تیرامیسو چقدر کالری دارد؟ آیا خوردن تیرامیسو مضر است؟ نعناع


تیرامیسو یک دسر خوشمزه و در عین حال دلپذیر ایتالیایی است. وقتی با چنگال در دست پشت میز می نشینید و اولین لقمه خود را امتحان می کنید، بافت خامه ای و خوشمزه آن شما را به خود جذب می کند. این یکی از شگفت انگیزترین دسرهایی است که تا کنون از ایتالیا آمده است. در حالی که این خوراکی خوشمزه است، دلایلی وجود دارد که باید مراقب این خوراکی خوشمزه باشید که یکی از آنها کالری تیرامیسو است.

قبل از صحبت در مورد کالری تیرامیسو باید بگوییم که اگر کالری سایر غذاها هم برای شما مهم است، اپلیکیشن نعنا را از طریق لینک زیر نصب کنید و از کالری شمار آن استفاده کنید و کالری هر غذایی که روزانه مصرف می کنید را بشمارید.

برنامه را دانلود کنید

کالری تیرامیسو

اگر می خواهید چربی و کالری دریافتی خود را کنترل کنید، این به تنهایی دلیل خوبی برای اجتناب از تیرامیسو است. تیرامیسو پر کالری و سرشار از کالری ناسالم است. 100 گرم تیرامیسو حاوی 280 کالری است! در دسترس بودن این دسر وسوسه انگیز می تواند اجتناب از تیرامیسو را غیرممکن کند. با این حال، طعم تیرامیسو را نمی توان دست کم گرفت.

مضرات تیرامیسو

راهنمای کالری تیرامیسو

راهنمای کالری تیرامیسو

تیرامیسو دارای چربی های ناسالم است

اگر تیرامیسو بخشی ثابت از رژیم غذایی شما باشد، متأسفانه سطح کلسترول به طور چشمگیری افزایش می یابد و برای هر فردی در هر سنی مضر است. مصرف زیاد این شیرینی باعث افزایش سطح کلسترول بد خون می شود و با افزایش کلسترول می تواند خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی را افزایش دهد. اگر به دنبال یک رژیم غذایی سالم هستید یا مستعد کلسترول بالا هستید، این دسری است که حتما باید از آن اجتناب کنید.

تیرامیسو حاوی تخم مرغ خام است

خطرات تیرامیسو زمانی پدیدار شد که افرادی که تیرامیسو را در رستوران هولبورن می خوردند به دلیل مسمومیت با سالمونلا به بیمارستان منتقل شدند. علت آن خوردن تیرامیسوی بود که با تخم مرغ خام تهیه شده بود. تخم‌ها آلوده و دسر آلوده بود و قربانیان را چنان بیمار می‌کرد که نیاز به مراقبت فوری پزشکی داشتند.

سالمونلا را نمی توان از ظاهر تیرامیسو تشخیص داد

دسر تیرامیسو آلوده به مسمومیت با سالمونلا هیچ تفاوتی با دسری ندارد. با نگاه کردن به این که آیا خوردن آن اشکالی ندارد یا خیر، نمی توانید تشخیص دهید. این کاملا به شانس شما بستگی دارد که با خوردن تیرامیسو مسموم شوید یا نه!

سالمونلا را نمی توان با بو تشخیص داد

سالمونلا نه تنها ظاهر این دسر را تغییر نمی دهد، بلکه کیک آلوده بوی متفاوتی ندارد و شما نمی توانید آن را استشمام کنید. سالمونلا کاملا بی بو است، اما این بدان معنا نیست که قوی نیست و شما را بیمار نمی کند یا حتی شما را نمی کشد! برای چندین دهه، کارشناسان بهداشتی در مورد خطرات خوردن تخم مرغ خام یا نیم پز به مردم هشدار می دهند.

نوزادان و خردسالان باید از تیرامیسو اجتناب کنند

گروه دیگری از افرادی که با خوردن تخم مرغ خام خطر عواقب غم انگیزی را در پی دارند، کودکان و نوزادان هستند. ما را به یاد مواقعی می اندازد که فکر می کردیم هنگام درست کردن پای تخم مرغ خام، لیسیدن قاشق و کاسه اشکالی ندارد. در دهه‌های اخیر، تعداد مسمومیت‌های سالمونلا ناشی از این عمل، مقامات بهداشتی را بر آن داشته است که از خوردن ماکارونی یا غذاهای حاوی تخم‌مرغ خام خودداری کنند.

از آنجایی که خوردن تیرامیسو می تواند شما را بیمار کند، واقعاً ارزش ریسک کردن را ندارد. اگر نمی توانید در مقابل خوردن تیرامیسو مقاومت کنید، خودتان آن را در خانه درست کنید. نسخه های فوق العاده ای از دستور غذا وجود دارد که نیازی به استفاده از تخم مرغ خام ندارد.

خلاصه کالری تیرامیسو

تیرامیسو یک دسر خوشمزه و پرطرفدار است. با این حال، ایراداتی دارد که باعث می شود از خوردن این دسر خودداری کنید. اول از همه باید گفت که تیرامیسو بسیار کالری و حاوی چربی های مضر است. تخم مرغ خام موجود در آن نیز می تواند باعث مسمومیت با سالمونلا شود که در ظاهر، بو و طعم تیرامیسو ظاهر نمی شود.

منبع: moneyinc

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید