تصویب مشوق های فرزندآوری و اشتغالزایی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام


تصویب مشوق های فرزندآوری و اشتغالزایی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام مشوق های بارداری و اشتغالزایی را در برنامه هفتم توسعه تصویب کردند.


به گزارش ایلنا، جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز به ریاست صادق آملی لاریجانی و با حضور رئیس قوه قضائیه، دبیر و اعضای مجمع برگزار شد.


جلسه امروز سالن سخنرانی به بحث و بررسی و بازنگری بندهای مربوط به نظام رسانه و رسانه ملی، جمعیت، گردشگری و نظام سلامت در سیاست های کلی طبقه هفتم اختصاص داشت.


اعضای مجمع در ادامه بازنگری بندهای فرهنگی و اجتماعی در خصوص پوشش پخش و دریافت برنامه های رادیویی و تلویزیونی در سراسر ایران اسلامی و دسترسی حداکثری در سایر کشورها مصوب کردند که: پوشش صددرصدی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بر بسترهای انتقال موجود در داخل و دسترسی هر چه بیشتر در سطح بین المللی با تأمین اعتبارات لازم «در سال های برنامه هفتم توسعه» محقق شود.


در ادامه اعضای مجمع در خصوص تخصیص سهم ثابت از بودجه عمومی به منظور تامین نیازهای مالی رسانه ملی و «تقویت و تثبیت سهم رسانه ملی از منابع بودجه عمومی دولت و تأمین اعتبار آن» بحث و بررسی کردند. نیازهای مالی، فنی و پشتیبانی و استفاده بهینه از توانمندی‌های موجود به اتفاق آرا تصویب شد.


همچنین در این جلسه اعضای مجمع با تاکید بر جهاد تبیین و مقایسه نظام رسانه ای کشور با عملکرد رسانه های بیگانه، مصوب کردند که نظام رسانه ای و تبلیغی با محوریت توسعه و تعمیم جهاد تبیین و اثربخش باشد. مقابله با جنگ شناختی دشمنان و سوء ظن و ناامیدی رسانه های بیگانه باید ساماندهی شود.


در ادامه رایزنی های اعضای مجمع در خصوص جمعیت، پیشنهاد سیاست های جمعیتی طبقه هفتم و «کاهش سالانه میانگین سن ازدواج و طلاق و درمان سقط جنین غیرقانونی و افزایش سالیانه نرخ ازدواج» مورد بحث و بررسی قرار گرفت. نرخ ازدواج و افزایش نرخ باروری به حداقل 2 5 فرزند در مدت پنج سال با تحکیم بنیان خانواده و تشویق و تسهیل ازدواج آسان و به موقع، حمایت کامل از بارداری و رفع موانع و ایجاد انگیزه های موثر به ویژه تامین مسکن. و تصویب کار برای جوانان و اصلاحات فرهنگی و مدیریت مهاجرت داخلی و “خارجی”.


همچنین با تاکید اعضای مجمع بر رونق صنعت گردشگری و حفظ و حراست از میراث فرهنگی، «توسعه صنعت گردشگری و تبدیل آن به یکی از موتورهای رشد و شکوفایی اقتصادی کشور و حفاظت از میراث فرهنگی و ترویج صنایع دستی از طریق رفع موانع، اعطای مشوق های حمایتی، هماهنگی نهادی و رعایت موازین شرعی و ارزش های اسلامی در برنامه هفتم توسعه مصوب شد.


اعضای مجمع در خصوص آسیب های اجتماعی مصوب کردند: ارتقای سلامت اجتماعی و پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی سالانه به ویژه اعتیاد، حاشیه نشینی، طلاق و فساد بر اساس بودجه ها، منابع و ساختارهای معتبر و جهت گیرانه مرتبط با برنامه های خانواده محور. و بهبود سبک زندگی و استفاده حداکثری از مشارکت مردم.»


اعضای مجمع با بیان موضوع نظام سلامت، ارتقای نظام سلامت بر اساس سیاست های کلی سلامت و ارتقای شاخص های آن و کسب مقام اول در منطقه تا پایان برنامه، تاکید کردند: اولویت بهداشت و درمان پیشگیری است. بیش از حد در نظام سلامت، بازسازی، تقویت و تکمیل شبکه بهداشت و درمان کشور بر اساس قشربندی، پزشکی خانواده و نظام ارجاع و همچنین تکمیل و استقرار نظام جهانی (کارنامه الکترونیکی سلامت) را تصویب کردند. ایرانیان) “.


اعضای مجمع، از جمله با توجه به کاهش نگرانی بیماران و برخورداری از حمایت های بیمه ای، موافقت کردند که “بیمه پایه سلامت باید به گونه ای گسترش یابد که اعضای جامعه را نیز شامل شود”.


در این جلسه رئیس سازمان صدا و سیما، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، رئیس و معاونان سازمان برنامه و بودجه، رئیس بهداشت و درمان، حضور داشتند. کمیسیون های فرهنگی، اجتماعی، برنامه و بودجه و مرکز تحقیقات شورای اسلامی، معاونان وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بودند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید