به دنبال احداث زمین ورزشی چمن مصنوعی بانوان در مناطق هستیم


به دنبال احداث زمین ورزشی چمن مصنوعی بانوان در مناطق هستیم


به گزارش ایلنا، پس از سلسله بازدیدهای فرهنگی روز چهارشنبه علیرضا نادعلی، سخنران و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از پروژه های فرهنگی منطقه 17 شهرداری تهران بازدید کرد.


علیرضا نادعلی سخنگوی و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه این بازدید گفت: منطقه 17 تهران مرکز دارالشهدا و بسیاری از شهروندان انقلابی و مومن است. در این منطقه زندگی می کنند. بنابراین توجه به رویکردهای فرهنگی در این منطقه بسیار حائز اهمیت است.


وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای مدیریت شهری تهران بسیار مهم است. این منطقه چهار هزار شهید بزرگوار تقدیم ایران اسلامی کرده است و ساخت یادمان چهار هزار شهید در منطقه 17 یکی از اقدامات مدیریت شهری تهران در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.


سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازدید از سینما و مرکز همایش های بهاران، ادامه داد: این مجموعه نزدیک به 12 سال بود که مورد بهره برداری قرار نگرفته بود و شهروندان از قسمت فیلم این مجموعه استفاده نمی کردند و به زودی این مشکل حل می شد


نادعلی با اشاره به رویکرد مدیریت شهری تهران در حوزه ورزش بانوان، ادامه داد: متاسفانه امکانات مناسبی برای بانوان و ورزش همگانی در نظر گرفته نشده است، اما در مجموعه بهاران بستان در منطقه 17 شهرداری تهران، شهرداری تهران، بهاران بستان در حال انجام است. من دیدم که زنان با لباس های الشکیل در ورزش های همگانی شرکت می کنند و موسیقی میهن پرستانه باعث ورزش همگان شده است که قابل ستایش است.


بر اساس این گزارش، نادعلی در ادامه این بازدید از زمین های فوتبال بوستان الهادی بازدید کرد و ادامه داد: دو زمین فوتبال در منطقه 17 شهرداری تهران توسط منطقه نوسازی شده و این مشکل شور و نشاط را افزایش می دهد. .


وی افزود: همچنین دو هزار متر چمن نیز تا پایان سال مرمت می شود که از میزان آسیب های اجتماعی کاسته می شود.


نادعلی گفت: زمین فوتبال چمن مصنوعی بانوان یکی از نکاتی است که در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با جدیت پیگیری خواهیم کرد و امیدواریم در هر منطقه حداقل یک زمین چمن مصنوعی برای بانوان داشته باشیم.


در پایان این بازدید، علیرضا نادعلی، سخنران و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از بوستان حضرت فاطمه (س) بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت: با بازآفرینی این فرهنگی پروژه سرانه منطقه 17 شهرداری تهران مورد توجه ویژه قرار گرفت. در ششمین دوره مدیریت شهری تهران باید فاصله شمال و جنوب تهران را کاهش دهیم.


وی افزود: در این مدت در بودجه 1401 و در برخی پروژه ها سعی شده فاصله شمال و جنوب تهران کاهش یابد. تکمیل بوستان راه حضرت فاطمه(س) می تواند باعث افزایش فرهنگ سرانه منطقه هفدهم شود.


نادعلی پس از بازدید از مجموعه فرهنگی رضوان با تاکید بر لزوم توجه به مسائل فرهنگی گفت: پس از اتمام این پروژه نزدیک به 100 هزار متر مربع به سرانه فعالیت های ورزشی و فرهنگی منطقه اضافه می شود. که از اهمیت بالایی برخوردار است.


وی افزود: برخورداری شهروندان از مسائل فرهنگی در جنوب شهر یکی از موضوعاتی است که با جدیت دنبال خواهیم کرد.


سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران همچنین از مرکز توانمندسازی کوثر در منطقه 17 شهرداری تهران بازدید کرد و گفت: در این مجموعه از نان آوران زن برای کارآفرینی استفاده شد که این کار بسیار خوبی بود.


وی افزود: به این ترتیب شهرداری تهران کسب و کار ایجاد کرد و به یک معنا از آسیب های اجتماعی جلوگیری کرد.


نادعلی ادامه داد: امیدواریم تمرکز بر کارآفرینی در مناطق بیشتری در دستور کار قرار گیرد.


در زیر علیرضا نادعلی در نشست با شورای معاونین شهردار منطقه 17 شهرداری تهران با شنیدن دغدغه های فرهنگی معاونان شهرداری این منطقه گفت: در مدیریت شهری تهران به دنبال این هستیم که نگاه کارشناسی به مسائل فرهنگی شهر تهران; نکته قابل توجه این است که در سال های اخیر توجه چندانی به مسائل فرهنگی در پایتخت نشده است.


وی افزود: باید با کمک رسانه ها به مسائل فرهنگی توجه ویژه شود و مدیران شهری نسبت به مسائل فرهنگی اهتمام داشته باشند.


همچنین در ادامه جلسه علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با نخبگان فرهنگی و اجتماعی منطقه 17 شهرداری تهران دیدار و گفتگو کرد و سپس با خانواده شهید مدافع امنیت دیدار و گفتگو کرد. محمدعلی بایرامی و سپس در مسجد علویون محله بهاران با شهروندان این منطقه دیدار کرد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید