدم جلوتر از جدول رده بندی و در شرایط خوبی قرار دارد و شاید مانند بسیاری از مسابقات قبلی (مانند پایان لیگ ششم، لیگ هفتم و شروع لیگ هشتم) قهرمانی) تیم را رهبری می کند، جدول هفدهم را تحویل می گیرد.


صحبت از تجربه بالای او شد و اینکه از گذشته آموخته و آماده شده و آمده است تا تجربیاتش را عملی کند اما آنچه در این چند روز از او دیده ایم همان رفتارهای تکراری بوده است. یک مدیر عاشق دوربین است و با گفتگوهای تکراری مصاحبه می کند که بیشتر از دیالوگ های مدیریتی رنگ و بوی پوپولیستی دارد. بارها گفتیم که بدهی های سنگینی داریم و خزانه باشگاه خالی است و ما هم در پرداخت طلب بازیکنی مثل آرمان رمضانی دچار مشکل شده ایم و به سناریوی تکراری می رویم که همه چیز خیلی بد پیش می رود، به همین دلیل اگر نتوانستم. t، ممکن نبود و اگر موفق می شدم، یک شاهکار بود. من انجام دادم و کسی نیست که از او بپرسد آیا شما آگاهانه به این مسائل رسیده اید و کارهایی را انجام خواهید داد که مصطفی آجورلو (که در یک سال و چند ماه مدیریتش در استقلال، سه روز است که مصاحبه ای از او ندیده ایم. از آنجایی که جانشین او مصاحبه داشته است) درست نشد، پس چرا این همه ناله؟


او هنوز دوست دارد در بحث های جدی مدیریتی از لطیفه تعریف کند و همچنان در مورد خرید لیونل مسی در دو فصل آینده صحبت می کند و بعید است مدیری مانند فتح الله زاده که سابقه حضور در رسانه ها را بیشتر از مدیریتش در فوتبال داشته باشد، این کار را انجام دهد. نمی دانم این حرف های او جز طنز و تمسخر فایده دیگری ندارد و شاید خودش هم از این شخصیت راضی باشد که هیچکس او را جدی نگیرد.


در این بین هوادار استقلال چه گناهی دارد که باید شرمنده حرف های بی تدبیر مدیرعامل باشگاهش باشد و هر روز بگوید این همه بدهی داریم و دیر شده و پنجره نزدیک است و اگر دیر اقدام کنیم. ما را از آسیا حذف می کنند و محیبی و قائدی را از ما می گیرند و … آیا او جنگ اعصاب رسانه ها را احساس می کند، حریص می شود و جان خود را می گیرد؟ چه اشکالی داشت که با مدیران سابقی که بدهی را پرداخت کردند و قبل از پرداخت آن صدایی از خطرات بیرون نیامدند، برخورد کنیم که اکنون مردم باید بدانند که شوالیه چه فداکاری بزرگی انجام داده است و در شرایط بحرانی که هیچکس حاضر نیست روی صندلی بنشیند مدیریت استقلال اعتبار خود را دست نخورده نگذاشته و تلاش برای بیرون کشیدن آتزوری آشفته از باتلاق مشکلات را نپذیرفته است؟


بس است آقای فتح الله زاده. اگر کارتان تمام شد و دیگر شبکه تلویزیونی نمانده که بروید جلوی دوربین بایستید و جوک بگویید، پشت میزتان بنشینید و کمی دست و پا کنید، قول می دهیم اگر کارهای مثبت شما را ببینیم اجازه نمی دهد. که از چشم هواداران استقلال پنهان است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید