تلاش می کنیم مشکلات نخبگان خارجی در ایران را حل کنیم


تلاش می کنیم مشکلات نخبگان خارجی در ایران را حل کنیم

وزیر امور خارجه و سخنگوی دولت به مناسبت روز جهانی پناهندگی با جمعی از نخبگان، کارشناسان و کارآفرینان خارجی مقیم ایران دیدار و نظرات و دغدغه های آنان را شنید.


به گزارش ایلنا، علی بهادری جهرمی در این دیدار حضور نخبگان علمی و فرهنگی کشورهای مختلف در ایران را فرصتی مهم توصیف کرد و اظهار داشت: هر نخبه خارجی در کشور می تواند به عنوان سفیر فرهنگی و علمی در ارائه تصویری صحیح عمل کند. ایران.” ایفای نقش کنید و پروژه ایران هراسی دشمن را که به دنبال ترسیم تصویری نادرست از ایران است، شکست دهید.


سخنگوی دولت زمینه های همکاری نخبگان ایرانی و خارجی را متعدد عنوان کرد و گفت: مردم ایران از طریق اشتراکات تاریخی، تمدنی، زبانی، فرهنگی و مذهبی با کشورهای همسایه پیوندهای عمیق و دیرینه دارند که این عناصر مشترک باعث می شود که ملت های کشور منطقه به یکدیگر نزدیک تر است.” بر دیپلماسی محله تمرکز دارد که امیدواریم سطح تعامل بین مردم، نخبگان و فعالان اقتصادی را افزایش دهد.


وزیر امور خارجه نقض حقوق بشر کشورهای غربی را با پدیده مهاجرت برشمرد و افزود: کشورهای غربی مدعی حقوق بشر هستند که ما شاهد تصمیمات و برخوردهای بد آنها مانند انتقال مهاجران از انگلیس به رواندا بوده ایم و این نشان دهنده وجود این خوی استکبار و ضد انسانی کشورهای غربی است که باید در تاریخ ثبت شود.


وی مشکلات نخبگان خارجی در ایران را قابل حل دانست و گفت: برخی از مشکلات مربوط به مهاجران و اتباع مربوط به فرآیندهای اداری و هنجارهای قانونی است و برخی دیگر مربوط به تعاملات متقابل با سایر کشورها در هر دو زمینه است. su در حال انجام است.


دبیر هیأت دولت با اشاره به اصلاحات قانونگذاری و اجرایی در ساماندهی وضعیت اتباع خارجی در کشور گفت: برخی از مشکلات از جمله موضوع تابعیت فرزندان مادران ایرانی در سال های اخیر تا حدودی حل شده و برخی دیگر به صورت صدور مجوز حل شده است. کار، بانک و.» .. نیز توسط ارگان های مسئول پیگیری می شود و در مدت زمان کوتاهی می توان برای آنها طراحی کرد.


بهادری جهرمی با ابراز امیدواری از تشکیل سازمان ملی مهاجرت در دولت سیزدهم، افزود: اقدام مهم وزارت کشور در سرشماری اتباع افغانستان که در روزهای اخیر انجام شده است، ممکن است منجر به ساماندهی بهتر آنها شود.


سخنگوی دولت بر اهمیت نقش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اجرای طرح ویژه اقامتی و راه اندازی سامانه آی کانکت تاکید کرد و گفت: به پایان برسد.


در ابتدای این نشست که با حضور مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت کشور برگزار شد، 15 نفر از نخبگان از کشورهای سوریه، افغانستان، ترکیه، اسپانیا و فرانسه به ارائه مسائل و نظرات خود و برنامه های کشور پرداختند. وزارتخانه در این خصوص به سوالات آنان پاسخ داد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید