جاده ازنا به اراک جاده مرگ است/ وضعیت بد بهداشتی و درمانی در شهرستان ازنا


جاده ازنا به اراک جاده مرگ است/ وضعیت بد بهداشتی و درمانی در شهرستان ازنا

میربراتی با بیان اینکه جاده ازنا به اراک به جاده مرگ معروف است گفت: این جاده سالانه جان افراد زیادی را می گیرد.


به گزارش خبرنگار ایلنا، سید عزیزالله میر براتی در سخنرانی پیش از دستور خود در نهمین جلسه شورای عالی استان ها با بیان اینکه استان لرستان دارای ظرفیت های تاریخی است، اظهار داشت: جایگاه این استان در کریدور شمال به جنوب و توانمندی های بالقوه در بخش معدن و کشاورزی مزیت محسوب می شود که از ویژگی های این استان است اما نرخ بیکاری آن 3.3 درصد است که در رتبه پنجم کشور قرار دارد.


وی وضعیت بهداشت و درمان شهرستان ازنا را مناسب نیست و گفت: شهرستان ازنا با وجود جمعیت بالای 100 هزار نفری از وضعیت بهداشتی و درمانی مطلوبی برخوردار نیست. متاسفانه حداقل امکانات و تجهیزات نیروی انسانی در یک بیمارستان در این شهرستان وجود ندارد. چه پدرانی به امید داشتن یک پسر وارد این بیمارستان شدند و بدون همسر و یک پسر بدون مادر به خانه بازگشتند.


میربراتی افزود: در 2 سال گذشته مدیریت ناکارآمد مسئولان شبکه بهداشت و درمان استان لرستان و نبود امکانات کافی منجر به فوت 5 مادر باردار شده است که نه وزارت بهداشت و نه دانشگاه علوم پزشکی اقدامی نکرده اند. اقدامات موثر در این زمینه.


نماینده استان لرستان در شورای عالی استان ها گفت: کمبود پزشک متخصص در درمانگاه در شیفت عصر و ویزیت تنها 8 بیمار در نوبت صبح و ارجاع بیماران به مطب خصوصی، تعطیلی بخش آندوسکوپی بیمارستان امام علی (ع) و ارجاع بیماران به بخش خصوصی، عدم حضور متخصص جراحی عمومی در 8 روز از ماه به دلیل حوادث متعدد در این شهرستان، عدم انجام سونوگرافی کلینیک و ارجاع به بخش خصوصی، ویزیت توسط پزشکان متخصص زنان و زایمان به بیمارستان امام علی (ع) و اعزام بیماران به شهرها و استان های اطراف، 5 مادر باردار در کمتر از 2 سال جان باختند.


وی ادامه داد: تعطیلی اکوکاردیوگرام بیماران سرپایی و ارجاع به بخش خصوصی، عدم حضور پزشک عمومی در دو شیفت با وجود تنها بودن بیمارستان در کل شهرستان که باعث تجمع و تاخیر بیماران شد. تخریب رختکن و بخش استریل بیمارستان و عدم تعمیر و بازسازی و بازگرداندن تجهیزات به شهر همجوار با شرایط غیر استریل، کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در داروخانه بیمارستان و ارجاع بیماران به داروخانه های خصوصی سطح شهر. تنها درمانگاه 24 ساعته در منطقه جاپلاک شهرستان مومین آباد در سال گذشته با حضور استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی افتتاح شد اما چند ماه بعد دچار آتش سوزی شد. حالا روز و شب بود.


میربراتی تصریح کرد: این کلینیک فقط در شیفت صبح کار می کند و در سایر ساعات روز مردم مجبورند برای درمان به مرکز شهر رفت و آمد زیادی داشته باشند.


نماینده استان لرستان در شورای عالی استان ها گفت: وزارت محترم راه و شهرسازی تا کی باید شاهد جان باختن عزیزانمان در جاده ازنا به اراک یا بهتر است بگوییم جاده مرگ باشیم. در این شهر بسیاری از خانواده های داغدار عزیزانشان در این جاده هستند.


وی افزود: همین چند سال پیش 6 جوان 20 ساله بر اثر سانحه تصادف در ورودی شهر مومین آباد به دلیل کمبود روشنایی و کم عرض بودن جاده جان باختند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید