بهترین راه برای نشان دادن اندازه کوچکتر بینی با آرایش


بینی مردم آنها در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند و هر کدام در نوع خود بی نظیر هستند. اگر از فرم بینی خود راضی نیستید، راه های مختلفی برای کوچکتر نشان دادن بینی وجود دارد. شما می توانید از مواد آرایشی برای کانتور و برجسته کردن شکل بینی خود استفاده کنید، می توانید با انجام تمرینات صورت، اندازه بینی خود را به مرور زمان کاهش دهید. شما همچنین می توانید جراحی بینی تلاش

عناوین را بررسی کنید

چگونه می توانیم از توجه به اندازه بینی خود جلوگیری کنیم؟

یک رژ لب روشن یا پررنگ و فنجان شیشه ای روی لب های خود بزنید تا توجه افراد به اندازه بینی شما جلب نشود. ابتدا خطوط لب را با استفاده از رژ لب پر کنید سپس رژ لب را روی لب ها بزنید. از جانب آرایش چشم سنگین اجتناب کردن. این می تواند توجه را به مرکز صورت جلب کند که به نوبه خود می تواند توجه را به سمت بینی جلب کند. در عوض، آرایش چشم طبیعی تری را با استفاده از رنگ های خنثی در نظر بگیرید.

تاری زیر چشم

تاری زیر چشم نیز می تواند توجه را به مرکز صورت جلب کند. استفاده از کانسیلر را برای پنهان کردن حلقه های سیاه در نظر بگیرید. رنگی را به عنوان کانسیلر انتخاب کنید که با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد. وقتی کانسیلر را روی صورت خود می‌مالید، سعی کنید مواد را پایین و به سمت گونه‌هایتان نگه دارید.

چگونه می توانیم از توجه به اندازه بینی خود جلوگیری کنیم؟

نحوه انجام ابرو

ابروهای خود را پر کرده و شکل دهید. داشتن ابروهای خوش فرم می تواند به منحرف کردن توجه از اندازه بینی کمک کند. ابروهای نازک و پرپشت می توانند بینی را بزرگتر نشان دهند. ابروهای خود را با دقت و بدون از بین بردن موهای زائد فرم دهید. سپس جاهای خالی را با سایه رنگی مناسب پر کنید و از ژل ابرو برای حفظ حالت ابروها استفاده کنید.

چگونه موهای خود را تزئین کنیم

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چگونه موهای خود را حالت دهید. اگر موهای خود را از پوست سر خود جدا کنید، توجه خود را مستقیماً به سمت بینی خود معطوف می کنید. اگر موهای خود را از کنار سر خود جدا کنید، توجه افراد را از بینی خود منحرف خواهید کرد. مهم است که بدانید از کدام مدل موها اجتناب کنید. برخی از مدل های مو توجه افراد را به مرکز صورت شما جلب می کند. این مدل موها شامل موهای براق، قسمت میانی سر و دم اسبی است.

اندازه بینی را کوچک کنید و از لوازم جانبی استفاده کنید

بدلیجات و لوازم جانبی مناسب خود را انتخاب کنید. گوشواره یا گردنبند را امتحان کنید. یک جفت گوشواره بلند و پهن و یک گردنبند بلند با یک بشقاب بزرگ را امتحان کنید. درخشش بدلیجات توجه را از بینی شما منحرف می کند. می توانید از کلاه هم استفاده کنید. اگر از عینک استفاده می کنید، عینک را با فریم کوچک کنار بگذارید و امتحان کنید لیوان هایی با فریم بزرگتر رفتن. عینک های لبه پهن باعث کوچکتر شدن بینی می شوند.

از کانتورینگ و هایلایت در آرایش استفاده کنید

نحوه درست کانتور و برجسته کردن را بیابید. می توانید از کرمی استفاده کنید که کمی تیره تر یا روشن تر از رنگ پوست طبیعی شما باشد تا بینی خود را کوچکتر نشان دهد. همچنین اگر اندازه بینی شما بزرگتر از حد معمول باشد، کانتور کردن بینی شما را کوچکتر از این نمی کند.

از کانتورینگ و هایلایت در آرایش استفاده کنید

وقتی سعی می کنید بینی خود را فرم دهید، به این فکر کنید که چه کاری می توانید انجام دهید تا بینی خود را آنطور که می خواهید نشان دهید. به عنوان مثال، اگر بینی بزرگی دارید و می خواهید کوچکتر به نظر برسد، نوک بینی را برجسته کنید. نوک بینی را با سایه تیره کانتور کنید تا نوک بینی کوتاهتر به نظر برسد.

سایه ها و نورها

سایه مناسب را انتخاب کنید و روشن کنید. می توانید از آرایش کرم پودر استفاده کنید. بسیاری از مردم آرایش پودری را راحت تر می دانند. برای کانتورینگ و هایلایت می توانید از آرایش مخصوص استفاده کنید. می توانید از سایه چشم مات نیز استفاده کنید. از هر نوع لوازم آرایشی که دارای درخشندگی است خودداری کنید، در غیر این صورت پوست شما براق به نظر می رسد و مردم به اندازه بینی شما توجه می کنند.

آرایش چشم و هایلایتر

برای آرایش سایه چشم، رنگی را دو تا سه درجه تیره تر از رنگ طبیعی پوست خود انتخاب کنید. برای این کار می توانید از برنز کننده پودری یا مایع استفاده کنید. برای هایلایتر، رنگی را دو تا سه درجه روشن تر از رنگ طبیعی پوست خود انتخاب کنید. بهتر است از هایلایتر یا کانسیلر مایع استفاده کنید.

آرایش چشم و هایلایتر

رنگ پایه پوست خود را در نظر بگیرید. برخی از افراد دارای پوست های گرم هستند در حالی که برخی دیگر دارای رنگ های سرد هستند. هنگام انتخاب رنگ، هایلایت و طرح کلی، سعی کنید چیزی را پیدا کنید که با رنگ پایه پوست شما مطابقت داشته باشد.

برس مناسب را انتخاب کنید

ابزار و برس مناسب را تهیه کنید. برای آرایش کردن به یک برس نیاز دارید. اگر از آرایش پودری استفاده می کنید، یک برس با موهای نرم انتخاب کنید. اگر از آرایش مبتنی بر کرم استفاده می‌کنید، براشی با موهای ضخیم‌تر انتخاب کنید.

بینی را با پرایمر و فونداسیون کوچک کنید

از پرایمر و زیرسازی در فرآیند آرایش خود استفاده کنید. پرایمر به بسته شدن منافذ پوست کمک می کند و زیرسازی خوبی برای کانتورینگ ایجاد می کند. پرایمر همچنین ترکیب کرم پودر و یکدست شدن رنگ صورت را آسان تر می کند. از انگشتان خود برای زدن پرایمر و یک اسفنج یا برس آرایشی برای اعمال فونداسیون استفاده کنید. مطمئن شوید که رنگ زیرسازی با رنگ پوست شما مطابقت دارد. برای انتخاب رنگ فونداسیون از آن روی دست یا مچ استفاده نکنید. رنگ صورت و دست ها متفاوت است.

بینی را با پرایمر و فونداسیون کوچک کنید

زاویه بینی

پس از ماهیگیری با قلم مو، از یک اسفنج آرایشی برای ترکیب آن استفاده کنید. اسفنج را به آرامی از مرکز بینی به دو طرف بینی بکشید. از سایه ها برای باریک کردن بینی پهن استفاده کنید. از یک برس تمیز و زاویه دار برای کشیدن سایه از گوشه های داخلی چشم به سمت بیرون استفاده کنید. اگر می‌خواهید سوراخ‌های بینی خود را کوچک‌تر نشان دهید، روی دو طرف بینی نیز سایه بزنید. زیر نوک بینی را سایه بزنید تا بینی شما کوچکتر به نظر برسد. این فرآیند را با اعمال یک سایه در قسمت پایین بینی شروع کنید. سایه را زیر نوک بینی درست بالای سوراخ های بینی قرار دهید.

چگونه بینی خود را آرایش کنیم که پهن است و سوراخ های بزرگی دارد، فرق می کند. با کشیدن سایه از گوشه داخلی چشم تا نوک بینی شروع کنید. دو خط را به صورت منحنی در زیر نوک بینی به هم وصل کنید تا یک شکل کوچک “U” یا یک فلش رو به پایین ایجاد کنید. سعی کنید انتهای خط را زیاد تیز نکنید، در غیر این صورت اندازه بینی شما غیر طبیعی به نظر می رسد.

بینی کج چقدر صاف است؟

از سایه برای نشان دادن بینی کج استفاده کنید. گاهی اوقات بینی های کج بعد از آرایش نامناسب بزرگ به نظر می رسند، حتی اگر قبل از آرایش کوچک باشند. سایه ها را در دو طرف بینی بکشید. از گوشه های داخلی چشم شروع کنید.

از یک برس نرم برای ترکیب کردن سایه استفاده کنید. از برس در کناره های بینی، درست بین هایلایت و سایه استفاده کنید. این کار سایه های قابل مشاهده را محو می کند. اگر روی نوک بینی سایه اضافه کرده اید، حتما با چرخاندن برس به دور بینی، سایه را محو کنید. اگر سایه هایی به کناره های سوراخ های بینی اضافه کرده اید، حتما ترکیب خود را با آنها نیز برس بزنید. با استفاده از یک برس پودر بزرگ یا یک برس کابوکی، مقداری پودر به بینی و صورت خود بزنید.

بینی کج چقدر صاف است؟

این کانتور صورت را تنظیم می کند و از محو شدن آن پس از چند ساعت جلوگیری می کند. همچنین به از بین بردن چربی اضافی صورت کمک می کند. سعی کنید از پودری استفاده کنید که با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد. از استفاده از هر چیز براق خودداری کنید، در غیر این صورت بینی شما چرب به نظر می رسد. اگر متوجه گرد و غبار اضافی روی بینی خود شدید، از یک مسواک تمیز برای پاک کردن گرد و غبار استفاده کنید.

برای کاهش اندازه بینی، جراحی پلاستیک انجام دهید

اگر به دنبال راهی دائمی برای کاهش اندازه بینی خود هستید، جراحی پلاستیک را امتحان کنید. با رینوپلاستی می توانید به بینی مورد نظر خود برسید. برای کوچکتر کردن بینی و اصلاح موارد زیر می توان از جراحی پلاستیک یا رینوپلاستی استفاده کرد:

  • عرض بینی و سوراخ های بینی
  • قوز یا فرورفتگی بینی
  • نوک بینی یا بیرون
  • تمایل یا عدم تقارن

این مهم است که بدانیم از جراحی بینی چه انتظاراتی باید داشته باشیم. این روش معمولا یک تا دو ساعت طول می کشد و توسط جراح پلاستیک یا متخصص پوست و با بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می شود. مانند بسیاری از جراحی های زیبایی، سابقه پزشکی شما بررسی می شود تا مشخص شود آیا شما کاندیدای خوبی هستید یا خیر. برای جراحی بینی احتیاط های لازم را رعایت کنید.

بهترین نتیجه جراحی پلاستیک

برای گرفتن بهترین نتیجه از جراحی بینی باید قبل از عمل یک معاینه کامل انجام شود. در طول این معاینه، بیماران باید با پزشک خود کاملاً صادق باشند. در این مرحله که مرحله مهمی قبل از جراحی بینی است، معاینات با دستگاه هایی انجام می شود که مزایای تکنولوژیکی و تکنیک های پیشرفته را ارائه می دهند.

برای کاهش اندازه بینی، جراحی پلاستیک انجام دهید

این معاینه مشخص می کند که کدام روش جراحی بینی برای شما مناسب است. اگر هر گونه ناهنجاری در بدن خود دارید، در این معاینه عمومی مشخص می شود. اگر آلرژی یا شرایطی دارید که فکر می کنید ممکن است در جراحی شما اختلال ایجاد کند، باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. پزشک شما باید از داروهایی که به طور منظم مصرف می کنید مطلع شود.

خطرات جراحی زیبایی بینی

توجه داشته باشید که جراحی پلاستیک بدون خطر نیست. مانند همه جراحی ها، جراحی بینی نیز خطراتی را به همراه دارد. ممکن است هر یک از مشکلات زیر را در حین یا بعد از جراحی تجربه کنید:

  • واکنش های آلرژیک به داروها، از جمله بیهوشی
  • مشکلات تنفسی
  • خون ریزی
  • کبودی
  • عفونت

خوب است بدانید بعد از جراحی بینی یک دوره نقاهت را تجربه خواهید کرد. معمولاً بیماران می توانند در روز جراحی به خانه بروند. با این حال، گاهی اوقات لازم است یک شب در بیمارستان بمانید. بهبودی کامل ممکن است چند هفته طول بکشد. همچنین ممکن است در طول فرآیند بهبودی پس از جراحی، کبودی، تورم و تورم اطراف بینی و چشم‌های خود را تجربه کنید. این علائم می تواند تا 14 روز پس از جراحی بینی باقی بماند.

تورم و درد بعد از جراحی بینی

به خاطر داشته باشید که ممکن است تا یک هفته نیاز به استفاده از اسپلینت بینی داشته باشید. اسپلینت بینی شبیه یک تامپون یا بانداژ بزرگ خواهد بود. پزشک ممکن است داروهایی برای کاهش تورم و درد تجویز کند. برای برخی افراد، کمپرس یخ نیز در کاهش عوارض جانبی مفید است.

ممکن است جای زخمی از عمل بینی داشته باشید. جراحی پلاستیک معمولاً بدون زخم است، اما اگر سوراخ های بزرگ بینی خود را کوچکتر کنید، ممکن است زخم های کوچکی در نوک بینی خود داشته باشید. گاهی اوقات رگ های خونی در بینی می ترکند. این فرآیند باعث ایجاد لکه های قرمز کوچک روی بینی می شود. این علائم نیز دائمی هستند.

توجه: این یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید