جراحی بینی چیست؟ از صفر تا 100 مزایا و معایب جراحی بینی


جراحی بینی یکی از رایج ترین و رایج ترین عمل های زیبایی در ایران و جهان است. انجام این عمل نه تنها نیاز به علم پزشکی دارد، بلکه پزشک باید از علوم نقاشی، مجسمه سازی، آناتومی و فیزیولوژی نیز بهره مند شود. این جراحی در ابتدا مانند بسیاری از پیشرفت های علمی و پزشکی با مخالفت عده ای متعصب مواجه شد. آنها این عمل را خلاف دین و عقاید خود می دانستند. اما پس از اطلاع از تاثیرات مثبت آن بر زیبایی و اعتماد به نفس، از مقاومت دست کشیدند.

جراحی بینی هزاران سال پیش

انسان ها در طول تاریخ به دنبال زیبایی و جلب توجه بوده اند و خواهند کرد. جراحی بینی هزاران سال پیش با روش های اولیه و حداقل امکانات انجام می شد. اگرچه مشکل توجه به زیبایی در بین خانم ها بیشتر شده است، اما امروزه آقایان نیز به روش های زیبایی و تناسب اندام های صورت علاقه مند هستند. در ادامه این مقاله از سایت دکتر فرمو به طور کامل به بررسی نحوه عمل جراحی زیبایی بینی می پردازیم.

نگاهی به عناوین مقالات

همه چیز در مورد جراحی زیبایی بینی

در بین عمل های زیبایی، جراحی بینی رایج ترین نوع آن است. با انجام این روش، زنان و مردان از سراسر جهان و از ایران نه تنها فرم بینی و تناسب بین اجزای صورت را اصلاح می کنند، بلکه تأثیر بسزایی در عزت نفس و سطح آنها دارند. روابط اجتماعی.

همه چیز در مورد جراحی زیبایی بینی

به طور کلی، جراحی زیبایی با هدف از بین بردن ظاهر عیوب بینی انجام خواهد شد. افرادی که به جراح زیبایی مراجعه می کنند درخواست های متفاوتی دارند، از جمله:

 • باریک شدن استخوان بینی
 • باریک یا گشاد شدن سوراخ های بینی
 • انحنای بینی را اصلاح و صاف کنید
 • اصلاح فرم نوک بینی
 • تغییر زاویه بین بینی و لب بالا

عصر جراحی بینی

با توجه به اینکه رشد بینی تا سنین بالا امکان پذیر است، انجام جراحی بینی در سنین نوجوانی توصیه نمی شود. زیرا با رشد بافت گوشتی بینی شکل اصلاح شده دوباره تغییر می کند و ظاهر اولیه را نخواهد داشت. این رشد در دختران تا 15 سال و در پسران تا 17 سال ادامه دارد.

در نتیجه، اگر نوجوانان به دنبال جراحی بینی هستند، باید تا سن 16 یا 18 سالگی صبر کنند. در این صورت نتیجه عمل تا سال ها ثابت می ماند. ناگفته نماند که سن قانونی برای جراحی بینی 18 سال است و در صورت انجام عمل جراحی توسط فرد نابالغ باید رضایت ولی (پدر) خود را داشته باشد.

از طرفی پزشکان توصیه می کنند در سنین بالا که پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، جراحی بینی انجام نشود. اگرچه محدودیت سنی برای این عمل وجود ندارد، اما برای کاهش عوارض بیهوشی، داروها، عفونت ها و رسیدن به نتیجه مطلوب، بهتر است در سنین بالا عمل زیبایی بینی انجام نشود.

جراحی بسته

در قرن نوزدهم، پزشکی فرا می خواند جیووانی اورلاندو (جان اورلاندو رو) جراحی بینی پر شده مدرن و امروزی تر این کار را بعدا انجام داد زیرا اولین جراحی بینی را انجام داده بود پدر جراحی بینی به طور کلی دو روش بسته و باز برای جراحی بینی در دنیا وجود دارد. بسیاری از جراحان از روش بسته برای جراحی استفاده می کنند. مراجعه کنندگان نیز تمایل زیادی به انجام جراحی بینی با روش بسته دارند. شاید برای شما سوال پیش بیاید که دلیل آن چیست؟

در جراحی گرفتگی بینی، تمام برش ها و زخم ها داخلی یا مخفی هستند. در نتیجه هیچ برش یا بخیه ای در خارج از بینی وجود ندارد. با این حال، جراح همچنان می تواند به راحتی به تمام قسمت های بینی دسترسی داشته باشد و تغییرات مورد نظر را اعمال کند.

جراحی بسته

در جراحی بینی باز یک برش کوچک در غضروف بین دو بینی ایجاد می شود. این برش به پزشک اجازه می دهد تا دسترسی بهتری به استخوان ها و غضروف های بینی داشته باشد. این بریدگی بسیار کوچک و ناچیز است و پس از بهبود زخم اثر کوچکی بر جای می گذارد. این روش جراحی کمتر مورد توجه مراجعین قرار می گیرد زیرا جای زخم کوچک و نامحسوسی بر جای می گذارد.

انتخاب روش جراحی بر اساس تشخیص پزشک است. در صورتی که بینی مراجعه کننده نیاز به تغییرات زیادی داشته باشد از روش جراحی بینی باز استفاده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

چند روز اول پس از جراحی بینی روزهای مهم و حیاتی برای حفظ تغییرات ایجاد شده در بافت بینی است. به همین دلیل پزشک تکه هایی از گاز استریل را وارد مجرای بینی می کند تا شکل بینی ثابت بماند. پس کمی صبور باشید و منتظر بمانید تا پزشک بعد از چند روز گاز استریل را خارج کند.

جراحی بینی برای بهبودی کامل به چندین هفته زمان و استراحت نیاز دارد. در این مدت، عمل باید یک سری از درمان ها را انجام دهد. این درمان ها به طور خلاصه به شرح زیر است:

 1. به طور مرتب از ضد آفتاب استفاده کنید.
 2. از حمام کردن و شستن صورت خود در حین استفاده از پانسمان بینی خودداری کنید.
 3. به طور مداوم از کمپرس سرد روی بینی، پیشانی و گونه ها استفاده کنید.
 4. غذاهای مغذی حاوی فیبر بخورید.
 5. غذاهای نرم بخورید که نیازی به جویدن زیاد ندارند.
 6. مصرف سدیم را کاهش دهید تا تورم بینی افزایش نیابد.
 7. هنگام خواب سر خود را بالا بیاورید.
 8. لباس های دکمه دار با یقه باز بپوشید تا لباس هایتان با بینی شما تماس پیدا نکند.
 9. پانسمان و گاز استریل را طبق نظر پزشک تعویض کنید.
 10. تا اطلاع ثانوی از ورزش های شدید خودداری کنید.
 11. به مدت 4 هفته از عینک یا عینک آفتابی استفاده نکنید.
 12. سیگاری ها باید حداقل دو هفته قبل و دو هفته بعد از جراحی بینی از کشیدن سیگار خودداری کنند.

عمل بینی گوشتی

بافت گوشت در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی است. به همین دلیل جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی های استخوانی کمی ظریف تر و دشوارتر است. زیرا اگر تجربه و مهارت کافی وجود نداشته باشد، ممکن است بافت گوشتی بینی بعد از عمل دوباره رشد کند و شکل بینی را تغییر دهد.

بینی گوشتی دارای ویژگی های زیر است:

 • پوست این نوع بینی نسبت به سایر بینی ها ضخیم تر است اما غضروف نازکی دارند.
 • روی پوست بینی گوشتی منافذ چرب زیادی وجود دارد.
 • نوک این نوع بینی اغلب آویزان و گرد است.
 • بینی گوشتی پهن تر از بینی استخوانی است.

رینوپلاستی علاوه بر اصلاح ظاهر بینی باعث رفع افتادگی نوک بینی، تقویت و تقویت غضروف بینی می شود. عوارض و درمان جراحی بینی گوشتی مشابه بینی استخوانی است.

فیلم جراحی بینی

چندین فیلم جراحی بینی در فضای مجازی منتشر شده است. برای مشاهده آنها کافیست عبارت مورد نظر را جستجو کنید. در زیر نمونه ای از فیلم عمل بینی را مشاهده می کنید.

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی مانند سایر عمل های زیبایی و درمانی عوارض موقتی خواهد داشت. این عوارض عبارتند از کبودی، تورم، درد و ناراحتی در محل عمل، حالت تهوع، ترشح بیش از حد مایع مخاطی، خونریزی از بینی و تغییرات موقتی در تن صدا.

عوارض جراحی بینی

 • کبودی: کبودی های ایجاد شده در اطراف چشم معمولا در عرض 10 روز پس از عمل از بین می روند.
 • درد و ناراحتی: درد بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی است که با مصرف مسکن های تجویز شده کاهش می یابد.
 • حالت تهوع: برخی از علائم عوارض بیهوشی حالت تهوع، تغییر تن صدا و ترشح بیش از حد مایع مخاطی است. که به مرور زمان حل خواهد شد

اگر به پزشک مجرب و با تجربه مراجعه کرده باشید، این عوارض موقتی هستند و مدت زیادی دوام نمی آورند. اما اگر به سراغ افراد غیر چسبنده بروید، عوارض جراحی بینی دائمی خواهد بود و بینی شما شکل زیبایی به خود نمی گیرد.

هزینه جراحی بینی چقدر است؟

پارامترهای زیادی برای تعیین هزینه جراحی بینی وجود دارد و نمی توان فاصله زمانی مشخصی برای آن تعیین کرد. همچنین باید در نظر داشت که عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. در نتیجه تمام هزینه های عمل بر عهده بیمار است. عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی را می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

 • تجربه جراح:

حقوق پزشکان مجرب و متخصص بسیار بیشتر از پزشکان عادی است. طبیعی است که خروجی کاری جراحان مجرب با سایر جراحان قابل مقایسه نیست. بیماران نیز بر اساس بودجه خود پزشک خود را انتخاب می کنند.

 • تجهیزات و امکانات جراحی:

برخی از پزشکان در مطب خود امکانات جراحی بینی دارند. اگر این امکان وجود ندارد، جراحی باید در بیمارستان انجام شود. این باعث افزایش هزینه عمل می شود. هر چه امکانات و دستگاه های بیمارستانی مدرن و پیشرفته تر باشد، هزینه جراحی بینی نیز افزایش می یابد.

 • موقعیت جغرافیایی:

هزینه جراحی بینی مانند بسیاری از خدمات در نقاط مختلف کشور متفاوت است.

رینوپلاستی باید با بیهوشی عمومی انجام شود. به همین دلیل هزینه متخصص بیهوشی نیز به فاکتور اضافه می شود. متخصصان بیهوشی بر اساس تجربه، سابقه و شهرت حقوق متفاوتی دریافت می کنند.

 • هزینه های جانبی جراحی:

پس از جراحی بینی، پزشک داروهایی را برای بیمار تجویز می کند. این داروها و مسکن ها باید تا مدتی بعد از عمل بینی مصرف شوند. تهیه دارو، پماد، پانسمان و گاز استریل نیز باید در برآورد هزینه جراحی بینی لحاظ شود.

توجه: این مقاله توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید