تجلیل از اسفندیار قره باغی در تبریز


تجلیل از اسفندیار قره باغی در تبریز

مراسم بزرگداشت «اسفندیار قره باغی» پس از نیم قرن فعالیت هنری در پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز برگزار شد.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی امور استان های صدا و سیما، این مراسم پاسداشت پنجاه سال فعالیت هنری ارزشمند، مؤثر، روان و همچنین خلق آثاری ماندگار با موضوع استکبار ستیزی، ارزش هاست. و انقلاب اثر استاد اسفندیار قره باغی شامل 800 اثر حفظ شده است.


بیشتر آثار او حس وطن دوستی و میهن پرستی با رنگ و بوی انقلابی دارد و این آثار حس حماسه و میهن دوستی را به نسل بعد منتقل می کند.


هر یک از اشعار استاد بازتاب بخشی از فضای انقلابی آن زمان و هویت مردمی هنر در خدمت آرمان های انقلاب اسلامی است و آثار و اشعار انقلابی ایشان جزئی جدانشدنی از «گنجینه هنر انقلابی» است. این منطقه در چهل سال گذشته.


نام استاد اسفندیار قره باغی با چنین کارنامه پرباری با موسیقی انقلاب عجین شده است و به درستی لقب «صدای انقلاب» و «خواننده انقلاب» را به خود اختصاص داده است.


استاد اسفندیار قره باغی خواننده سرودهای انقلابی با خواندن سرود آمریکا مسحور شد. او در اول بهمن ماه سال 1322 در تبریز به دنیا آمد.


وی دارای مدرک دکتری آواز کلاسیک (درجه یک هنر) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یکی از مشهورترین خوانندگان ایرانی و پیشگامان یک خانواده واقعی آذربایجانی است.


در پایان این مراسم یک جلد کلام الله نفیس و هدیه ای از سوی دکتر پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما از سوی مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان مرکزی به دکتر اسفندیار قره باغی اهدا شد. همکاری هنری ارزشمند و موثر با رسانه ملی اعلام می شود.


این مراسم به همت حوزه هنری استان و با همکاری صدا و سیمای آذربایجان شرقی و برخی دستگاه های فرهنگی استان در پردیس سینمایی قدس برگزار شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید