تولد دوباره کالین؛ از تغییر طراحی بسته تا سهولت استفاده از وب سایت


اگر نام کالین و لبنیات آن را می شناسید، احتمالاً شنیدن نام این برند «تجربه یک طعم بدیع و دلپذیر» را در ذهنتان تداعی می کند. تجربه ای که شرکت پودر دارین همواره با برند کالین سعی در معرفی آن داشته و با در نظر گرفتن کیفیت، طعم و سلامت آن، سعی کرده لبخند را بر لبان خریداران هدیه بیاورد. در عین حال، کالین طی سال‌ها با فناوری همگام بوده و با مشتریان تجارت الکترونیک شریک شده تا محصولات را برای آنها آسان‌تر کند. آژانس لبنیات کالین با توجه به اینکه امروزه بیش از هر زمان دیگری تجربه خرید آسان و لذت بخش برای مشتریان اهمیت پیدا کرده است، وی در سال 1399 با تغییر لوگو، رنگ سازمانی، تغییر بسته بندی محصولات و طراحی کاربرپسند وب سایت کالین تغییراتی در هویت بصری خود ایجاد کرد. .، نام تجاری اصلاح شده. این برند با بهبود تجربه کاربری خرید از وب سایت، سعی کرده است تا خریدی خوشایند را برای طرفداران خود به ارمغان بیاورد. در ادامه با کالین و تغییرات تغییر برند این لبنیات بیشتر آشنا می شویم.

شرح مختصری از تغییر نام تجاری

برندسازی مجدد یک استراتژی بازاریابی است که ممکن است شامل تغییر لوگو، نام، مفهوم، طراحی یا استراتژی بازاریابی یک برند موجود باشد. هدف این تغییر ایجاد هویت و تازگی برند جدید است که به دنبال برجسته شدن در ذهن مصرف کنندگان، سرمایه گذاران و رقبا است.

ارزش هر برند با درک بازار از آن برند تعیین می شود. اگر برند جذاب و کارآمد نباشد یا مخاطبان هدف نتوانند به راحتی با برند ارتباط برقرار کنند، در بلندمدت رشد نمی کند و با نیازهای فعلی مخاطبان خود همخوانی ندارد. بنابراین، برندسازی مجدد یک استراتژی بازاریابی مفید و مناسب برای ارتقای تصویر برند و جذب مخاطبان آن است.

با چند نمونه از برندسازی مجدد آشنا هستید

ریبرندینگ یک استراتژی شناخته شده در بازارهای جهانی است که توسط شرکت های بزرگی مانند گوگل و اینستاگرام در بازار جهانی و دیجی کالا در بازار داخلی پیشگام بوده است. در زیر با دو نمونه از برندهای بزرگ جهانی که با برندسازی مجدد نام خود را به یاد ماندنی کرده اند آشنا می شویم.

1.Airbnb

Airbnb یک بازار مجازی مسکن است که در سال 2007 توسط برایان چسکی و جو گبیا تأسیس شد. اولین سال‌های فعالیت شرکت صرف توسعه این مفهوم و ایجاد مخاطبین هدفی شد که می‌خواستند خانه‌های خود را با مسافران به اشتراک بگذارند. تا سال 2014، مخاطبان این شرکت به چهار میلیون در 191 کشور افزایش یافت. Airbnb دیگر فقط یک استارتاپ با اهداف عالی در آن سال نبود، بلکه یک برند جهانی با مخاطبان زیادی بود. اما اگر مردم به لوگوی آنها نگاه می کردند، متوجه اهداف و قدرت شرکت نمی شدند. به این ترتیب با توجه به نیاز جامعه هدف، لوگوی خود را تغییر دادند و خود را به شکلی جدید معرفی کردند.

اما تغییر نام تجاری Airbnb چیزی بیش از طراحی یک لوگوی جدید بود. هویت بصری جدیدی نیز برای وب سایت و اپلیکیشن موبایل این شرکت اعمال شد، دو محیطی که بیشتر مردم در آن با برند تعامل داشتند. وب سایت جدید Airbnb با سبک طراحی به روز، عکاسی حرفه ای، تایپوگرافی و رنگ های جدید در اختیار عموم قرار گرفت.

2. اینستاگرام

اینستاگرام، محبوب ترین شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر متعلق به فیس بوک، در زمان خرید به اندازه فیس بوک محبوب نبود. این شبکه پتانسیل محبوبیت زیادی داشت که به دلیل نام تجاری ضعیف برای عموم شناخته شده نبود.

پس از اینکه فیس بوک پتانسیل های این برند را دید، با تغییر نام اینستاگرام و معرفی لوگوی جدید، تغییر UX (تجربه کاربری)، افزودن ویژگی های جدید و تغییر رنگ برند، دید جامعه اینستاگرام را به کلی تغییر داد و رشد کرد. برند جهانی آنها شدند.

چرا کالین هویت بصری خود را تغییر داد؟

در سال 1399 با تغییر لوگو و همچنین در سال 1400 طراحی مجدد سایت و بهبود تجربه کاربری، کالین اعلام کرد که هویت بصری خود را برای هماهنگی با نیازهای مشتریان تغییر داده است. اما چرا برند کالین این تغییرات را انجام داد؟ دلایل اصلی تغییر نام کالین چه بود؟ در زیر مهمترین دلایل تغییر برند این تولیدکننده لبنی را خواهیم شناخت:

1. تغییر در جمعیت هدف

هر برندی مخاطبان و مخاطبان هدف خود را دارد که به دلیل تغییر سلیقه در جامعه، تغییر فناوری ها و تغییر علاقه عمومی، نگرش آنها می تواند تغییر کند. همچنین، با بزرگ‌تر شدن برند و داشتن مخاطبان بیشتر از قبل، مخاطبان هدف آن رشد می‌کنند و برند باید با مخاطبان هدف جدید سازگار شود.

کالین با توجه به مخاطبان هدف جدید خود و افزایش نیاز آنها به خرید آنلاین آسان تر، علاوه بر تغییر لوگو، وب سایتی با کاربری آسان تر نیز طراحی کرد که به مشتریان خرده فروشی امکان خرید را می داد.

2. ظهور فن آوری های جدید

اغلب، معرفی فن‌آوری‌های جدید، برندسازی مجدد و ارتباط برند با فناوری را ضروری می‌سازد. این تغییر نام تجاری ممکن است نیاز به تغییر کامل نداشته باشد، فقط به تغییر ویژگی های برند مانند لوگو، شعار و موارد دیگر نیاز دارد. در گذشته های نه چندان دور خرید معمولا به صورت حضوری انجام می شد و مردم ترجیح می دادند محصول را از نزدیک و حضوری ببینند. اما با توجه به نگرانی های افراد در محل کار و همچنین مشکلات روزافزون زندگی شهری مانند ترافیک، فناوری اقداماتی را برای رفع این مشکل انجام داده است.

کالین نیز با پیشرفت تکنولوژی حرکت کرده است و به دنبال برندسازی فناوری های جدید و تسهیل امور برای مشتریان خود بوده است.

3. ظهور بازارهای جدید

گاهی اوقات برندها به قدری در کشور خود رشد می کنند که کشورهای دیگر به مرور زمان تشویق به استفاده از آن برند می شوند. به این ترتیب جامعه هدف برند گسترده تر و فراتر از فرهنگ آن کشور می شود و برند باید با تغییراتی به مخاطبان بین المللی برسد.

برند کالین نیز وارد بازارهای جهانی شده و بر اساس نیاز تجاری خود اقدام به تغییر برند مطابق با استانداردهای جهانی کرده است.

علاوه بر این، کالین به بازار جدید، خرده فروشی خود می پردازد و مصمم است علاوه بر مشتریان بزرگ، نیازهای مشتریان را با خریدهای کوچک نیز برآورده کند.

تغییر نام تجاری کالین دایری چه تغییراتی ایجاد کرده است؟

حالا که دلیل تغییر برند کالین دایری (زیر مجموعه ای از این گروه پودرها) را می دانیم، به سراغ تغییراتی می رویم که در مقابل این برند لبنیات رخ داده است. این تغییرات شامل موارد زیر است:

لوگو را تغییر دهید

یکی از مهم ترین گام های کالین دایری در تغییر برند، تغییر لوگو یا برند بود. این برند لوگوی خود را بر اساس معیارهای زیبایی شناختی جدید طراحی کرده و از رنگ شرکتی در آن استفاده کرده است. یکی از ایرادات لوگوی قبلی کالین، خوانایی لوگوی قدیمی بود که به دلیل طراحی اغلب با گالین اشتباه گرفته می شد. لوگوی قبلی از عنصری استفاده می‌کرد که با حوزه کسب و کار کالین مرتبط نبود که طراحی میوه‌ای داشت.

در لوگوی جدید کالین از خطوط گرد استفاده شده است که به لطافت لبنیات اشاره دارد. این لوگو دارای طراحی مناسب با زیبایی مدرن است.

رنگ سازمان را مشخص کنید

شرکت لبنیات کالین در سال 1399 رنگ این شرکت را زرشکی و زرد برای برند خود دانست و با انتخاب این دو رنگ آرامش و اعتماد مشتریان را برای خرید القا کرد. وقتی وارد شبکه های اجتماعی کالین مانند اینستاگرام، توییتر و لینکدین کالین می شوید، رنگ های آبی و زرد مدل این برند، حس آرامش و خوش سلیقه ای را در ذهن شما تداعی می کند. در این میان به دلیل تمرکز اصلی برند کالین بر پنیر، از رنگ زرد یادآور این لبنیات استفاده شد.

تغییرات در بسته بندی محصول

تغییرات در نام تجاری Colin Dairy به لوگوها و رنگ های شرکت محدود نشد. این برند به سراغ محصولات خود رفت و چهره قدیمی بسته بندی را لمس کرد و سعی کرد با طراحی منحصر به فرد خود در چشم مصرف کنندگان چشم نواز به نظر برسد. طراحی محصول، مانند لوگوی کالین، با استانداردهای زیبایی شناسی مدرن گره خورده است.

طراحی بسته بندی جدید کالین از طرح یا طراحی دستی استفاده می کند که شبیه طراحی با مداد روی کاغذ است. این نوع طراحی به این دلیل است که کالین تولید هر پنیر را طراحی یک اثر هنری می داند که زمان زیادی می برد و به همان دقتی که یک نقاشی مینیاتوری نیاز دارد.

تغییرات سایت و امکان خرید اینترنتی در تهران

سایت جدید کالین در سال 1400 با طراحی زیبا و بصری و امکانات کاربردی جایگزین سایت قدیمی این برند شد و توانست با ارائه امکان خرید اینترنتی در تهران کار را برای شهروندان تهرانی تسهیل کند.

این سایت به دو زبان فارسی و انگلیسی موجود است. در قسمت فروشگاه کالین لیستی از محصولات مختلف این برند را مشاهده می کنید که با توجه به نوع محصول (پنیر، خامه، کره، پودر) به راحتی می توانید آن ها را تهیه کنید.

وب سایت جدید کالین دارای یک بخش وبلاگ است که در آن مطالب مختلف در مورد محصولات لبنی به اشتراک گذاشته می شود. در ادامه بخشی از وبلاگ با عنوان دستور پخت به دستور پخت انواع غذاها اختصاص دارد. در بخش دیگری از وبلاگ رویدادهای مختلفی که در کالین اتفاق می افتد مورد بحث قرار می گیرد.

وقتی وارد صفحه نمایندگی در وب سایت کالین می شوید، با دو بخش مختلف مواجه می شوید. در یک بخش، مصرف کنندگان می توانند اطلاعات خود را وارد کرده، لیستی از نمایندگی های کالین در شهر خود را دریافت کنند و به راحتی برای محصولات به آنها مراجعه کنند. در قسمت نمایندگی، فروشندگان لبنیات نیز می توانند با وارد نمودن اطلاعات خود نسبت به اخذ نمایندگی کالین اقدام نمایند.

ارائه محتوای جذاب و به روز برای شبکه های اجتماعی و وب سایت ها

یکی دیگر از اقدامات کالین در تغییر اپلیکیشن برندینگ، به روز رسانی و بهبود محتوای رسانه های اجتماعی و وب سایت کالین بود. محتوایی که کالین از زمان تغییر نام تجاری خود تولید کرده است به صورت متن، تصاویر و ویدیوهای غنی و باکیفیت است.

طعم زندگی خود را تغییر دهید، خط جدیدی از کالین

در برندینگ جدید کالین، درست در پایین لوگو، با عبارت جدیدی روبرو هستیم که به عنوان شعار یا شعار برند معرفی شده است: سلیقه زندگی خود را تغییر دهید. در این شعار هدف کالین با ظرافت تایید شده و نشان می دهد که محصولات این برند باید در کنار غذاهای معمول طعم جدیدی به مصرف کننده بدهد.

و در پایان که …

در دهه 1400 کارخانه پودر دارین محصولات جدیدی را با نام تجاری Colin روانه بازار کرد که توانست در مدت کوتاهی طرفداران بسیاری را به خود جلب کند. پنیر کبابی، پولک پارمزان و قارچ، پارمزان و شله قارچ و محصولات لبنی از جمله نوآوری هایی هستند که در دهه 1400 به بازار معرفی شدند. ما در کالین تلاش می کنیم تا ذائقه زندگی شما را تغییر دهیم و با تغییر نام تجاری خود به مردم این پیام را می دهیم که ما با تولید محصولات مدرن با استانداردهای کلاس جهانی، تجربه لذت بخشی را برای آنها ایجاد خواهیم کرد!

کالین در سال 1401 با هدف جلب رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود محصولات بسیار خوب، مفید و فوق العاده دیگری را روانه بازار می کند که طعم و عطر زندگی ما را تغییر می دهد. منتظر محصولات جدید ما باشید.

هشدار! این مقاله فقط برای آگاهی شما از فعالیت مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید