تبلیغات گوگل چیست و چرا باید از آن استفاده کنم؟


آیا تا به حال فکر کرده اید که هر چند وقت یکبار برای کسب اطلاعات در مورد محصول یا خدمات خود به گوگل مراجعه می کنید؟ بسیاری از کاربران برای یافتن محصولات/خدمات، مقایسه آنها یا خواندن نظرات درباره آنها و حتی تماس با صاحبان مشاغل به Google مراجعه می کنند. با این جزئیات، هر زمان که کاربران کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما را جستجو می کنند، به راحتی می توانید با اجرای تبلیغات در گوگل، خود را در نظر کاربر به عنوان یک مشتری بالقوه قرار دهید.

با توجه به اینکه بیش از 95 درصد از کلیک‌ها روی دستگاه‌های تلفن همراه مربوط به کمپین‌های تبلیغاتی گوگل است، آیا می‌توانید تصور کنید که با راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی Google Ads چه تعداد مشتری و تبدیل بالقوه به دست خواهید آورد؟ Google Ads به تبلیغ کنندگان راه حلی ارائه می دهد تا اهداف بازاریابی خود را با توجه به نیازها و بودجه خود طراحی کنند.

اگر تبلیغات گوگل به درستی طراحی شود، این نوع تبلیغات می تواند تاثیر زیادی در موفقیت کسب و کار تبلیغاتی داشته باشد. دنیای بازاریابی در سال‌های اخیر دستخوش تغییرات چشمگیری شده است و گوگل ادز یکی از پلتفرم‌های محرک این تغییرات است. در واقع گوگل ادز یکی از موثرترین روش های تبلیغات آنلاین است.

تبلیغات گوگل چیست؟

تقریباً هر بار که تبلیغی را در صفحه فرود یک شرکت با عنوان “تبلیغ” در بالا یا پایین صفحه اول نتایج جستجوی گوگل مشاهده می کنید، باید بدانید که ربطی به سئو ندارد، اما صاحبان این تجارت آنها یک کمپین تبلیغاتی گوگل را اجرا کنید. می توانید از Google Ads استفاده کنید تا کسب و کار خود را در معرض دید مشتریانی قرار دهید که عبارات مرتبط را در Google جستجو کرده اند. Google Ads یک ابزار کلیدی بازاریابی دیجیتال برای هر کسب و کاری است که به دنبال قرار دادن تبلیغات معنادار در مقابل مخاطبان هدف خود است.

تبلیغات گوگل چگونه کار می کند؟

اکنون که می دانید Google Ads چیست، باید بدانید که چگونه کار می کند. هنگامی که می خواهید کمپین تبلیغاتی خود را شروع کنید، باید به گوگل بگویید کدام یک از این اهداف را دنبال می کنید:

 • ارتباط با کسب و کار خود را افزایش دهید
 • بازدیدکنندگان مستقیم بیشتری از فروشگاه شما
 • افراد را به وب سایت یا صفحه فرود شرکت هدایت کنید

سپس می توانید تعیین کنید که آیا نسخه تبلیغاتی برای مخاطبان جهانی یا محلی در دسترس خواهد بود. در مرحله بعد، از تصاویر یا سه عبارت کوتاه استفاده کنید تا به گوگل بگویید چه چیزی کسب و کار شما را متمایز می کند، و Google از این داده ها برای ایجاد نسخه تبلیغاتی استفاده می کند. در نهایت، شما بودجه خود را تعیین می کنید، که گوگل از آن برای پیش بینی موفقیت کمپین تبلیغاتی گوگل و نمایش تبلیغات شما در زمان واقعی استفاده می کند. مخاطبان هدف شما تبلیغات شما را می بینند و به عنوان یک نتیجه جستجوی برتر ظاهر می شوند، و هرچه افراد بیشتری روی تبلیغات کمپین PPC شما کلیک کنند، کسب و کار شما به بودجه از پیش تعیین شده خود نزدیکتر می شود.

5 نوع کمپین تبلیغاتی گوگل ادز

در حین اجرای تبلیغات خود در گوگل ادز، با 5 نوع تبلیغات روبرو خواهید شد:

 1. کمپین شبکه جستجو

جستجوی تبلیغات

 1. کمپین شبکه تظاهرات
 2. کمپین خرید
 3. کمپین ویدیویی
 4. کمپین نامزدی

هر یک از این مقالات برای تبلیغ یک محصول یا خدمات خاص طراحی شده اند. در فرآیند پیاده سازی، گوگل امکان انتخاب نوع کمپین را نیز به شما ارائه می دهد. در نهایت، باید نوع کمپین را انتخاب کنید که به اهداف شما نزدیکتر است. هر گروه تبلیغاتی مجموعه ای منحصر به فرد از کلمات کلیدی دارد.

چرا باید از تبلیغات گوگل استفاده کنیم؟

در اینجا برخی از مزایای استفاده از Google Ads در استراتژی بازاریابی دیجیتال برای رشد کسب و کار شما آورده شده است:

 • تبلیغات گوگل، مشتریان و مشتریان را افزایش می دهد

تبلیغات گوگل یکی از بهترین ابزارها برای ایجاد سرنخ است. اگر کمپین های شما عملکرد خوبی داشته باشند، پتانسیل ارسال سرنخ های هدفمند به وب سایت شما را دارد.

تبلیغات گوگل به شما این امکان را می دهد که بر افرادی تمرکز کنید که به دنبال آنچه کسب و کار شما برای ارائه می باشد می گردند. این بدان معنی است که شما می توانید دائماً جستجوهای خود را اصلاح کنید تا فقط افرادی که مایل به خرید محصولات یا خدمات شما هستند از طریق این پلت فرم به وب سایت شما هدایت شوند.

 • Google Ads دارای یک پلت فرم بازاریابی انعطاف پذیر است

هرکسی که به طور منظم از گوگل ادز استفاده می کند به شما خواهد گفت که پلتفرم بازاریابی بسیار انعطاف پذیر و مناسب برای همه انواع سازمان ها، صرف نظر از اندازه آنها است. شما می توانید کمپین های خود را به گونه ای سفارشی کنید که فقط بر روی انواع خاصی از کاربران آنلاین تمرکز کند. به عنوان مثال، افراد را بر اساس مکان، نوع دستگاه و … هدف قرار دهید.

 • بازگشت سرمایه با Google Ads قابل توجه خواهد بود

در اکثر انواع کمپین های تبلیغاتی گوگل ادز، برخلاف سایر استراتژی های بازاریابی، گوگل تنها در صورتی از شما پورسانت دریافت می کند که مخاطب روی تبلیغ کلیک کند. زمانی که کمپین تبلیغاتی گوگل ادز خود را بهینه می کنید، بازده سرمایه گذاری بالایی خواهید داشت که با سایر استراتژی های بازاریابی امکان پذیر نیست.

 • نتایج واضح و سریع را خواهید دید

Google Ads به دلیل ارائه نتایج سریع و واضح و گزارش از کمپین شما مشهور است. تجزیه و تحلیل پیشرفت کمپین خود با استفاده از داشبورد Google Ads آسان است و شما تمام اطلاعات مربوط به کمپین مانند تعداد کلیک ها، کلمات کلیدی را که باعث ترافیک وب سایت می شوند و هزینه کلیک ها در اختیار دارید.

 • تبلیغات گوگل منبع مهم و با کیفیتی برای ترافیک خواهد بود

با توجه به تسلط گوگل بر بازار و مشتریان زیاد، این غول جستجو می تواند حجم زیادی از ترافیک روزانه را برای کسب و کارها ایجاد کند. گوگل به نمایش محتوا و تبلیغات مرتبط افتخار می کند و به تکامل و بهبود الگوریتم های موتور جستجوی خود برای ایجاد مرتبط ترین نتایج جستجو و تبلیغات ادامه می دهد. این تأثیر مستقیم و مثبتی بر مشاغلی دارد که تبلیغات خود را از طریق Google Ads تبلیغ می کنند.

 • با تبلیغات گوگل، بیشتر در مورد بازار خود خواهید فهمید

مهم است که به ذهن مشتریان ایده آل خود وارد شوید. درک مخاطب، مدیریت مشتری و یافتن آنچه می خواهند را تسهیل می کند.

با این حال، انجام این کار بسیار دشوار است. روش های سنتی مانند پرسشنامه و مصاحبه نتایج محدودی دارند. از سوی دیگر، Google Ads بینشی در مورد عادات و الزامات مشتری ارائه می دهد که بیشتر شبیه رویاهای کارآفرینان نسل قبلی بود. برخی از داده‌های ارزشمند مشتریان Google Ads شامل کلیدواژه‌هایی است که برای یافتن وب‌سایت شما، مکان آن‌ها، دستگاه‌هایی که استفاده می‌کنند، و زمان‌ها و روزهای جستجو استفاده می‌کنند.

شما می توانید از این اطلاعات برای بهبود محصولات و خدمات خود و همچنین برای اصلاح تلاش های بازاریابی خود استفاده کنید تا پول تبلیغات را برای افرادی که علاقه ای به آنچه شما ارائه می دهید هدر ندهید.

گوگل ادز یکی از قدرتمندترین ابزارهای تبلیغاتی است که تاکنون ساخته شده است. هر روز با میلیون‌ها کاربر اینترنت سروکار دارد و به صاحبان مشاغل فرصتی بی‌نظیر ارائه می‌کند تا بسیاری از این افراد را به سرنخ و مشتری تبدیل کنند.

آخرین کلمه

اگر می خواهید با نشان دادن کسب و کار خود به صورت آنلاین سود کسب کنید، بهترین گزینه این است که در مکان مناسب برای مخاطبان مناسب با Google Ads خرج کنید. از آنجایی که گوگل میلیون ها کاربر در سراسر جهان دارد و روزانه 3.5 میلیارد تراکنش دارد و 700 درصد بازگشت سرمایه دارد، می توان آن را بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در تبلیغات کسب و کار آنلاین دانست.

می توانید کمپین های تبلیغاتی گوگل را خودتان راه اندازی کنید یا با آژانس های تبلیغاتی مانند Dima همکاری کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای آگاهی شما از فعالیت مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید