توسعه گردشگری با برگزاری جشنواره های قومیتی


توسعه گردشگری با برگزاری جشنواره های قومیتی


به گزارش ایلنا، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از بخش های مختلف جشنواره «ایران عزیز»، وحدت را رمز همیشگی مردم ایران دانست و افزود: یکی از بارزترین ویژگی های مردم ایران است. کسی است که با همه تنوعی که وجود دارد، قرن هاست که با عشق و دوستی در کنار هم زندگی می کنند.


وی افزود: گاهی نیز می بینیم که در یک شهر یا استان چند قوم مختلف در اتحاد و دوستی در کنار هم زندگی می کنند و همیشه در هر شرایطی با هم متحد و نزدیک هستند.


چمران از برگزاری جشنواره «ایران عزیز» استقبال کرد و گفت: چنین جشنواره هایی از گذشته در تهران برگزار شده و همواره با استقبال خوب مردم مواجه شده است و این نشان می دهد که اجرای جشنواره اقوام به عهده مردم است. برای شناخت اقوام مختلف موثر است.


بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: برگزاری این جشنواره ها نه تنها مردم را با فرهنگ اقوام مختلف آشنا می کند، بلکه زمینه را برای برگزاری این جشنواره ها فراهم می کند. گردشگری؛ زیرا عموم جنبه هایی از زندگی، فرهنگ، صنایع دستی و گردشگری استان ها را می شناسند که شاید کمتر مورد بحث قرار گرفته است و همین امر باعث می شود مردم برای بازدید از شهرهای مختلف برنامه ریزی کنند.


چمران در نهایت گفت: اقوام ایرانی همواره با هم متحد بوده و حتی با توطئه هایی که در طول تاریخ رخ داده است مخالفت کرده اند و همگی به عنوان ایرانی به فرهنگ و کشور خود پایبند بوده اند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید