جزئیات «سند جهانی توسعه فناوری هسته ای در کشور» ارائه شده به کمیسیون انرژی


عمومی "سند جامع توسعه فناوری هسته ای کشور" به کمیسیون انرژی ارائه شد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در کمیسیون متبوع، از ارائه «سند کامل توسعه فناوری هسته‌ای کشور» به این کمیسیون خبر داد. سند توسط محمد اسلامی.


به گزارش ایلنا، مالک شریعتی نیاسر در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به حضور محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: نمایندگان کمیسیون انرژی امروز گزارش دکتر دکتر انرژی اتمی را مورد بحث و بررسی قرار داده اند. افق بیست ساله کشور را شنیدند، بدیهی است که تدوین این سند طبق قانون بودجه سال 1401 مصوب مجلس الزامی است، لذا رئیس سازمان انرژی اتمی متن اولیه سند و کلیات آن را ارائه کرد. .


نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در شورای اسلامی شهر ادامه داد: توجه به صنعت هسته ای به عنوان صنعت توسعه در کشور مورد تاکید نمایندگان کمیسیون و رئیس سازمان سامان اتمی قرار گرفت. سازمان انرژی L آن را تایید کرده است، بنابراین نیازهای کشور برای آینده باید در این سند با روش‌های کاملا اقتصادی و قابلیت توسعه در کشور دیده شود تا صنایع کمکی مختلف در کنار صنعت هسته‌ای رشد کرده و از عواید آن استفاده کنند. از صنعت هسته ای


سخنگوی کمیسیون انرژی شورای اسلامی در ادامه افزود: در نهایت تاکید شد; این سند باید در جلسه کمیسیون انرژی و کمیسیون‌های آن و سایر کمیسیون‌های ذی‌صلاح مجلس بررسی و پیگیری شود، زیرا «توسعه فناوری هسته‌ای کشور» یک موضوع کاملاً صنعتی تلقی می‌شود، بنابراین دیگران چگونه باید ابعاد مختلف آن در حوزه زیرساخت، فناوری و آینده پژوهی در نظر گرفته شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید