تخم مرغ را با فلفل سیاه بخورید


تخم مرغ را با فلفل سیاه بخورید

از آنجایی که تخم مرغ سرشار از ویتامین D است، ترکیب آن با فلفل سیاه ظرفیت جذب کلسیم را در استخوان ها افزایش می دهد. در نتیجه استخوان‌ها قوی‌تر می‌شوند و کمتر مستعد ابتلا به بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان هستند.


به گزارش ایلانا، ترکیب این دو ماده علاوه بر خوشمزه بودن، خواص تغذیه ای بالایی نیز دارد. تخم مرغ سرشار از مواد مغذی، ویتامین های A، D، B-12. برای صبحانه مصرف می شود.


نتایج تحقیقات نشان می دهد افرادی که به طور منظم تخم مرغ مصرف می کنند سیستم ایمنی بهتری دارند. بسیاری از بیماری ها را می توان با افزودن فلفل سیاه به تخم مرغ درمان یا از بین برد.


در این مقاله به برخی از این خواص اشاره می کنیم:


افزایش سطح انرژی: شروع روز با تخم مرغ و فلفل سیاه باعث افزایش متابولیسم بدن و ایجاد انرژی برای کل روز می شود.


افزایش میزان گلبول های قرمز: ترکیب این دو ماده سرشار از آهن است. آهن اکسیژن رسانی به سلول ها را تا حد مطلوب بهبود می بخشد و در نتیجه گردش خون و میزان گلبول های قرمز را افزایش می دهد.


ساخت عضلات: با تامین پروتئین های لازم بدن و عضله سازی، فرم عضلات بدن را بهبود می بخشد.


سلامت مغز را تامین می کند: مصرف این دو ترکیب به عنوان صبحانه باعث تقویت، سلامت و فعال نگه داشتن مغز می شود. ماده ای به نام کولین در این صبحانه در تولید سلول های مغزی نقش دارد.


Macel بینایی را کاهش می دهد: مصرف منظم این دو ترکیب در وعده صبحانه، فراوانی مشکلات چشمی مرتبط با افزایش سن مانند تحلیل شبکیه و آب مروارید را کاهش می دهد. تخم مرغ سرشار از کاروتنوئیدها و ویتامین های لازم برای بهبود بینایی است.


استخوان های سالم می سازد: از آنجایی که تخم مرغ سرشار از ویتامین D است، ترکیب آن با فلفل سیاه ظرفیت جذب کلسیم را در استخوان ها افزایش می دهد. در نتیجه استخوان‌ها قوی‌تر می‌شوند و کمتر مستعد ابتلا به بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان هستند.


منبع: خبرگزاری صداوسیما


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید