جزییات سفر به غریب آبادی جزییات سفر به استان کردستان


معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با حضور در استان کردستان از نزدیک در جریان مشکلات حقوقی و قضایی این استان قرار گرفتند.


به گزارش ایلنا، کاظم غریب آبادی در بدو ورود به استان کردستان به همراه رئیس دیوان عالی کشور و اعضای شورای قضایی این استان، با حضور در جمعی از مردم، یاد و خاطره شهدا و مقام شامخ شهدا را گرامی داشتند. گلزار شهدا.


معاون امور بین الملل قوه قضائیه در ادامه نشست مشترک شورای قضایی و شورای تامین استان کردستان بر لزوم همفکری در حوزه حقوق شهروندی و حقوق بشر تاکید کرد. و متخلف در رأس توجه دستگاه های اجرایی و قوه قضائیه قرار گیرد.

همچنین در نشستی مشترک با مسئولان مرزبانی، مسائل مرزی و مسائلی مانند تروریسم و ​​مدیریت گروه های تروریستی، قاچاق و کلوبران را مورد بررسی قرار داد.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان سپس با حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان دیدار و گفتگو کرد.

غریب آبادی در این نشست ضمن تشریح برنامه ها و فعالیت های معاونت بین الملل قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر، بر حمایت از ایرانیان خارج از کشور و حفظ حقوق مردم تاکید کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر همچنین به همراه برخی از خانواده های شهدای ترور سنندج، پیگیری حقوق قربانیان ترور و تحریم را از اولویت های مهم ستاد حقوق بشر در صحنه بین المللی برشمرد و اعلام کرد. : در مورد برخورد با گروه های تروریستی و دادگاه های عاملان اقدامات تروریستی، ما بسیار جدی هستیم.

معاون بین الملل قوه قضائیه در سفر به استان کردستان از زندان مرکزی سنندج نیز بازدید کرد و در گفتگوی حضوری با مددجویان و تعدادی از زندانیان خارجی در جریان مشکلات و مشکلات این زندانیان قرار گرفت. توصیه های لازم را ارائه کرد. .

وی همچنین از مغازه های صنایع دستی زندانیان بازدید کرد.

این چهارمین سفر استانی معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر در شش ماه گذشته است.

غریب آبادی پیش از این به استان مرکزی و گلستان سفر کرده بود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید