تعیین مالیات خانه های خالی تا 10 شهریور


تعیین مالیات خانه های خالی تا 10 شهریور

معاون درآمد سازمان درآمد گفت: فهرست نهایی خانه های خالی مشمول مالیات تا 10 شهریور تهیه می شود.


به گزارش ایلنا، محمدتقی پاکدامن، معاون درآمد مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: وزارت راه و شهرسازی لیست 515 هزار واحد مسکونی خالی را که برای آنها پرونده تشکیل شده است، در اختیار سازمان مالیاتی قرار می دهد. و برای بقیه موارد این سازمان لیست مطالبات مالیاتی صادر می کند.


معاون سازمان درآمد سازمان مالیاتی کشور در توضیح بیشتر بانک اطلاعاتی مربوط به مالیات بر خانه های خالی گفت: با توجه به اطلاعاتی که در خصوص خانه های خالی به سازمان درآمد ارسال شده و پیامک هایی به مالکان ارسال شده است. در مورد خانه های خالی، برخی از مودیان اعتراض کردند که مهلت یک ماهه برای رسیدگی به این اعتراضات در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از پذیرفته شدگان دعوت می شود برای اعلام عدم پذیرش وارد سامانه سازمان امور مالیاتی شوند و در آنجا به سامانه راه و شهرسازی هدایت می شوند و می توانند اطلاعات خود را اصلاح کنند.

پاکدامن خاطرنشان کرد: برای کلیه کسانی که پیامک سفید دریافت کرده اند و معترض هستند، می توانند از طریق درگاه سازمان از پذیرش خودداری کنند و اطلاعات موجود در سامانه وزارت راه و شهرسازی را به روز کنند زیرا این بعد از 10 شهریور امکان پذیر نخواهد بود و موارد استثنا در روند قضایی بررسی می شود.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید