ثوری: مرگ بوکسور ملی پوش؟ نظر پزشکی قانونی در انتظار است/ عدم برگزاری انتخابات کمیسیون خسارات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.


ثوری: مرگ بوکسور ملی پوش؟  نظر پزشکی قانونی در انتظار است/ عدم برگزاری انتخابات کمیسیون خسارات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

رئیس فدراسیون بوکس ضمن انتقاد از برخی دخالت ها در مدیریت کمیته ملی المپیک، گفت: دخالت گروهی که حتی ملوس هم نکرده اند، چه برسد به ورزش! می تواند برای ورزش مضر باشد.


به گزارش ایلنا، حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی بزرگسالان پیش از بازی های آسیایی، گفت: مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا اواخر آبان ماه در اردن برگزار می شود. انشاالله تیم قدرتمندی را به مسابقات برمی گردیم تا مثل قبل با دست پر به ایران برگردند.


وی درباره تشکیل اردوی مشترک با تیم ملی بزرگسالان گفت: شنبه هفته آینده تیم ملی هند یکی از قدرت های بوکس جهان راهی ایران می شود تا به مدت 2 هفته با ما اردو برگزار کند. این تیم در رده ششم جهان و سوم آسیا قرار دارد. این اردو می تواند به پسران کمک کند و دست سرمربی را برای انتخاب بازیکنان اصلی خود در مسابقات قهرمانی آسیا باز کند. دستان ما آنقدر باز است که برای هر وزن 5 تا 6 مدعی داریم. به نوعی پیوند بین تیم های پایه و بزرگسالان به درستی شکل گرفته است. ما افرادی پشت خط داریم که خیلی به افراد اصلی نزدیک هستند. این زنگ خطر به همه بازیکنان تیم ملی کشورمان می رسد که شاید تیم اول نباشند. تعارف نداریم، استان ها و مربیان خیلی زحمت کشیدند. در این مدت اجازه ندادیم کسی با اعزام چند دسته به مسابقات بین المللی ناامید شود و ارسال ها به موقع انجام شد.


رئیس فدراسیون بوکس با بیان اینکه با صعود دانیال شاه بخش به المپیک، انتظارات از این فدراسیون بالا رفته است، گفت: به دنبال تاریخ سازی در المپیک پاریس هستیم و برنامه ریزی قوی داشته ایم. توانایی و پتانسیل بوکس برای تاریخ سازی دوباره وجود دارد.


وی درباره درگذشت بوکسور تیم ملی در زمین تیم ملی گفت: همچنان در این زمینه تسلیت می گویم. چنین خطراتی می تواند در ورزش های قهرمانی، به ویژه ورزش هایی که شامل تماس فیزیکی است، ایجاد شود. بدیهی است این حادثه ناشی از ضربه نیست، مشکل چیز دیگری بوده است و منتظر نظر پزشکی قانونی هستیم. پزشکی قانونی با معیارهای علمی و تخصصی خودش این مشکل را اعلام می کند. در کنار خانواده این بوکسور جوان هستیم.


ثوری در خصوص انجام نشدن معاینات پزشکی لازم روی بوکسور ملی پوش گفت: وی در رده سنی جوانان حضور داشت. مسیر قهرمانی وی برای اولین بار در مسابقات قهرمانی استان صورت گرفت و در مسابقات کشوری شرکت کرد. تاکنون به استان مرتبط بوده است. پس از کسب مقام دوم در مسابقات قهرمانی کشور، با صلاحدید کادرفنی به تیم ملی جوانان دعوت می شود. اولین زمینه شناخت افراد و شناسایی پتانسیل افرادی بود که برای آنها اتفاق افتاده است. منتظر نظريه پزشكي هستم و علت اين حادثه ناگوار چه بوده است. ما نمی توانیم بدون دلیل محکم قضاوت کنیم. برای ما مهم است که اگر اشتباهی رخ داد جلوی آن را بگیریم و هیچ چیز نمی تواند جایگزین این عزیزی شود که خانواده اش را از دست داده است.


رئیس فدراسیون بوکس درباره احتمال عدم برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: در صورت عدم برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک به شأن ورزش کشور لطمه جدی وارد می شود. 8 یا 9 ماه از ریاست کمیته فعلی المپیک می گذرد که طبق مجمع فوق العاده باید تا زمان تعلیق بازی های آسیایی به ریاست آن ادامه می داد. به IOC اطلاع داده شده است که این انتخابات برگزار خواهد شد. با این حال چندین نفر در این زمینه اقدام کرده و شانس خود را امتحان کرده اند. رئيس جمهور، نايب رئيس و هيئت مديره همه اينها منافع فردي و گروهي است و در خدمت خدمتگزاران بزرگوار، همه مي دانند كه اين از اين مشكل جدايي ناپذير است. باید دید از نگه نداشتن آن چه کسی سود می برد.


ثوری در خصوص ویژگی های اعضای منتخب کمیته ملی المپیک به رادیو ایران گفت: ما علاوه بر تعهد و تخصص، زبان استاندارد و تخصصی داریم که اگر نتوانیم با ورزش جهان تعامل خوبی داشته باشیم آسیب های جبران ناپذیری خواهیم دید. من بارها و بارها فکر می کنم که آنها می توانند به هر شکلی تأثیرگذار باشند. من حسین ثوری قسم به مقدسات هیچ علاقه شخصی به رئیس کمیته ندارم اما آنچه به نفع حسین ثوری است تعالی ورزش کشور در مجامع بین المللی و کسب کرسی های بین المللی است. البته کمیته ملی المپیک باید بتواند ارتباط خوبی با مجلس و نهادهای داخلی داشته باشد.


وی در خصوص اینکه کمیته ملی المپیک یک نهاد مستقل بوده است یا خیر، گفت: اگر بگویم 100 درصد استقلالی است، اغراق آمیز است. با این حال، برخی از نظرات و سلیقه های خارج از زمین مورد توجه قرار می گیرد. اما هر چه کمیته مستقل تر باشد، می تواند ورزش کشور ما را انجام دهد. دخالت خیلی ها که حتی شیرینش نکرده اند، ورزش چطور! می تواند برای ورزش مضر باشد. عزیزان باید با فکر و با افق روشن تصمیم بگیرند که آیا می خواهند ورزش و نهادهای داخل و خارج از کشور تعامل سازنده داشته باشند یا خیر؟


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید