تاکید بر تبدیل ایران به قطب تجارت، خدمات تجاری و حمل و نقل


تاکید بر تبدیل ایران به قطب تجارت، خدمات تجاری و حمل و نقل

اعضای کمیسیون مشترک تشخیص فرصت های مجمع در سی و دومین نشست خود، فعال شدن مزیت های ژئوپلیتیکی و تبدیل ایران به مرکز تجارت و خدمات منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.


به گزارش ایلنا، در این جلسه که به ریاست محمدباقر ذوالقدر و با حضور جمعی از اعضای مجمع نمایندگان دولت، قوه قضائیه و ستاد ارتش برگزار شد، موضوع «تبدیل ایران به مرکز تجارت و تجارت خدمات» مطرح شد. انرژی، ارتباطات و حمل و نقل “و انتقال” بر اساس توانمندی های ژئوپلیتیکی و موقعیت های سرزمینی کشور، بحث و بررسی و تصمیم گیری شد: فعال سازی مزیت های ژئوپلیتیکی و تبدیل جمهوری اسلامی ایران به مرکز تجارت و خدمات بازرگانی، انرژی. ارتباطات و حمل‌ونقل از طریق سامان‌دهی مقررات و ایجاد و توسعه زیرساخت‌های لازم در برنامه هفتم توسعه دنبال می‌شود.


در این جلسه حسین مظفر، قربانعلی دری نجف آبادی، مجید انصاری، سید مصطفی میرسلیم، پرویز داودی، صدیق واعظ زاده، محمدرضا بهنر، داود دانشجعفری، محمدجواد ایروانی اعضای مجمع و نمایندگان نهادهای مرتبط به بیان نظرات خود پرداختند. ادامه بحث و بررسی و بازنگری سایر بندهای سیاست های کلی طبقه هفتم به جلسه بعدی کمیته مشترک موکول شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید