تاثیر فراوان دیدار روسای جمهور ایران و ترکمنستان در توسعه روابط دوستانه


تاثیر فراوان دیدار روسای جمهور ایران و ترکمنستان در توسعه روابط دوستانه

وزیر امور خارجه با اشاره به دیدار اخیر روسای جمهور ایران و ترکمنستان در تهران، این سفر را نقطه عطفی در روابط دو کشور دانست که تاثیر بسزایی در توسعه روابط دوستانه دو همسایه دارد.


به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب در تماسی تلفنی با رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان درباره اجرای دوجانبه و برخی مسائل منطقه به ویژه نشست آتی کشورهای ساحلی دریای خزر در عشق آباد.


امیرعبداللهیان در این گفتگو ضمن اشاره به دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در تهران، این سفر را نقطه عطفی در روابط دو کشور دانست که تاثیر بسزایی در توسعه روابط دوستانه دو همسایه دارد.


وی از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای پیگیری و اجرای توافقات دوجانبه خبر داد.


وزیر امور خارجه از حمایت جمهوری اسلامی ایران از میزبانی عشق آباد برای برگزاری اجلاس سران کشورهای ساحلی خزر خبر داد.


رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان در سفر اخیر خود به تهران از تلاش ها و اقدامات رئیس جمهوری اسلامی ایران در میزبانی از رئیس جمهور ترکمنستان تشکر کرد و این سفر را آغاز فصل جدیدی در روابط دو کشور دانست.


وی از آمادگی وزیران، روسای سازمان ها و بخش خصوصی ترکمنستان برای دیدار با همتایان ایرانی خود برای اجرای توافقات صورت گرفته در دیدار روسای جمهور دو کشور خبر داد.


وزیر امور خارجه ترکمنستان بار دیگر رسما بر دعوت رئیس جمهور کشورش از رئیس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر در عشق آباد تاکید کرد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید