بیش از 6.4 میلیون فلسطینی از آوارگی رنج می برند


بیش از 6.4 میلیون فلسطینی از آوارگی رنج می برند

یک گزارش رسمی ادعا می کند که بیش از 6.4 میلیون پناهنده فلسطینی در اسناد سازمان ملل ثبت شده اند.


در گزارشی به مناسبت روز جهانی پناهندگان، تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که بیش از 6.4 میلیون پناهنده فلسطینی در آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (UNHCR) ثبت نام کرده اند.


بر اساس این گزارش، 28.4 درصد از آوارگان فلسطینی در 58 کمپ رسمی آنروا زندگی می کنند.


در این گزارش آمده است که این اردوگاه ها در قالب 10 اردوگاه در اردن، 9 اردوگاه در سوریه، 12 اردوگاه در لبنان، 19 اردوگاه در کرانه باختری و 8 اردوگاه در نوار غزه توزیع شده است.


بر اساس این گزارش، این تخمین ها در واقع حداقل تعداد آوارگان فلسطینی را نشان می دهد که برخی از آنها اصلاً در فهرست نیستند زیرا شامل فلسطینی های آواره پس از سال 1949 تا جنگ 1967 و بنا به تعریف، کسانی هستند که بعد از این تاریخ ها آواره شده اند. آنها آواره هستند، آواره تلقی نمی شوند. همچنین کسانی که بعد از جنگ تبعید شده اند نیز در این آمار قرار نمی گیرند.


تعداد کل فلسطینی ها در جهان در پایان سال گذشته به حدود 14 میلیون نفر رسید که نشان می دهد تعداد فلسطینی ها نسبت به حوادث سال 1948 ده برابر شده است.


برآوردهای جمعیتی نشان می دهد که تا پایان سال 2021 جمعیت کرانه باختری از جمله بیت المقدس به 3.2 میلیون نفر و در نوار غزه به حدود 2.1 میلیون نفر رسیده است.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید