تعارض منافع به این معناست که به زنان وضعیت لازم داده نمی شود


    تعارض منافع به این معناست که به زنان وضعیت لازم داده نمی شود


به گزارش ایلنا، انسیه خزعلی در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 1402-1401 دانشکده زن و خانواده با بیان اینکه امیدوارم بانوان شایستگی خود را در رساندن پیام و درایت ثابت کنند و به فرموده معظم رهبری در این راه عاقل باشند. انتقال پیام و مبارزه برای توضیح و روایت صحیح. بدانند وی افزود: همانطور که امام راحل فرمودند زنان در خط مقدم نهضت هستند و من زنان را به عنوان رهبر قبول دارم. این به رهبری بر دل ها و افکار حکومتی اشاره دارد که زنان به عنوان مادر، مربی و مربی می توانند این نقش مهم را بر عهده بگیرند.


وی با تاکید بر اینکه اولین حرکتی که برای تربیت باید انجام شود بانوان است ادامه داد: نقش انبیا و نقش تربیت نقش بسیار ارزشمندی است که بر عهده بانوان گذاشته شده است و در شرایط فعلی در یک جنگ ملایم، مسئولیت بسیار سخت و دشواری است و در این شرایط اهمیت جایگاه زن و خانواده بیشتر نمایان می شود.


معاون رئیس جمهور با تأکید بر این سخنان گفت: باید در مضامین و مبانی این حوزه تحقیق کرد و در انتقال آن، شیوه استقراء و ابزار آن هنرمند بود تا دنیا و نسل های جدید هدف را بفهمند و بدانند. خوب پیام دهید و با آن ارتباط برقرار کنید


وی ادامه داد: در بخش استفاده از نخبگان در حوزه های مختلف و همه کسانی که در حوزه زنان و خانواده فعالیت داشته اند، پوشش مناسبی داریم و از دیدگاه ها و تحقیقات جدید بهره می بریم و باید بیش از گذشته بگیریم.


خزعلی با تاکید بر اینکه باید وضعیت زنان ایرانی را در جهان ارائه کنیم، خاطرنشان کرد: در بسیاری از سمت ها وضعیت بهتری نسبت به میانگین جهانی داریم، به عنوان مثال در پرداخت دستمزد برابر زن و مرد، در بسیاری از جلسات در نیویورک، در صحبت با زنان و وزرای امور اجتماعی کشورهای دیگر، آنها حرف ما را باور نکردند تا اینکه وزیر فنلاند گفت که ما هنوز نمی توانیم حقوق برابر بین زن و مرد را در کشورمان برقرار کنیم.


معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در هیچ کشوری بیمه درمانی و ناباروری به این شکل پوشش داده نمی شود، یادآور شد: زمانی که با رئیس مجمع سازمان ملل درباره پوشش بیمه سلامت روستائیان صحبت کردم، خوشحال شدم و این موضوع را توییت کردم.


بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، خزعلی گفت: موضوع سوادآموزی، پیشرفت علمی، سلامت، امید به زندگی زنان و… است. اینها مسائلی است که ما به خوبی با آنها ارتباط برقرار نکرده ایم، بنابراین یکی از وظایف ما این است که درباره عملکرد گفتمانی صحبت کنیم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید