حل مشکلات مردم مقدم بر توسعه ساختمان های اداری است


رئیس جمهور استفاده بهینه از نیروی انسانی و ساختارهای اداری را شرط ارتقای بهره وری دانست و تاکید کرد: اگر بخواهیم به رشد اقتصادی 8 درصدی پیش بینی شده برای سال 1401 برسیم، باید بدانیم که شرط تحقق آن افزایش بهره وری است. و سرمایه گذاری

به گزارش ایلنا، سیدابراهیم رئیسی که امروز شنبه پس از سفر دولت مردمی به مناطق جنوب شرق استان تهران در شهرستان ورامین حضور داشت، در جلسه هیئت رئیسه این شهرستان اظهار کرد: امروز شنبه در شهرستان ورامین حضور داشتیم.

رئیس جمهور با اشاره به بازدید از برخی پروژه های نیمه تمام در نقاط مختلف شهر گفت: به هیچ وجه قابل قبول نیست که اجرا و تکمیل یک پروژه عمرانی یا خدماتی سال ها بیش از حد انتظار به طول انجامد. به عنوان مثال چرا باید اجرای پروژه قطار شهری ورامین پس از سال ها ناتمام بماند؟

رئیس جمهور بر تسریع در تهیه مدارک هویتی برای اتباع افغانستانی مقیم کشور تاکید کرد و گفت: افغان های مقیم ایران میهمانان عزیز ما هستند اما این بدان معنا نیست که حضور و زندگی آنها در کشور مشخص نیست.

رئیسی از مسئولان وزارت بهداشت و مسئولان استانداری های تهران و ورامین خواست تمام تلاش خود را برای تسریع در تکمیل پروژه های درمانی در شهرستان ورامین به کار گیرند و خاطرنشان کرد: با تمام امکاناتی که در اختیار دارد، کار تکمیل ادامه تخصیص مصوبات تکمیلی مصوب در سفر استانی برای این پروژه بیمارستان 96 تختخوابی پیشوا.

وی همچنین بر تسریع در تکمیل خط دوم انتقال فاضلاب شهر ورامین تاکید کرد و گفت: علاوه بر تکمیل شبکه فاضلاب، توسعه ظرفیت تامین آب شرب مناطق مختلف تهران نیز از جمله مواردی است که اولویت دستگاه های اجرایی افزایش ظرفیت سد لار نیز یکی از اقداماتی است که می تواند به تامین مطمئن آب شرب استان تهران کمک کند.

رئیس جمهور به موضوع معوقات تسهیلات دامی و دامداری در شهرستان ورامین اشاره کرد و گفت: ورامین یکی از قطب های تولید کشاورزی و دامپروری است و نباید به این وضعیت آسیبی وارد شود، بلکه باید برای تقویت و افزایش کشاورزی تلاش کرد. و تولیدات دامی در شهرستان.

رئیسی به احداث 15 کیلومتر جاده ورامین اشاره کرد و یادآور شد: جاده ورامین بخشی از جاده پرتردد تهران به مشهد است که با توجه به علاقه قلبی مردم ایران به امام هشتم (ع) و افزایش تردد در این مسیر. این مسیر باید هر چه سریعتر برای تکمیل این قطعه و افزایش ظرفیت تردد این جاده انجام شود.

وی گفت: تامین ساختمان های اداری مناسب به ویژه در شهرها و محله های جدید که به دنبال تغییرات در تقسیمات کشوری به روز می شوند، مهم است. افزایش اقتدار و توان حل مشکلات مردم نه توسعه ساختمان های اداری. داشتن دفتر کار در ساختمان اجاره ای بهتر از نداشتن منابع کافی برای حل مشکلات مردم است.

به گفته رئیسی، ساختمان اداری زیبا و بزرگ قطعاً خوب است، اما تهیه چنین ساختمان هایی نباید به قیمت تخصیص منابع به این معضل به جای رفع مشکلات مردم تمام شود.

وی ادامه داد: متأسفانه در مقطعی از کشور برخی موضوعات از جمله ساخت ساختمان های اداری بزرگ و ساخت اتاق جلسات در این ساختمان ها مطرح شده است، در حالی که در خوش بینانه ترین حالت می توان یک بار از این اتاق های جلسات استفاده کرد. روز ماه.” بنابراین منابعی که به این گونه مشکلات اختصاص می یابد باید برای رفع مشکلات مردم استفاده شود.

رئیس جمهور استفاده بهینه از نیروی انسانی و ساختارهای اداری را شرط ارتقای بهره وری دانست و تصریح کرد: اگر قرار است به پیش بینی رشد اقتصادی 8 درصدی سال 1401 برسیم، باید بدانیم که شرط تحقق آن افزایش بهره وری است. و سرمایه گذاری

رئیسی از مدیران دولتی خواست تا تمام توان خود را برای ارتقای کارآمدی نظام اداری به کار گیرند و گفت: حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی در گرو کارآمدی نظام اداری است. به عنوان مثال ساخت هزار واحد مسکونی در شرایطی که کشور با کمبود مسکن مواجه است و حدود 12 سال به دلیل مشکل اداری بین دستگاه های متعدد بلااستفاده مانده است، درد بزرگی است و نشان از ناکارآمدی سیستم مدیریتی دارد.

وی به پیشنهاد راه اندازی گمرک در شهرستان ورامین برای تسهیل صادرات گل و گیاه اشاره کرد و گفت: با استقرار گمرک در اینجا و در ایام اوج صادرات گل و گیاه کار خود را افزایش می دهد. تغییرات مستلزم مدیریت مدیران شایسته است.

رئیس جمهور با بیان اینکه بحث تصفیه فاضلاب دارای منافع اقتصادی خوبی است، خاطرنشان کرد: تسهیل ورود بخش خصوصی به این حوزه و در جایی که بخش خصوصی وارد نشود، بخش دولتی مسئولیت را بر عهده می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید