بررسی ریشه اتفاقات اخیر در کمیسیون اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام


بررسی ریشه اتفاقات اخیر در کمیسیون اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام


به گزارش ایلنا، دوشنبه 18 آبان ماه نشست نخبگان کمیته زنان و خانواده کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی با موضوع «تحلیل ابعاد مختلف رویدادهای اخیر در حوزه زنان و ارائه راهکارها و راهکارهای سیاسی»، 1401 به ریاست حسین مظفر، رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی و به سرپرستی سرکار خانم زعفرانچی در کمیته زنان و خانواده برگزار شد.


در این جلسه مسئولان برخی نهادها و ارگان های مرتبط، نخبگان و کارشناسان خبره و مسئولان گروه های مطالعاتی زنان و خانواده در برخی از دانشگاه ها حضور داشتند و ضمن تحلیل وضعیت موجود، ریشه ها و پیامدهای مشکلات اخیر را بررسی کردند. جامعه از زوایای مختلف حقوقی، حقوقی، اجرایی و مدیریتی مورد بحث و تحلیل قرار گرفت و راهبردهای سیاسی و مدیریتی ارائه شد.

در ابتدای این نشست حسین مظفر، رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی به تحلیل فلسفه برگزاری جلسه پرداخت و رویدادهای اخیر کشور را با رویکردی به نقش زنان و با تمرکز بر دو محور بررسی کرد. به تبیین وضعیت موجود و ارائه راهکارها و راهکارهای قانونی، سیاسی و اجرایی در کوتاه مدت و با صدای بلند اشاره کرد.

در این جلسه مسئولان و متخصصان شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای اسلامی، پژوهشکده زن و خانواده، شهرداری تهران، شورای فرهنگی و اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی ، وزارت آموزش و پرورش، سازمان شورای ملی پرورش استعدادهای درخشان، معاون پژوهشی سازمان اسناد و کتابخانه شورای ملی ایران، قوه قضائیه و دیوان عالی کشور، شورای فرهنگ عمومی کشور، فرماندهی نیروی انتظامی نیروی (فرجا)، سازمان اطلاعات و امنیت کشور و پلیس امنیت عمومی، گروه مطالعات زنان و خانواده، دانشگاه تهران، پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا، رئیس پژوهشکده جمعیتی وزارت تحقیقات علمی و فناوری، مطبوعات بخش و اطلاعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیاری از نخبگان و کارشناسان حضور داشتند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید