حسن زاده: پرسپولیس می تواند به CAS مراجعه کند/ متعهدیم شاهد کاهش انتشار بیانیه ها باشیم.


    حسن زاده: پرسپولیس می تواند به CAS مراجعه کند/ متعهدیم شاهد کاهش انتشار بیانیه ها باشیم.

رئیس کمیسیون انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: در جلساتی که برگزار کردیم، پرونده های قضایی تشکیل شد و تعهداتی صورت گرفت که شاهد کاهش انتشار اظهارات در فضای مجازی باشیم.


به گزارش ایلنا، ابوالفضل حسن زاده در حاشیه دیدار با مدیران تیم های لیگ برتری گفت: جلسه خوبی بود و مدیران و سرپرستانی از باشگاه های لیگ برتری و دسته اولی حضور داشتند. مطالب مرتبط با ارکان قضایی و انتظامی تشریح شد و سعی شد این پرونده ها از نظر انضباطی در مورد شایع ترین مسائل مربوط به تخلفات باشگاهی، تعداد پرونده هایی که در این فصل برای آنها مختومه شده است، تشخیص داده شود. مقدار جرایمی که مشخص شده است. برای اینکه شاهد کاهش تخلفات در فصل های آینده باشیم و به نظرم جلسه خوبی بود.


در پاسخ به این سوال می توان مواردی مانند گل گهر بازیکن گابنی، ماجرای بازی تراکتورسازی و پرسپولیس و … را مشاهده کرد. در فصل جدید؟ وی گفت: فوتبال غیرقابل پیش بینی است اما امیدواریم دیگر شاهد مشکلات مشابه نباشیم.


رئیس کمیسیون انضباطی در پاسخ به اینکه گفته می شد محرومیت یحیی گل محمدی ابتدا 6 ماه بوده و سپس کاهش یافته است، خاطرنشان می کند: ما 5 نفر در کمیسیون انضباطی هستیم اما آیین نامه رد صلاحیت 6 ماهه را تعیین کرده است. و یکی از مواردی که امروز به باشگاه ها اعلام شد همین موضوع بود، مثلا در یک مسابقه فوتسال اگر تیمی 3 کارت زرد بگیرد باید 140 میلیون تومان جریمه شود، در فوتبال قانون می گوید اگر تیمی دریافت کند. 5 کارت داستان های کارآگاهی. در مورد گل محمدی رای ما روشن است، به اتفاق آرا داده شد و اختلاف نظری وجود نداشت. چندین عنصر در تصمیم گیری برای ما مهم است، یکی تکرار تخلف، دوم ثبت بد یا خوب، این عناصر توسط اعضا و نهادهای تصمیم گیری در کار ما لحاظ می شود که مشابه است. به کار قضایی


حسن زاده در پاسخ به این سوال که در فصل جدید محدودیت های انضباطی بیشتری لحاظ می شود؟ وی تصریح کرد: این یکی از مواردی است که در جلسه مطرح شد و تا جایی که من اطلاع دارم کمیته اخلاق پرونده ها را مختومه کرده و یکسری تعهدات از سوی دوستان صورت گرفته است تا شاهد کاهش انتشار بیانیه ها در فضای مجازی باشیم.


آیا به این سوال پاسخ دادید که تخلفات انضباطی افزایش می یابد؟ وی گفت: تخلفات انضباطی در سال گذشته با مصوبه هیات رئیسه فدراسیون 7 برابر شد و بعید می دانم امسال افزایش جریمه داشته باشیم.


رئیس کمیته انضباطی با بیان اینکه پرونده گل گهر هنوز به نتیجه نرسیده است، گفت: با پلیس ارتباط برقرار کردیم، باشگاه گل گهر اسامی را در اختیار کمیته انضباطی قرار داده است که به مرجع قضایی ابلاغ می شود و تصمیمات قضایی نیز صادر می شود. اقتدار ملاک عمل خواهد بود، چون فردی که به ما معرفی کردند، فوتبالی نیست، بنابراین می توانیم با تخلف او در داخل فدراسیون برخورد کنیم.


حسن زاده در پاسخ به این سوال که همچنان از رای انضباطی تراکتورسازی و پرسپولیس دفاع می کنید چرا که پرسپولیسی ها احساس می کنند این تصمیم درست نبوده است، خاطرنشان کرد: رای کمیته انضباطی صادر شد و کمیته استیناف هم تصمیم گرفت و رای صادر شد. تایید شده. تصمیم کاملا مستند و مستدل در مورد آن قسمت از رای گرفته شد و ربطی به حضور یا عدم حضور هواداران پرسپولیس نداشت، فقط برای پیشگیری بود تا شاهد تکرار چنین اتفاقی در تهران نباشیم. . ما در سال 98 شاهد اتفاقات مشابهی بودیم و چنین رأیی را به تصویب رساندیم، اما به دلیل ویروس کرونا این رای اجرا نشد و در صورت مشاهده چنین اتفاقی برای سایر تیم ها، از نظر پیشگیری تصمیم گیری می کنیم.


وی در پاسخ به این سوال که آیا محرومیت هواداران در دیدار سپاهان و پرسپولیس در حالی که بازیکنان دو تیم درگیر بودند منطقی بود اما آیا بازی این دو تیم در تهران بدون هوادار برگزار شد؟ وی تصریح کرد: من یک سوال می پرسم اگر خدای ناکرده در دیدار این دو تیم اتفاق بدی برای تماشاگران دو تیم تهرانی می افتاد، آیا همه آنها نمی گفتند که این دیدار باید بدون تماشاگر برگزار می شد؟ این دیدار برای احتیاط بدون تماشاگر برگزار شد و با توجه به حساسیت هایی که وجود داشت این تصمیم را گرفتیم.


رئیس کمیسیون انضباطی در ادامه درباره اعتراض پرسپولیسی ها به تصمیم دیدار با تراکتور گفت: می توانند به دادگاه CAS گزارش دهند، تصمیم ما از نظر مراجع قضایی فدراسیون قطعی است. .


حسن زاده در پاسخ به این سوال که در آستانه یک بازی حساس می توان محرومیت یک بازیکن را به بعد از آن مسابقه موکول کرد؟ وی گفت: اتفاقات یکی از سوالات جلسه امروز نیز در همین مورد بود که تا دیروز 1245 پرونده صدور حکم در کمیته انضباطی صادر کرده ایم. هر یک از آرای ما از چند فرد واقعی تشکیل شده است. ما می توانیم این تعداد مورد را انجام دهیم تا در کدام بازی و در چه زمانی اعمال شود. پرونده ارجاع شده به کمیسیون انضباطی در کمتر از یک هفته منجر به تصمیم گیری می شود، شاید مدتی در تحقیقات طول کشید.


وی در پاسخ به این موضوع با ادعای اینکه در دو فصل گذشته نتیجه بیش از 80 بازی 3 بر صفر اعلام شده است، گفت: تاکنون آماری که در این جلسه اعلام کردم 201 مورد شکایت داشته ایم. بازیکنان غیرمجاز در تمام لیگ ها، از جمله 12 لیگ، این شکایات منجر به نتیجه 3-0 شد، برای سایر شکایات مهلت 24 ساعته تمام شده بود و سایر تیم ها 24 ساعت شکست خوردند، در غیر این صورت بازی های زیادی 3-0 می شد.


رئیس کمیسیون انضباطی گفت: در پایان فصل گذشته برخی از تیم ها از لیگ برتر و لیگ دسته اول انصراف دادند، کمیسیون انضباطی رای قاطع داد تا این مسائل تکرار نشود و ایرادی که مطرح کردند در جلسه مطرح شد. کمیسیون استیناف و رسیدگی خواهد شد.


حسن زاده درباره بحث تبانی و شرط بندی در فوتبال گفت: این موضوع مربوط به کمیته اخلاق است و من از محتوای این پرونده ها اطلاعی ندارم.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید