حضور گسترده مردم کمین ایران را ناامید کرده است/ مقاومت در ترسیم مرزها دخالتی ندارد.


حضور گسترده مردم کمین ایران را ناامید کرده است/ مقاومت در ترسیم مرزها دخالتی ندارد.


به گزارش ایلنا به نقل از العالم، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان آخرین تحولات داخلی این کشور و رویدادهای منطقه را تشریح کرد.


وی در ابتدا به جنبش جهاد اسلامی پرداخت و اظهار داشت: «فتحی الشقاقی» سردار شهید و بنیانگذار جهاد اسلامی روحیه جدیدی برای جهاد و افق جدیدی از مقاومت و امیدی نو برای مردم فلسطین ایجاد کرد. نهضت جهاد اسلامی راه خود را ادامه داده و گسترش یافته و گروه های متعددی ایجاد کرده است که به پیروزی های بزرگی دست یافته اند.


دبیرکل حزب الله لبنان سپس به تشییع باشکوه شهدای حادثه تروریستی شیراز پرداخت و گفت: راهپیمایی دسته جمعی در چند شهر ایران برای تشییع شهدای عملیات تروریستی شیراز پیامی تعیین کننده برای دشمنان ایران بود. که هر کاری بکنند جز سراب نیست.


سید حسن نصرالله افزود: حضور گسترده ایرانیان در خیابان‌های چند شهر ایران نشانه حمایت مردمی از رژیم و ناامید شدن کسانی است که در ایران پنهان شده‌اند.


وی همچنین به بحث تعیین مرزهای دریایی لبنان اشاره کرد و گفت: توافقنامه تعیین مرزهای دریایی یک پیروزی بزرگ و تاریخی برای کشور، ملت و مقاومت لبنان بود.


سید حسن نصرالله با تاکید بر اینکه مقاومت در طراحی مرزها دخالت نمی کند، تصریح کرد: لبنان نیز باید مرزهای جنوبی خود را با فلسطین اشغالی ترسیم کند.


دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه مرزهای زمینی فلسطین اشغالی و لبنان توسط نمایندگان فرانسه و انگلیس ترسیم شد، اما مرزهای دریایی ترسیم و تعیین نشد، ادامه داد: پس از صحبت هایی مبنی بر وجود نفت و گاز در جنوب. سواحل لبنان، مرزها ترسیم شد، دریا بسیار مهم بود.


وی افزود: با توجه به تعیین مرزهای دریایی، لبنان بلوک های نفت و گاز را تعیین خواهد کرد. خط 23 لبنان را موظف می کند که این منطقه دریایی را به عنوان آب های منطقه ای و منطقه اقتصادی آزاد کند و این یک موضوع ملی است.


سید حسن نصرالله با تاکید بر اینکه این دولت لبنان است که مرزهای دریایی را تعیین می کند و مقاومت خطوط دریایی را تعیین نمی کند، گفت: توافق برای ترسیم مرزهای دریایی بر اساس تعیین آب های منطقه ای و مناطق اقتصادی لبنان در منطقه است. دریای مدیترانه.


دبیرکل حزب الله لبنان گفت: تحدید مرزهای دریایی زمانی ضروری شد که دشمن اسرائیلی شرکت‌ها را از نزدیک شدن به مناطق دریایی نزدیک بلوک‌های مرزی منع کرد و اعلام کرد که آمریکا نیز فعالیت این شرکت‌ها را که در سال‌های گذشته انجام داده‌اند مسدود کرده است. او باید روی بلوک های جنوبی کار می کرد.


وی یادآور شد: مقاومت در بحث ترسیم مرز در حال مذاکره و درخواست بود.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید