توصیه بارداری هفته به هفته + توضیح هر هفته – نعنا


واقعیت این است که بارداری یکی از خواندنی ترین فصل های کتاب زندگی هر فردی است. این فصل علیرغم علائم بارداری و سختی ها و فشارهایی که برای مادر و پدر آینده به همراه دارد، خاطرات خوشی را برای خانواده ای به همراه دارد. بارداری با مجموعه ای از این خاطرات هفته به هفته پیش می رود.

وارد اپلیکیشن شوید

تیم سلامت زنان نعنا مفتخر است که شما را در این دوران متفاوت همراهی کند و با طراحی اپلیکیشن نعنا سعی کرده تصویری درست و منطقی از چرخه بارداری شما ارائه دهد. فقط روی دکمه بالا کلیک کنید و برنامه رایگان Mint را دانلود کنیدوارد چرخه بارداری خود شوید

در چرخه بارداری اپلیکیشن نعنا، شما هفته به هفته نظارت مستقیم بر بارداری خود دارید.

در چرخه بارداری اپلیکیشن نعنا، شما هفته به هفته نظارت مستقیم بر بارداری خود دارید.

فصل جدید زندگی: بارداری هفته به هفته

شما و نوزاد در رحمتان به طور قابل توجهی تغییر می کنید. در هفته چهلم بارداری، بدن شما به گونه ای کار می کند که زندگی جدیدی ایجاد می کند و سیستم چرخه زندگی کودک به تدریج شکل می گیرد و تکمیل می شود.

اگر بخواهیم روند بارداری را بهتر توضیح دهیم، شامل سه دوره سه ماهه است که مادر باردار مراحل مختلف رشد را طی می کند. سه ماهه اول بارداری شامل هفته اول تا سیزدهم می باشد. در این دوره، زن بارور می شود و اندام های بدن نوزاد تشکیل می شود.

سه ماهه دوم بارداری از هفته چهاردهم تا هفته 27 بارداری. در این دوره رشد سریع اندام های کودک اتفاق می افتد. در نهایت، سه ماهه سوم است که شامل 28 تا 40 هفته بارداری است. در این مدت، نوزاد وزن و رشد لازم برای تولد را به دست می آورد.

سه ماهه اول بارداری

توجه داشته باشید که این دوره قبل از بارداری واقعی شما شروع می شود. از اولین روز آخرین سیکل قاعدگی شروع می شود.

در سه ماهه اول است که مصرف هر گونه مشروبات الکلی، سیگار و مواد مخدر، داروها و بیماری ها به نوزاد آسیب می رساند. بنابراین، ماما در این مدت هفته به هفته به شما یادآوری های مهم مبتنی بر بارداری را می دهد تا بتوانید سه ماهه اول بارداری را در امنیت و آسودگی خاطر کامل سپری کنید.

شاید بهتر باشد نگاه دقیق تری به هفته سیزدهم در سه ماهه اول بارداری بیندازید. باید اضافه کنیم که سه ماهه اول بارداری در واقع تصویری واقعی از یک بارداری است بارداری هدفمند پیشنهادات برای زوج ها بنابراین مهم نیست که تلاش شما برای لقاح چقدر متمرکز و برنامه ریزی شده است، ورود شما به سه ماهه اول مثمر ثمر و بدون خطر خواهد بود.

چگونه می توانم در کمترین زمان ممکن باردار شوم؟

با کمک جاده می توانید با اپلیکیشن نعنا ۲ تا ۶ ماهه باردار شوید. اکنون می توانید جنسیت نوزاد آینده خود را چه مرد و چه زن انتخاب کنید. به جزئیات آن دقت کنید.

سه ماهه اول بارداری یکی از مهم ترین لحظات بارداری است که اندام ها و سیستم عصبی کودک شکل می گیرد.

اولین هفته

این هفته شما هنوز واقعا باردار نیستید. این هفته اولین روز آخرین قاعدگی شماست تا تاریخ بارداری شما مشخص شود.

هفته دوم

در این هفته تخمک از تخمدان ها آزاد می شود. اگر در این هفته رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید، احتمال بارداری شما بیشتر است.

هفته سوم بارداری هفته به هفته

پس از مقاربت، اسپرم از طریق دهانه رحم وارد رحم می شود. از جانب زمان تخمک گذاری باید اضافه کنیم که تخمک گذاری زمانی اتفاق می افتد که اسپرم آماده به لوله های فالوپ برسد و با تخمک برخورد کند.

اسپرم تخمک را بارور می کند و زیگوت را تشکیل می دهد. زیگوت گروهی از سلول هاست که نیمی از DNA مادر را در خود جای داده است. در بقیه این هفته، سلول ها تکثیر و تقسیم می شوند تا در نهایت بلاستوسیت ها را تشکیل دهند. بلاستوسیت ها به مجموعه ای از سلول ها گفته می شود که دارای یک لایه داخلی است که به جنین تبدیل می شود (جنین قبل از هفته هشتم) و یک پوسته بیرونی که غشایی را تشکیل می دهد که در آن نوزاد در رحم قرار می گیرد.

ناگفته نماند که بسیاری از زنان با آزمایش خانگی بارداری متوجه می شوند که باردار هستند و این زمانی است که چرخه قاعدگی متوقف می شود. اگرچه ممکن است برخی از آنها در این هفته تست مثبت دریافت کنند، اما بسیاری از آزمایشات خانگی آن را تا هفته چهارم بارداری نشان نمی دهند.

هفته چهارم

در این هفته، بلاستوسیست از لوله های فالوپ به رحم می رود. بافت داخلی رحم حاوی خون و مواد مغذی است. این بافت در طول سیکل قاعدگی تخلیه می شود. بلاستوسیت ها در بافت رحم کاشته می شوند و شروع به تبدیل به جنین می کنند.

در این هفته، دوره بارداری شما با تایید نتیجه تست بارداری و ارزیابی سطح هورمون ها آغاز می شود. اکنون ماما می تواند تاریخ زایمان را تعیین کند.

هفته پنجم

این هفته هفته شروع دوره جنینی است. سلول ها تکثیر و تقسیم می شوند. این تقسیم سلولی به گروه های مختلف ادامه می یابد تا سیستم بدن نوزاد را تشکیل دهد. سلول های خونی، اعصاب، مغز، قلب، نخاع و سایر اندام های اصلی شروع به تشکیل و رشد می کنند.

هفته پنجم بارداری به معنای آغاز مرحله جنینی است

هفته پنجم بارداری به معنای آغاز مرحله جنینی است

باید اضافه کنیم که هفته پنجم یکی از حساس ترین هفته های بارداری است. در این هفته ممکن است مشکلاتی برای سلامت جنین ایجاد شود. بنابراین لازم است این دوره را با دقت گذرانده و مراقب سلامت خود و جنین باشید.

هفته 6-7 بارداری

مغز نوزاد سریعتر رشد می کند. این هفته مغز او به پنج بخش مختلف تقسیم می شود و اعصاب جمجمه ای تشکیل می شود. ضربان قلب شروع می شود و بهبود می یابد که می توانید در سونوگرافی بشنوید. چشم ها، گوش ها، بازوها و پاها شروع به شکل گیری می کنند. بافت هایی که ستون فقرات و استخوان ها را تشکیل می دهند نیز تشکیل می شوند.

هفته هشتم بارداری هفته به هفته

دست ها و پاهای کودک شما بلندتر می شوند و دست ها و پاهای شما شکل می گیرند. مغز به رشد خود ادامه می دهد و بافت ریه تشکیل می شود.

هفته نهم بارداری

نوک سینه ها، فولیکول های مو و انگشتان پا در این هفته تشکیل می شود. آرنج ها تشکیل می شوند و همه اندام های اصلی بیشتر رشد می کنند. در این هفته از بارداری، کودک به گونه ای رشد می کند که شما احتمالا متوجه آن نخواهید شد. با افزایش حجم خون، ضربان قلب افزایش می یابد به طوری که خون بیشتری به جنین می رسد.

هفته دهم بارداری

پلک ها، گوش بیرونی و اجزای صورت کودک بهتر شکل می گیرد. روده بهتر رشد می کند و در این هفته کودک شروع به حرکت از جنین به سمت جنین می کند.

هفته 11-14 بارداری

سه ماهه اول با تبدیل جنین به جنین به پایان می رسد. صورت و اندام او کاملاً فرم گرفته است. ناخن‌ها روی دست‌ها و پاها شکل می‌گیرند و دست‌ها می‌توانند به شکل مشت باشند.

بیایید با شما صحبت کنیم

هنگام تصمیم گیری برای باردار شدن باید چندین فاکتور را در نظر گرفت. از رژیم غذایی تا درمان در واقع لازم است که بارداری شما هفته به هفته کاملا تحت مراقبت و نظارت ماما باشد تا بتوانید با حفظ سلامتی خود از نوزاد و رحم خود محافظت کنید.

منبع: verywellhealth

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید