تخلیه زباله در شهرداری یاسوج مقابل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد/عضو شورای شهر: شهردار از اقدامات کارگران بی اطلاع بود.


تخلیه زباله در شهرداری یاسوج مقابل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد/عضو شورای شهر: شهردار از اقدامات کارگران بی اطلاع بود.

تعدادی از کارگران شهرداری یاسوج در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات تامین اجتماعی به شهرداری این شهر، انبوهی از زباله ها را مقابل سازمان بیمه اجتماعی کهگیلویه و بویار احمد واقع در خیابان معلم یاسوج ریختند.


«رسول چراغ سحر» مدیر کل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با ابراز تاسف از اقدام کارگران شهرداری یاسوج در تخلیه زباله در مقابل اداره تامین اجتماعی این استان، به خبرنگار ایلنا گفت: تخلیه زباله های جلوی این اداره به هر دلیل و برای سلامتی شهروندان نامناسب بوده و مشتری را به خطر می اندازد.


وی با بیان اینکه شهرداری یاسوج از ما درخواست دارد و ما هم از شهرداری درخواست داریم، گفت: مشکل عدم پرداخت مطالبات شهرداری یاسوج مربوط به دوره مدیران سابق تامین اجتماعی است.


مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد بدهی شهرداری یاسوج به تامین اجتماعی را 23 میلیارد تومان و بدهی تامین اجتماعی به شهرداری این شهر را 6 میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: بدهی شهر مربوط به خانه های ترحیم، فضای سبز و پیمانکاران و بدهی تامین اجتماعی مربوط به عوارض شهرداری است.


چراغ سحر گفت: شهرداری می گوید این درخواست ها ربطی به شهرداری ندارد در حالی که قبرستان ها و فضای سبز زیر نظر شهرداری ها است.


وی افزود: پس از صدور رای بسته شدن حساب شهرداری به دلیل عدم پرداخت بدهی شهرداری با توافقی که شب گذشته با مدیرکل امور شهری استانداری صورت گرفت و با توجه به بحران اخیر این شغل رها شد.


در این زمینه هدایت اکبری (عضو شورای شهر یاسوج) گفت: زباله های شهر توسط تعدادی از کارگران زباله گرد به صورت داوطلبانه مقابل درب ورودی سازمان تامین اجتماعی ریخته شد و شهردار از این اقدام کارگری بی اطلاع بود. .


وی با بیان اینکه کارگران شرکتی شهرداری یاسوج 5 تا 6 ماه حقوق معوقه دارند، افزود: این اقدام تعدادی از زباله گردها زمانی رخ داد که تامین اجتماعی شب گذشته حساب های شهرداری را مسدود کرد.


وی درباره نحوه اطلاع کارگران از مسدود شدن حساب های شهرداری گفت: صبح امروز در حالی که پیگیر مطالبات معوق خود بودند، کارگران از شهرداری خبر مسدود شدن حساب ها را شنیدند.


بر اساس اظهارات عضو شورای شهر یاسوج؛ پیش از این کارگران پاکبان بارها برای پیگیری مطالبات مزدی خود تجمع کردند اما متاسفانه تعدادی از کارگران صبح امروز; زباله های جمع آوری شده بدون اطلاع مدیران شهری از مقابل شهرداری تخلیه شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید