بیمه کوثر دومین شرکت بیمه پردرآمد امسال است


بیمه کوثر دومین شرکت بیمه پردرآمد امسال است


به گزارش خبرنگار ایلنا، ابوالفضل آقادادی در نشست خبری امروز خود به مناسبت سالگرد تاسیس بیمه کوثر با بیان اینکه این شرکت از سال 90 به صورت علمی شروع به کار کرد، گفت: 50 درصد سهام بیمه کوثر متعلق به نیروهای مسلح و 50 درصد مابقی متعلق به بیمه کوثر است. به غیر نیروها مسلح بوده و در حالی که این شرکت در سال 92 3 درصد از سهم بازار را در اختیار داشت، در 6 ماهه امسال بیش از 5 درصد از بازار سهام را از آن خود کرد.


وی ادامه داد: درآمدزایی این شرکت در سال گذشته 1200 میلیارد دلار بوده است، رتبه سوم سودآوری شرکت های بیمه را به خود اختصاص داده است که در 6 ماهه امسال نسبت به سال گذشته رشد فروش 56 درصدی و درآمدزایی این شرکت را به ثبت رسانده است. بیش از 4 هزار میلیارد تومان بود و تا پایان سال به رکودهای جدید خواهیم رسید.


مدیرعامل بیمه کوثر خاطرنشان کرد: در 6 ماهه امسال به رتبه دوم در بین شرکت های بیمه از نظر سودآوری رسیده ایم.


آقادادی با بیان اینکه این شرکت وابسته به افراد نیست و برنامه های راهبردی برای رسیدن به اهداف ادامه خواهد داشت، گفت: دو هدف رضایت مشتری و سودآوری را دنبال می کنیم. بیشترین سودآوری در بخش سرمایه گذاری بوده که عمده سرمایه گذاری این شرکت در بازار سهام و سرمایه بوده است. سرمایه این شرکت در 5 مرحله افزایش یافته و در حال حاضر به 1880 میلیارد تومان رسیده است.


وی افزود: پرتفوی بیمه کوثر از ترکیب 75 درصدی بیمه های ثالث و درمان به 55 درصد رسیده است و بیمه نامه ما تعامل بیشتر با بیمه شدگان در بخش های سودآور را فراهم می کند. سودآوری سال گذشته 780 میلیارد تومان بوده که 100 میلیارد تومان آن را به ذخایر اختصاص داده ایم.


مدیرعامل بیمه کوثر خاطرنشان کرد: این شرکت دارای بزرگترین ساختار سازمانی در صنعت بیمه است و تغییر ساختار سازمانی یکی از مطالبات مطرح شده بود، لذا با توجه به شرایط، اصلاحات ساختار سازمانی و چندین معاونت انجام شد و بخش ها با یکدیگر ادغام شده اند.


آقادادی با اشاره به ضریب زیان این شرکت گفت: سال گذشته 4 هزار میلیارد و 100 میلیارد تومان حق بیمه دریافت و یک هزار میلیارد و 800 میلیارد تومان پرداخت شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید