تغییر سیستم نیروی هوایی آمریکا به سیستم بومی مایه افتخار ارتش است


تغییر سیستم نیروی هوایی آمریکا به سیستم بومی مایه افتخار ارتش است

فرمانده هوانوردی نظامی گفت: به دلیل وابستگی های خارجی پیش بینی می شد هواپیمای ایران ظرف چند ماه زمین گیر شود.


به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ حمید واحدی فرمانده هوانیروز در جمع فرماندهان و افسران این نیرو که با حضور حجت الاسلام «سید احمد قاضی» در دانشگاه علوم و فناوری هوانوردی شهید ستاری برگزار شد. رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، علم و فناوری در نیروی هوایی را به دلیل تجهیزات تخصصی و ماهیت محوری وی از اهمیت ویژه ای برخوردار دانست. ، بیان کرد: با شروع جنگ تحمیلی هشت ساله اولین نقطه مورد حمله در 10 شهریور 59 بود که پایگاه هوایی ارتش بود که پس از این اقدام مذبوحانه در عرض دو ساعت با واکنش متقابل مواجه شد. از بلند پروازان و عقاب های این نیروی غیر مستمر.


امیر واحدی با اشاره به نقش هوانوردی در هشت سال دفاع مقدس افزود: رشادت و رشادت منحصر به فرد پرسنل نیروی هوایی بویژه خلبانان دلیر برای ورود به عمق خاک دشمن و در اختیار گرفتن سازه های مدرن تر استکبار. صدام و دفاع از حریم هوایی کشور نشانه تعهد و عشق و ایمان آنها به خدا و اسلام و میهن اسلامی بود.


فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: برای نگهداری، تعمیر و نوسازی ادوات و ادوات پیچیده هواپیما، حفاظت از آسمان کشور، همه این مهارت ها و شایستگی ها و ارزش های علمی والای این عزیزان ناشی از آن هاست. اعتماد و ایمان


وی خاطرنشان کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس، نیروی هوایی در کنار سایر نیروهای مسلح و بسیج مردمی از کشور دفاع کرد، علیرغم اینکه به دلیل وابستگی های خارجی، انتظار می رفت نیروی هوایی ایران چند ماه در داخل زمین بماند. و از سوی دیگر عراق مورد حمایت کامل غرب قرار گرفت.


امیر واحدی با بیان اینکه اقدامات نیروی هوایی در دوران جنگ مبتنی بر علم و فناوری بود که مورد استفاده این نیروی علمی قرار گرفت، گفت: دستیابی به رکوردهای بالای پرواز، سوخت گیری هوایی، حرکت به سمت خودکفایی و بازسازی تجهیزات، تغییر نظام آمریکا به نظام بومی در نیروی هوایی، تحول و سازماندهی در امور فرهنگی و تأسیس دانشگاه هوایی شهید ستاری از افتخارات ارتش جمهوری اسلامی ایران است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید