تجارت این کشور 9 میلیارد دلار در ژوئن


تجارت این کشور 9 میلیارد دلار در ژوئن

سخنگوی گمرک گفت: تجارت خارجی غیرنفتی کشور در خردادماه با 3 درصد افزایش به 8.9 میلیارد دلار رسید که با پیشرو بودن صادرات کشور در واردات این ماه، تراز تجاری کشور مثبت 204 میلیون دلار را نشان می دهد.


به گزارش ایلنا، سید روح الله لطیفی سخنگوی گمرک در خصوص رکورد یک ماهه تجارت غیرنفتی کشور در خردادماه گفت: در سومین ماه سال تجارت غیرنفتی کشور به 8 میلیارد و 902 میلیون دلار رسید. با 13 میلیون و 622 هزار تن کالا.


وی افزود: سهم صادرات از این میزان تجارت خارجی غیرنفتی 10 میلیون و 650 هزار تن کالا به ارزش 4 میلیارد و 553 میلیون دلار و واردات نیز 2 میلیون و 972 هزار تن کالا به ارزش 4 میلیارد دلار بوده است. 349 میلیون دلار. است.


لطیفی همچنین گفت: با تداوم برتری صادرات بر واردات، تراز تجاری کشور در خردادماه 204 میلیون دلار مثبت شد.


سخنگوی گمرک در خصوص تغییرات تجاری در خرداد ماه گفت: صادرات کشور در خرداد ماه امسال نسبت به خرداد سال گذشته تغییری در ارزش صادرات نداشته است اما واردات کشور در این ماه اندکی 6.5 درصد افزایش داشته است.


لطیفی در خصوص میزان ترانزیت خارجی در خرداد ماه گفت: در این ماه یک میلیون و 114 هزار تن کالای خارجی از کشورمان عبور کرده که نسبت به خرداد سال گذشته 213 هزار تن افزایش داشته و با رشد 24 درصدی همراه بوده است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید