جوانان باید امام را بیشتر بشناسند


جوانان باید امام را بیشتر بشناسند

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: معتقدم شناخت امام (ره) نه تنها در خارج، بلکه در داخل نیز ضروری است و در داخل کشور خلأهایی در حوزه معرفت امام (ره) وجود دارد، بنابراین جوانان ما بخصوص دانش آموزان باید امام (ره) را بیشتر بشناسند. دانستن.


به گزارش ایلنا، احمد جنتی ضمن تقدیر از خدمات مدیران سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شما در راه اندازی سازمان تبلیغات اسلامی نشان دادید که در عمل می توانید برای خدا کار کنید.


وی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی یک نهاد پاک، انقلابی و حکومتی است که از فرزندان امام (ره) است و در مکتب امام (ره) تربیت شده است.


دبیر شورای نگهبان با اشاره به عملکرد خوب سازمان تبلیغات اسلامی گفت: این نهاد از زمان پیروزی در هر جایی که حضور داشته آرمان های امام (ره) و انقلاب را در کار خود مد نظر قرار داده است.


جنتی با ابراز خرسندی از وجود چنین نهادی و خدمت در این نهاد خاطرنشان کرد: دو موردی که از ابتدا بر نهادینه شدن در این سازمان تاکید داشتیم روحیه انقلابی و اسلامی بود که به لطف خداوند حاصل شد.


وی با بیان اینکه باید در راستای اهداف تلاش کنیم و مردم را در درجه اول در داخل و خارج با اسلام و انقلاب آشنا کنیم، خاطرنشان کرد: البته کاستی ها و کاستی هایی داریم، اما وظیفه ما این است که اسلام را به معنای خاص آن که اسلام است معرفی کنیم. محمد ناب (ص) و اسلام انقلابی است. همه كشورهاي اسلامي خود را اسلامي اعلام مي‌كنند و كم و بيش كاري مي‌كنند، پس تا زماني كه روحيه انقلابي در بين مسئولان و مردم نباشد، اسلام نيست. این نوع اسلام اسلام آمریکایی است.


دبیر شورای نگهبان در تشریح اسلام انقلابی گفت: اسلام انقلابی در واقع اسلام را در قلب خود و در مواضع خود وارد می کند.


جنتی خاطرنشان می کند: یکی از مشاغلی که در سازمان تبلیغات اسلامی کمتر مورد توجه قرار گرفته است؛ وی با ارائه شخصیت متعالی امام(ره) به مردم خارج از کشور گفت: اخلاق، ایمان، سیاست، زمان شناسی و دیگر ویژگی های امام(ره) در داخل و خارج کشور همچنان مغفول مانده و باید معرفی شود. این ویژگی ها ثابت شده است.


وی افزود: ویژگی های امام (ره) بود که پیروزی هایی را برای انقلاب به ارمغان آورد، بنابراین یکی از وظایف ما معرفی امام (ره) است.


به گفته دبیر شورای نگهبان، معتقدم شناخت امام (ره) نه تنها در خارج، بلکه در داخل نیز ضروری است و در داخل کشور خلأهایی در شناخت امام (ره) وجود دارد، بنابراین جوانان ما بخصوص دانش آموزان باید امام (ره) را بیشتر بشناسند. دانستن.


جنتی با بیان اینکه نباید انتظار داشته باشیم که نسل های جوان امام را همانطور که دیده ایم و با ایشان بوده ایم، بشناسند و بپذیرند، گفت: نه، اینطور نیست، ما باید فرهنگ انقلاب خود را درک کنیم. نسل دانشجو، این انتقال فرهنگ انقلاب وظیفه علما است. علما فرزندان واقعی امام هستند. ما در این شرایط هستیم که باید این رسالت را بپذیریم و امام را به نسل های جوان عرضه کنیم. ما خود را مدیون اسلام هستیم، مخصوصاً نسل دانش آموزی که باید بیش از دانش آموز احساس وظیفه کند. باید بدانیم که دینی داریم که در اسلام و انقلاب باید آن را ادا کنیم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید