تولید بنزین کاهش نیافته است / پالایشگاه ها طبق برنامه تولید می کنند / پتروشیمی ها بنزین تولید نمی کنند


تولید بنزین کاهش نیافته است / پالایشگاه ها طبق برنامه تولید می کنند / پتروشیمی ها بنزین تولید نمی کنند

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی درباره تولید بنزین پتروشیمی گفت: الان در پتروشیمی ها تولید بنزین نداریم، قبلا چنین چیزی وجود نداشت، مثلاً ریفرمیت از پتروشیمی ها دریافت می شد، این اجزای تولید بنزین است و نه. خود بنزین


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، جلیل سالاری در گروه خبرنگاران در پاسخ به ایلانا وی در خصوص تعادل بین تولید و مصرف بنزین و اینکه آیا می توان واردکننده بنزین شد، گفت: الان فصل سفر است و حجم حمل و نقل و مصرف زیاد است بنابراین باید از این فصل عبور کنیم.


آقای افوزد: تمرکز تولید بنزین و سوخت در جنوب کشور است و اکنون نزدیک به 100 میلیون لیتر بنزین، گازوئیل، نفت سفید، نفت سفید و سوخت جت در پالایشگاه بندرعباس و ستاره خلیج فارس تولید می کنیم. به شمال کشور نقل مکان کرد زیرا مصرف تهران است و بیشتر سفرها به شمال کشور است، به عبارت دیگر بیشترین مصرف و تمرکز در این بخش است، ضمن اینکه مصرف نیروگاه ها نیز افزایش یافته است. در این فصل نسبت به پارسال 100 درصد سوخت مایع تحویل نیروگاه ها داریم، فصل برداشت محصولات کشاورزی است، بنابراین انتقال سوخت از جنوب به شمال یکی از مواردی است که نیاز به ظرفیت بالایی دارد، یعنی شبکه خط باید انجام شود. فعال شده و توانایی خاصی دارد.


مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی تلاش ما را فعال سازی مسیر سوآپ دانست و گفت: سوآپ نیز مهم است زیرا هزینه ها کاهش می یابد و می توانیم قطب های مصرف را مدیریت کنیم.


وی با بیان اینکه سیاست های قیمت گذاری یکی از مواردی است که باید مدیریت شود تا مسیرهای قاچاق سوخت وجود نداشته باشد، ابراز امیدواری کرد که با اقدامات انجام شده حجم حمل و نقل را مدیریت کنیم و متعاقباً به دنبال ذخیره سازی باشیم چرا که وظیفه ماست. برای تامین سوخت سیستم حمل و نقل و همچنین مسئولیت یک نیروگاه.


سالاری ادامه می دهد: امسال نیروگاه ها مقدار زیادی سوخت مایع مصرف کردند که برای مصرف حدود 2 میلیارد لیتر گازوئیل کافی بود و دلیل آن گرم بودن آب و هوا و مصرف زیاد برق بود و همچنین قادر به تامین سوخت برای این نیروگاه ها هستیم. کارخانه ها درصد سوخت مایع را نسبت به سال گذشته افزایش داده ایم.


وی در خصوص کاهش تولید بنزین گفت: تولید همانند سال های گذشته در سطح 94، 98، 100 و 104 میلیون لیتر در روز است.


معاون وزیر نفت درباره توسعه متان گفت: در زمینه توسعه متان، بهینه سازی و تقویت ناوگان در دستور کار قرار دارد ضمن اینکه شرایط به گونه ای است که انگیزه ایجاد کند، در این زمینه تفاهم نامه امضا کرده ایم. توافق با ایران خودرو برای توجه به موضوع دوگانه سوز، دیگر حرکت به سمت خودروهای دوگانه سوز سنگین است.


وی همچنین به مشکل ورود LPG به سطل سوخت اشاره کرد و گفت: در تبصره 14 آمده است که در ناوگان حمل و نقل باید از LPG استفاده شود اما به دلیل اینکه برد دسترسی محدود است چالش هایی را نیز به همراه دارد که LPG باید بتواند از این سوخت استفاده کند. ، بنابراین تمرکز روی یک محدوده محدود است.


سالاری درباره صادرات بنزین گفت: در ماه های اول صادرات داشتیم اما در حال حاضر عمدتا به دنبال تقاضای داخلی و ذخیره سازی هستیم اما در هفته جاری گازوئیل و برخی فرآورده ها را صادر کرده ایم.


او به سوال دیگری پاسخ داد ایلانا وی در خصوص برخی ادعاها مبنی بر اینکه برخی از پالایشگاه ها تمایل بیشتری به فروش محصولاتی مانند ریفرمیت یا نفتا به جای تولید بنزین در بورس دارند، تصریح کرد: در حوزه برخی از شرکت ها مانند پتروشیمی ها به دلیل وجود بنزین، تمایل بیشتری به تولید بنزین دارند. اضافه شدن بیشتر است، به همین دلیل منابع صادراتی دارند، بنابراین محصولاتی تولید می‌کنند که استاندارد دارند، شاید محصولات با ارزش افزوده بالایی هم صادر می‌کنند، اما در حوزه پالایشگاهی طبق برنامه تولیدی که ارائه کردیم، تولید با عملکرد مطابقت دارد.


مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه درباره تولید بنزین پتروشیمی اظهار کرد: الان در پتروشیمی‌ها بنزین تولید نداریم، قبلاً چنین چیزی وجود نداشت، مثلاً رفرمیت توسط پتروشیمی‌ها دریافت می‌شد، اینها اجزای تشکیل دهنده است. تولید بنزین و نه خود بنزین.


وی درباره هدر رفت سوخت گفت: موضوع کیفیت خودرو در قانون هوای پاک و مسئولیت ساماندهی استانداردها ذکر شده است و البته خودروها باید با توجه به مصرف، تعداد خودروهای شخصی و موتورسیکلت از استاندارد لازم برخوردار باشند. در کشور حدود 25 تا 26 میلیون است که در صورت استاندارد جهانی 50 درصد کاهش مصرف یا 50 میلیون لیتر کاهش مصرف خواهیم داشت و این حجم کاهش ارزش افزوده بالایی دارد و سود ارزی برای کشور، الان خودروسازی سوخت بیشتری مصرف می‌کند، در حالی که انرژی ارزان نباید تبدیل به حوزه هدر رفت انرژی شود، مثلاً خودروساز را ملزم به رعایت استانداردها کنیم، در صنعت باید به سمت بهینه‌سازی برویم، الان 10 میلیارد دلار باید برای ساخت پالایشگاه سرمایه گذاری شود در حالی که با سرمایه گذاری 400 تا 500 میلیون دلاری می توانیم مصرف را بهینه کنید


سالاری ادامه داد: در حوزه نیروگاهی نیز همین چالش را داریم، راندمان نیروگاه ها 39 درصد یا کمتر است و یک سوم انرژی هدر می رود، اگر موارد ذکر شده و قاچاق را مدیریت کنیم عملا کاهش مصرف داشته ایم.


وی یادآور شد: اختلاف قیمت 70 تا 80 درصدی نسبت به کشورهای همسایه نشان می‌دهد که باید برای تامین سوخت مردم و جلوگیری از تلفات برنامه‌ریزی شود، نباید به بخش‌هایی که محصولات زیر بهینه تولید می‌کنند، سوخت ارزان ارائه کنیم.


معاون وزیر نفت با بیان اینکه مصرف داخلی ما هم زیاد است، تاکید کرد: باید در حوزه بهینه سازی انقلاب شود، حجم مصرف حدود 100 میلیون لیتر نیروگاه، حدود 90 میلیون لیتر بنزین در روز باید کوتاه شود. .


به نظر او؛ در حال حاضر در کشور ما روزانه 250 میلیون لیتر انرژی مصرف می شود که در مقایسه با هر سطح بین المللی و هر کشوری، رقمی بسیار بالا و 5 تا 6 برابر استاندارد جهانی است.


وی درباره وضعیت توسعه پالایشگاه اصفهان و آبادان گفت: در پالایشگاه اصفهان بحث ارتقای کیفی مطرح است و طرح ایجاد ظرفیت در آبادان در دستور کار است که در حال اجراست.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید