تاکید بر اجرای سیاست های تحولی نظام آموزشی در مجمع تشخیص مصلحت نظام


تاکید بر اجرای سیاست های تحولی نظام آموزشی در مجمع تشخیص مصلحت نظام

اعضای کمیسیون مشترک شورای تسهیلات نظام در سی و ششمین جلسه خود در خصوص اجرای سیاست های کلی اصلاح نظام آموزشی کشور و همچنین توسعه و تحول صنعت گردشگری به عنوان یکی از موتورهای رشد و شکوفایی اقتصادی بحث و تبادل نظر کردند. .


به گزارش ایلنا، جلسه امروز کمیسیون مشترک به ریاست محمدباقر ذوالقدر و با حضور برخی از نمایندگان مجلس، وزیر آموزش و پرورش و نمایندگان دولت، قوه قضائیه و مجلس در خصوص نظام آموزشی برگزار شد. در سیاست های کلی طبقه هفتم بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد اجرای سند سیاست های کلی برای ایجاد تحول در نظام آموزشی کشور با رفع موانع قانونی و اجرایی و تعیین تکلیف آموزش و پرورش. نهادهای کشور با تأکید بر تقویت مهارت‌های زندگی در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در دوره ابتدایی، طراحی و استقرار الگوی مدرسه سطح جمهوری اسلامی ایران بر اساس عدالت آموزشی و فرصت‌های آموزشی همسالان باید با استفاده از مهارت و مشارکت محقق شود. از مردم.


اعضای کمیسیون مشترک همچنین بند زیر را در خصوص توسعه گردشگری و حفاظت از میراث فرهنگی سیاست های کلی طبقه هفتم تصویب کردند که توسعه و تحول بخش گردشگری به عنوان یکی از موتورهای رشد و شکوفایی اقتصادی و حذف آن به تصویب رسید. موانع و حفاظت از میراث فرهنگی با تشویق، حمایت و ایجاد هماهنگی بین نهادی.

همچنین در این جلسه موضوع واگذاری شرکت‌های دولتی موضوع بند (ج) سیاست‌های کلی اصل 44 با اولویت بخش خصوصی و تعاونی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد در اولویت قرار گیرد. تحویل بنگاه های دولتی موضوع بند (ج) سیاست های کلی موضوع ماده 44. با بخش خصوصی و تعاونی است و فقط در صورت عدم وجود داوطلب واجد شرایط از بخش خصوصی و تعاونی تعلق می گیرد. به موسسات عمومی غیر دولتی

در این جلسه محمدرضا بهنار، حسین مظفر، مجید انصاری، سعید جلیلی، پرویز داودی، داود دانش جعفری، سید مرتضی نبوی، غلامرضا آقازاده، محمدجواد ایروانی و محمد فروزنده، اعضای مجمع و نمایندگان نهادهای مرتبط بیان کردند. دیدگاه ها .

بررسی و بازنگری سایر بندهای سیاست کلی طبقه هفتم به جلسه بعدی کمیته مشترک موکول شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید