تاثیر هدایای تبلیغاتی بر کسب و کارها


تاثیر هدایای تبلیغاتی بر کسب و کارها

هر کسب و کار و کسب و کاری برای فروش محصولات بیشتر یا ارائه خدمات خود به بازاریابی نیاز دارد. بازاریابی روش ها و روش های مختلفی دارد.این روش ها سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرند و تغییر چندانی نکرده اند و در مواردی با توجه به پیشرفت های علمی برخی از این روش ها منسوخ شده و روش های جدیدی جایگزین آن شده است. تبلیغات تاثیر زیادی در افزایش فروش محصولات و کسب سود بیشتر داشته است و تمامی متخصصان بازاریابی در هر دوره از انواع تبلیغات استفاده کرده اند. به عنوان مثال با اختراع دستگاه چاپ و گسترش این صنعت، روش های بازاریابی و تبلیغات چاپی نیز ابداع و مورد استفاده قرار گرفت. یکی دیگر از روش های تبلیغاتی که در گذشته بسیار مورد توجه صاحبان برند و بازاریابان بوده است، ارائه محصولات به عنوان هدایای تبلیغاتی به مشتریان است.


شاید در نگاه اول ارائه یک هدیه ساده و رایگان برای تبلیغ کسب و کارتان بی معنی به نظر برسد، اما تمامی شواهد تاریخی و آماری مربوط به این صنعت حاکی از اهمیت بسیار بالای هدایای تبلیغاتی در افزایش سودآوری یک کسب و کار است.


اولین اقلامی که به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده می شود، دکمه های یادبودی هستند که در سال 1789 زمانی که جورج واشنگتن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد، به مردم اهدا شد. شروع هدایای تبلیغاتی به عنوان یک صنعت زمانی بود که جاسپر میک به یک فروشگاه کفش محلی پیشنهاد داد که نام فروشگاه خود را روی کیف های پارچه ای که در مدارس استفاده می شود چاپ کنند و پس از دیدن اثرات مثبت آن بر تجارت و فروش، آن فروشگاه کوچک در اوهایو متولد شد. صنعت چاپ هدایای تبلیغاتی و اولین تخصصی چاپ و تایپوگرافی.


در سال 1904، 12 تولیدکننده اقلام تبلیغاتی گرد هم آمدند و اولین انجمن تجاری در این بخش را با نام اختصاری PPAI تأسیس کردند. با گذشت زمان و با رشد صنعت و کسب و کار و میزان بازگشت سرمایه که حاصل استفاده از این روش تبلیغاتی بوده است، تقاضا برای استفاده از این محصولات و روش های تبلیغاتی افزایش یافته و در سطح جهان به حدی افزایش یافته است که صنعت تبدیل به یکی از بزرگترین صنایع جهان با گردش مالی چند میلیارد دلاری شده است.


خودکار تبلیغاتی و فلش تبلیغاتی از پرطرفدارترین هدایای تبلیغاتی هستند


هدایای تبلیغاتی یکی از مقرون به صرفه ترین و پرطرفدارترین روش های تبلیغاتی در همه کشورهاست. طیف گسترده ای از محصولات را می توان شخصی سازی کرد و به عنوان هدایای تبلیغاتی با نام و لوگوی چاپی به مشتریان ارائه کرد. اقلام مصرفی و ضروری مانند خودکارهای تبلیغاتی فلزی و یا تبلیغات فلش که کاربرد زیادی دارند انتخاب های مناسب و اقتصادی هستند. لیوان های سرامیکی تبلیغاتی یکی دیگر از محصولات محبوب و مقرون به صرفه برای استفاده به عنوان هدایای تبلیغاتی است. با انتخاب محصولات باکیفیت مدت زمان بیشتری در مقابل مخاطبان قرار می گیرید و با بازدید بیشتر می توانید مشتریان بیشتری را جذب کنید.


2222222222222222222222222


به یاد داشته باشید که محصولات تبلیغاتی فقط کالاهای رایگان نیستند، بلکه مانند بازاریاب هایی هستند که برای مدت طولانی با هزینه کم شما را تبلیغ می کنند. تاریخچه و آمار نشان داده است که اگر می خواهید مشتریان یا شرکای وفاداری در کسب و کار خود داشته باشید، استفاده از هدایای تبلیغاتی بهترین گزینه برای ایجاد وفاداری خواهد بود. اجازه دهید با خودکار مخصوص شما یادداشت برداری کنند و نوشیدنی خود را با لیوان چاپی شما بنوشند و هر لحظه که از این هدایای تبلیغاتی استفاده می کنند، برند شما جلوی چشم آنها خواهد بود تا بتوانید در ذهن آنها بمانید.


3333333333333333333333333333333333


هدایای تبلیغاتی را از سایر روش های تبلیغاتی متمایز کنید


همانطور که در مقدمه این مقاله اشاره شد، روش های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد. تبلیغات چاپی در روزنامه ها یکی از اولین روش های تبلیغاتی پس از انقلاب صنعتی بود که بسیار پرطرفدار بود و در طول زمان با پیشرفت تکنولوژی دستخوش تغییرات زیادی شد. اما امروزه استفاده از این روش به دلایل مختلف تقریباً منسوخ شده است. یکی از این دلایل به پیشرفت های صورت گرفته در صنعت رسانه و متعاقب آن به شکل گیری و رشد اینترنت مربوط می شود. تبلیغات تلویزیونی و رادیویی ایجاد و استفاده شده است، سپس پاپ آپ در اینترنت و سایر روش های تبلیغاتی، اما استفاده از هدایای تبلیغاتی به عنوان یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش های تبلیغاتی همچنان رواج دارد. یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت هدایای تبلیغاتی ملموس بودن این محصولات است. تبلیغات رادیویی، تلویزیونی یا اینترنتی برای لحظه ای کوتاه از جلوی دید مردم می گذرد، در حالی که یک محصول فیزیکی بیشتر اوقات در مقابل دیدگان عموم قرار دارد و پیام خود را به آنها منتقل می کند. تبلیغات تلویزیونی و رادیویی به راحتی از اذهان عمومی پاک می شود، اما زمان چاپ یک برند بر روی یک هدیه تبلیغاتی در ذهن مشتریان بسیار طولانی است.


444444444444444444444444444


امروزه بسیاری از مردم بر این باورند که زمان و تعداد تبلیغات تلویزیونی و رادیویی بیش از حد و آزاردهنده است. آنها همچنین به شدت با تبلیغات ارسال شده از طریق تلفن همراه مخالف هستند. اما اکثر افراد حداقل یک هدیه تبلیغاتی در خانه دارند و از آن استفاده می کنند و تقریبا همه مایل به دریافت هدایای تبلیغاتی هستند. بیایید نگاهی به آمارهای ارسال شده در این زمینه بیندازیم.


وقتی از مصرف کنندگان زیر 55 سال پرسیده می شود که چه نوع تبلیغاتی را ترجیح می دهند، هدایای تبلیغاتی را ترجیح می دهند. (منبع: ASI Centrale)


89 درصد از مصرف کنندگان برند چاپ شده بر روی یک هدیه تبلیغاتی دریافت شده در 2 سال گذشته را به خاطر می آورند. (منبع: Promotional Marketing, LLC)


یک مقاله تبلیغ شده به طور متوسط ​​344 بار در ماه مشاهده می شود. (منبع: Promotional Marketing, LLC)


80 درصد از مردم می توانند پیام یک برند را مدت ها پس از دریافت یک محصول تبلیغاتی به خاطر بسپارند. (منبع: Promotional Marketing, LLC)


تقریباً 100٪ از مصرف کنندگان می گویند که علاقه زیادی به دریافت یک کالای تبلیغاتی دارند. (منبع: PPAI)


60 درصد از مصرف کنندگان یک محصول تبلیغاتی را به مدت دو سال نگه می دارند. (منبع: Promotional Marketing, LLC)


53 درصد افراد حداقل هفته ای یک بار از هدیه تبلیغاتی استفاده می کنند. (منبع: بلاگ سیج)


تمامی این ارقام نشان دهنده جایگاه ویژه هدایای تبلیغاتی در بین انواع روش های تبلیغاتی است.زیرا هدایای تبلیغاتی محبوب و موثر هستند


شرکت های بازاریابی مدت هاست که از روانشناسان برای درک بهتر مشتریان خود استفاده می کنند. اصل تعامل یک کشف مهم است که توضیح می دهد که چرا هدایای تبلیغاتی کار می کنند. زمانی که یک هدیه تبلیغاتی با شعار و لوگوی شما ارائه می شود و گیرنده آن را دریافت می کند، همان فرد تبدیل به فردی می شود که شعار شما را به روش های مختلف به دیگران منتقل می کند. این تعامل امری مهم و ثابت در زندگی انسان است. وقتی اقلام تبلیغاتی را در رویدادها هدیه می دهید، برای گیرنده احساس موفقیت ایجاد می کنید. آنها احساس می کنند کاری که انجام دادند آنها را لایق این محصول رایگان کرده است.


ارائه محصولات رایگان به کارکنان نیز موثر است. می توانید این هدایای تبلیغاتی را در رویدادها، مناسبت ها یا مهمانی های شرکت خود به آنها بدهید. هدایای تبلیغاتی به کارمندان کمک می کند تا در کسب و کار شما احساس ارزشمندی کنند. همچنین می تواند به شما کمک کند زمان های خوبی را که در طول رویداد سپری کرده اید را به خاطر بسپارید. هر بار که از هدیه شما استفاده می کنند، احساس وفاداری بیشتری به شرکت شما دارند.به طور متوسط، یک هدیه تبلیغاتی برای حدود پنج ماه نگه داشته می شود و به طور متوسط ​​حدود 344 بازدید در ماه دریافت می کند. با این حال، هر چه محصول با کیفیت تر و کاربردی تر باشد، مدت زمان بیشتری نگهداری می شود و می تواند تا 1000 بازدید در ماه داشته باشد و اثرات مثبت بیشتری بر جای بگذارد. اقلامی مانند خودکار تبلیغاتی، فلش تبلیغاتی، مجله تبلیغاتی، بروشور یا کیف تبلیغاتی هدایای تبلیغاتی کاربردی هستند.


برای روشن شدن این موضوع، دوباره نگاهی به آمار خواهیم انداخت.


31 درصد از مصرف کنندگان باگ تبلیغاتی دارند. (منبع: بلاگ سیج)


مشتریان هدایای تبلیغاتی چاپی و دیجیتالی را مفیدترین اقلام تبلیغاتی می دانند. (منبع: STML Press and Marketing)


باگ های تبلیغاتی به طور متوسط ​​6000 بار توسط مشتریان استفاده می شود. (منبع: Promotional Marketing, LLC)


خودکارها محبوب ترین دسته محصولات تبلیغاتی هستند و پس از آن ماگ ها، کیف ها و فلاش های تبلیغاتی قرار دارند. (منبع: Promotional Marketing, LLC


90 درصد مشتریان گفتند که لیوان تبلیغاتی دارند. (منبع: ASI Centrale)توجه به این آمار که توسط معتبرترین شرکت ها در این زمینه جمع آوری و منتشر شده است، نشان می دهد که استفاده از هدایای تبلیغاتی تا چه اندازه می تواند در سودآوری کسب و کار شما تاثیر مثبت داشته باشد. گروه هدایای تبلیغاتی آراگیفت با سالها تجربه در زمینه واردات، فروش و چاپ انواع هدایای تبلیغاتی، با ارائه محصولات و خدمات شما را در انتخاب یک کالای تبلیغاتی باکیفیت یاری می رساند.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید