توسعه روابط حقوقی و قضایی تهران و باکو


توسعه روابط حقوقی و قضایی تهران و باکو

وزیر دادگستری ایران با دادستان کل جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش ایلنا، امین حسین رحیمی وزیر دادگستری امشب میزبان دادستان کل جمهوری آذربایجان و هیئت همراه بود.


وی در این دیدار ضمن اشاره به روابط دیرینه دو کشور، سفر آتی رئیس جمهور آذربایجان به تهران را نشان از سطح بالای روابط و همکاری های دو کشور دانست و گفت: روابط دو کشور و همکاری های حقوقی و قضایی دو کشور در حال توسعه است و با توجه به برگزاری کمیسیون برای همکاری های اقتصادی دو کشور، لازم است اقدامات موثری برای اجرای مصوبات آن انجام شود.

وی ادامه داد: امنیت و آرامش کشورهای همسایه را امنیت و آرامش کشور خود می دانیم و بروز مشکلات و ناآرامی در کشورهای همسایه برای ما دغدغه است.

وزیر دادگستری با اشاره به تعداد 4 هزار شهید ایرانی در مبارزه با مواد مخدر گفت: ما با بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر در جهان هم مرز هستیم و علیرغم صدمات و خسارات متعددی که در مبارزه با مواد مخدر متحمل شده ایم. برای ما مهم است که مردم کشورهای دیگر نیز از این معضل در امان باشند، بنابراین تلاش های جدی و همه جانبه ای در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر در ایران انجام می شود که قدردانی همیشگی سازمان ملل نشان از آن دارد. برای تلاش های ایران در این زمینه.

رحیمی بر محدودیت های ناشی از کرونا تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که رفع این محدودیت ها موجب افزایش قاچاق شهروندان و تجارت بین دو کشور شود.

وی بر پیگیری و اجرای توافقات متعدد حقوقی و قضایی بین دو کشور تاکید و تصریح کرد: تعدادی از اتباع ایرانی، بانک ها و شرکت های فعال در جمهوری آذربایجان با اتباع این کشور و علی رغم که دادگاه های آذربایجان به نفع آنها رای داده اند، مشکلاتی در اجرای احکام صادر شده و حل این مشکل نیازمند حمایت مقامات قضایی آذربایجان است.

وزیر دادگستری ادامه داد: تعداد زیادی از اتباع ایرانی به دلیل بی اطلاعی از قوانین جمهوری آذربایجان در زندان های جمهوری آذربایجان نگهداری می شوند و علیرغم مبادلات قبلی بازداشت شدگان بین دو کشور، لازم است رسیدگی شود. اقدامات لازم برای بازگرداندن زندانیان دیگر از دو کشور.

دادستان کل جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سطح روابط دو کشور، بر روابط دیرینه ایران و جمهوری آذربایجان تاکید کرد و خاطرنشان کرد: سطح بالای روابط سیاسی بین ایران و جمهوری آذربایجان وجود دارد. دو کشور ما را در سایر موارد اعم از حقوقی و قضایی شاهد توسعه روابط بوده اند و به عنوان نهادهای حقوقی سعی در رفع هرگونه مشکل در روابط دو کشور و فرصت های تجاری و اقتصادی داریم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید