حداکثر کاهش وزن بعد از جراحی کاف معده چقدر است؟


جراحی اسلیو معده یکی از بهترین روش های کاهش وزن و همچنین بهترین جراحی کاهش وزن در جهان به شمار می رود که سالانه هزاران نفر در سراسر جهان با کمک آن موفق به درمان چاقی می شوند. اولین دلیل محبوبیت این روش در بین داوطلبان ممکن است بی خطر بودن آن باشد و دلیل دیگر میزان کاهش وزن بعد از عمل است. در این عمل توضیح خواهیم داد که کاهش وزن بعد از جراحی معده چقدر است و برای تجربه حداکثر کاهش وزن بعد از این عمل چه باید کرد.

آستین معده

همه به یک شکل وزن کم نمی کنند!!

کاهش وزن پس از جراحی اسلیو معده از فردی به فرد دیگر متفاوت است. یعنی هیچ دو بیماری وجود ندارد که بعد از انجام این عمل به یک میزان و در یک سیکل مشخص وزن کم کنند. هنگامی که تصمیم به انجام جراحی اسلیو معده می گیرید، جراح کاهش وزن شما معمولاً می تواند تخمین بزند که بعد از عمل چقدر وزن کم می کنید.

اینفوگرافیک کاهش وزن بعد از اسلیو معده

کاهش وزن هفتگی یا ماهانه شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. وزن و وزن فعلی شما، شاخص توده بدنی (BMI)، سن، جنسیت، سطح سلامتی و میزان رژیم غذایی و فعالیت بدنی شما، همه عواملی هستند که می توانند بر روند کاهش وزن بعد از عمل جراحی آستین تأثیر بگذارند.

حسابداری bmi

میانگین کاهش وزن بعد از اسلیو معده چقدر است؟

نوسان معده به طور معمول قادر است حدود 25 تا 35 درصد از وزن کل کاهش و یا 50 تا 75 درصد اضافه وزن شما به طور کامل از بین می رود و شما را در محدوده سالم MBI قرار می دهد. برخی دیگر با این روش می توانند بیش از 80 درصد وزن خود را کاهش دهند و برخی حتی کمتر از 70 درصد وزن خود را از دست می دهند.

میزان کاهش وزن بعد از یائسگی را در ماه های بعد از عمل تا حدودی و نه دقیقاً مشاهده می کنید. تاکید می شود که کمی است.

گذشت زمان میزان کاهش وزن بردگان
ماه اول 8 کیلوگرم (تقریبا)
ماه دوم 7 کیلوگرم (تقریبا)
ماه سوم 5 کیلوگرم (تقریبا)
ماه چهارم 4 کیلوگرم (تقریبا)
ماه پنجم 3 کیلوگرم (تقریبا)
ماه ششم 2 کیلوگرم (تقریبا)
سال اول 50 تا 70 درصد کل اضافه وزن
سال دوم 80 درصد یا حتی بیش از 90 درصد اضافه وزن

شما بلافاصله شروع به کاهش وزن می کنید

یکی از دلایلی که افراد را به انجام جراحی اسلیو معده برای کاهش وزن و درمان چاقی تشویق می کند، شروع سریع کاهش وزن است. شما بلافاصله بعد از عمل شروع به کاهش وزن خواهید کرد زیرا رژیم غذایی و دوره نقاهت به گونه ای است که تمایل کمتری به غذا خوردن دارید و این به شما کمک می کند تا بعد از آستین معده وزن زیادی کم کنید.

نمایش شماتیک نوسان معده
تصویر معده که در آن آستین معده 70 درصد کاهش یافته است.

نوع رژیم بعد از جراحی اسلیو منجر به کاهش وزن بیشتر می شود

بعد از عمل برای مدتی مایعات شفاف میل می کنید و بعد از اینکه معده تان کمی خوب شد کم کم شروع به مصرف غذاهای پوره می کنید. حدود 4 هفته پس از جراحی اسلیو معده می توانید غذاهای نرم را در برنامه غذایی خود بگنجانید و پس از 6 هفته می توانید به تدریج غذاهای جامد بخورید و به زندگی تقریباً عادی برگردید.

جراحی آستین معده به شما امکان می دهد تقریباً هر نوع یا قوام غذایی را بخورید. و البته در رژیم غذایی خود باید از غذاهای بدون مواد مغذی، کالری های تقلبی و نوشیدنی های شیرین پرهیز کنید. بسیاری از جراحان کاهش وزن خوردن پنج وعده غذایی سالم در روز را بدون میان وعده توصیه می کنند. تمام این دستورالعمل های ساده به شما کمک می کند بعد از یک آستین وزن کم کنید.

مردی که بعد از جراحی آستین دو وعده میوه و سبزیجات می خورد و از میان این غذاهای سالم که به کاهش وزن بعد از جراحی آستین کمک می کند، انتخاب می کند.

بیشترین کاهش وزن در شش ماه اول پس از جراحی رخ می دهد

حداکثر سرعت کاهش وزن پس از جراحی اسلیو باید در 6 ماه اول رخ دهد. به عبارت دیگر در این مدت می توانید تا 50 درصد از وزن اضافه خود را کم کنید. در این 6 ماه بدن شما به دستورات و رژیم غذایی بعد از اسلیو معده عادت کرده و روند کاهش وزن ادامه خواهد داشت و تا پایان سال اول تقریباً 65 درصد از وزن اضافه خود را از دست خواهید داد. با این حال، پس از دو سال شما بیش از 70 درصد وزن خود را از دست خواهید داد و تقریباً به درمان نهایی چاقی نزدیک خواهید شد.

مزایای قابل توجه کاهش وزن سریع (کاهش وزن زیاد در مدت زمان کوتاه)

  • کاهش وزن سریع و قابل توجه می تواند به بیماران چاق کمک کند تا سریعتر فعال شوند. بار کمتر بر روی کمر و پایین تنه به معنای حرکت راحت تر و تحرک بیشتر است، به این معنی که می توانید بدون زحمت تمرین کنید و سریعتر وزن کم کنید.
  • پیاده روی نقطه شروع خوبی برای بسیاری از بیماران چاق است. ترکیب ورزش و سایر فعالیت ها می تواند کاهش وزن را در طول زمان تسهیل کند و افزایش فعالیت بدنی می تواند با بهبود کیفیت زندگی به کاهش وزن یا سوزاندن کالری کمک کند.
  • کاهش وزن سریع نیز باید انگیزه زیادی در شما ایجاد کند. هر چه سایز کمر کوچکتر باشد، می توانید به خودتان افتخار کنید و کم کم شروع به خرید لباس های بهتر با سایز کوچکتر کنید.
  • کاهش وزن قابل توجه همچنین می تواند منجر به درمان چشمگیر و حتی کامل بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی، از جمله دیابت نوع 2 شود.

میزان و سرعت کاهش وزن بعد از جراحی اسلیو به شما بستگی دارد

روش اسلیو معده به شما کمک می کند گرسنگی خود را کنترل کنید و مقدار غذایی را که می توانید در یک زمان بخورید محدود کنید. اما اینکه چقدر وزن کم می‌کنید و چقدر سریع آن را از دست می‌دهید به پذیرش و تعهد شما به یک سبک زندگی جدید و سالم بستگی دارد. رژیم غذایی سالم و ورزش منظم مهمترین عوامل در میزان موفقیت جراحی اسلیو هستند.

زنی که با مربی خود برای کاهش وزن بعد از اسلیو معده ورزش می کند

بعد از عمل همیشه باید کالری محدودی مصرف کنید. اکثر افراد در برخی مواقع به یک پلاتو وزن می رسند و زمانی که این اتفاق می افتد، ممکن است از دستورات جراح لاغری پیروی نکنند و وزن خود را کاهش دهند. تحت هر شرایطی و مهم نیست که چقدر طول بکشد، باید با انگیزه بالا تمام دستورالعمل ها را دنبال کنید تا به درمان دائمی چاقی برسید.

پس از درمان چاقی وزن خود را حفظ کنید

هنگامی که به هدف خود (درمان چاقی و کاهش وزن) رسیدید، همچنان باید با جراح خود در تماس باشید و متعهد شوید که همیشه به برنامه هایی برای حفظ وزن خود در محدوده طبیعی پایبند باشید. پس از کاهش وزن، زندگی شما زیر و رو می شود و عادات خوب بسیاری را به دست آورده اید که روند حفظ وزن سالم را برای شما آسان می کند و بدون هیچ مشکل و دردسری به کاهش وزن ادامه می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید