حجاب یک الزام قانونی است که توسط راه آهن جدی گرفته می شود / عواقب قانونی آن متوجه متخلفان خواهد شد


حجاب یک الزام قانونی است که توسط راه آهن جدی گرفته می شود / عواقب قانونی آن متوجه متخلفان خواهد شد

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران نسبت به اختلاف بین مسافران قطار مسافربری تهران – یزد هشدار داد.


به گزارش ایلنا، در پی انتشار خبری مبنی بر اختلاف مسافران قطار مسافری تهران – یزد شرکت حمل و نقل ریلی صبا بر سر عدم رعایت حجاب توسط یکی از مسافران، روابط عمومی جمهوری اسلامی ایران راه‌آهن ایران بر این باور است که باید افکار عمومی را در این خصوص شفاف‌سازی کرد، به ویژه ارائه:


یکی از بانوان محترم حاضر در قطار (فرزند شهید بزرگوار جعفری) پس از رعایت بی حجابی در داخل سالن مسافربری به صورت صحیح و به منظور فریضه امر به معروف و نهی از منکر توسط مدیر و همچنین کنداکتور که خود از خانواده محترم شهدا و ایثارگر هستند، درخواست می کند یادداشتی را ارائه کنند که آنها هم یادداشت کرده اند.


متأسفانه با ادامه ماجرا و عکسبرداری از مسافر بحث و درگیری به وجود آمد که توسط پلیس راهور و با حضور مدیر منطقه، نیروی انتظامی، نیروی انتظامی و نیروی انتظامی با مسافران در ایستگاه مسافربری یزد تشکیل شد. همچنین تذکرات لازم به متخلفین داده شد.


در این زمینه ذکر چند نکته ضروری است:


1- راه آهن جمهوری اسلامی ایران رعایت و اجرای کامل حجاب اسلامی و عفت عمومی را در تمامی ادارات ضروری می داند و در این راستا همواره امر به معروف و نهی از منکر می کند.


2- تاکید می شود رعایت حجاب به عنوان یک تکلیف شرعی و تکلیف قانونی از دغدغه های جدی راه آهن است و کادر مدیریتی قطارهای مسافری اعم از مهمانداران و راهبران قطار موظفند در صورت مشاهده تظاهرات تذکر دهند. بی حجابی و در صورت لزوم اقدام قانونی و تشکیلات قضایی.


3- مواردی از این دست رسیدگی شده و عواقب قانونی آن متوجه متخلفین خواهد بود. در این راستا ملاحظاتی در خصوص رفتار مسافران محترم، افسران قطار و پلیس در نظر گرفته شده است که در حال بررسی است. همچنین با توجه به اهمیت موضوع، موضوع به مراجع قضایی ارجاع و در دست بررسی است و در حال حاضر کندادر از خدمت تعلیق شده است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید