حضور 30 ​​هزار نیروی انتظامی برای خدمات رسانی به زائران اربعین


حضور 30 ​​هزار نیروی انتظامی برای خدمات رسانی به زائران اربعین

فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه رزمایش یگان ویژه از حضور 30 ​​هزار نیروی انتظامی در مرزهای رسمی برای خدمات رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خبر داد.


به گزارش ایلنا، سردار حسین اشتری در حاشیه رزمایش پنج خادمان آل عبا و اربعین حسینی یگان ویژه فراجا، ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) را به خبرنگاران تسلیت گفت. ) و گفت: برگزاری این رزمایش در خدمت آمادگی همکاران در یگان ویژه و خدمت رسانی بهینه به زائران اربعین و عاشقان حسینی است.


فرمانده نیروی انتظامی کشور یادآور شد: بالغ بر 30 هزار نفر از همکاران برای خدمات رسانی به زائران در مرزها حضور خواهند داشت که از این تعداد 12 هزار نفر از یگان های ویژه هستند که از امروز کار خود را آغاز کرده و در مرزها می مانند.


وی تصریح کرد: همکاران پلیس راهنمایی و رانندگی و یگان ویژه به دلایل امنیتی و تسهیل در امور شهروندان به همراه پلیس گذرنامه، مرزبانی و سایر نیروهای متخصص پلیس آماده ارائه خدمات به زائرین هستند.


اشتری با اشاره به اینکه پهپادها و بالگردها با ارائه اطلاعات به همکاران آماده هستند تا تردد زائران را تسهیل کنند، افزود: در خصوص گذرنامه نیز هماهنگی هایی با مقامات عراقی برای کسانی که گذرنامه آنها با مهر تمدید پلیس منقضی شده است، انجام شده است. سفر و زائران نگران این موضوع نباشند.


وی با اشاره به اینکه مجموعه فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تمام توان و توان خود برای تامین امنیت و تردد زائران و آمادگی کامل برای عبور از دروازه ها و تامین امنیت مرزها تلاش می کند، گفت: با عراقی ها توافق شده است. پلیس گفت: اگرچه گیت در مرزهای ما است و باید در آن سوی مرز افزایش یابد تا با افزایش گیت ها در عراق، مشکلی در تردد زائران پیش نیاید و این مشکل تسهیل شود.


با بیان اینکه بر اساس تعداد زائران نیروها تقسیم بندی شده اند، افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی آماده خدمات رسانی به زائران، مرزبانی آماده خدمات رسانی به زائران و مرزبانی آماده ارائه خدمات به زائران هستند. زائران. زائران.


اشتری همچنین درباره موضوع گذر موقت گفت: یک سال قبل از شیوع تاج، گذرنامه موقت صادر شد. در همین راستا امسال نیز نمونه هایی به عراق ارسال شد و وزارت کشور و فرماندهی انتظامی کشور پیگیر این موضوع هستند.


وی گفت: به بازدیدکنندگان توصیه می کنیم در مواقعی که هوا سردتر است حضور خود را به تعویق بیندازند و به سمت مرزها پیاده روی کنند.


رئیس پلیس کشور در خصوص اعتبار گذرنامه زائران اربعین گفت: بر اساس توافق با پلیس عراق مقرر شد گذرنامه هایی که تاریخ آنها به پایان رسیده است بتوانند از طریق زمین، هوایی و دریایی به زائران با پلیس سفر کنند. پسوند تمبر


به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی همچنین درباره استفاده از بالگرد و پهپاد در فرجا گفت: استفاده از تجهیزات و امکاناتی مانند بالگرد، پهپاد و مراکز نظارت تصویری برای تسهیل تردد زائران استفاده می شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید