خانه مستند از «خاطرات موتور سیکلت» می گوید.


خانه مستند می گوید

مستند «خاطرات موتورسیکلت» به کارگردانی امیرحسین نوروزی که به مناسبت سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران در خانه مستند تولید شده، اکران اینترنتی خود را از 30 خرداد آغاز می کند.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی خانه مستند، «خاطرات موتورسیکلت» به کارگردانی و تهیه کنندگی امیرحسین نوروزی و ایده پردازی و پژوهش سامان مختاری به مناسبت سالروز شهادت مصطفی چمران از سرداران موثر. در طول هشت سال ایران و عراق، سایت خانه مستند اکران خواهد شد.


مستند «خاطرات موتورسیکلت» داستان موتورسوارانی است که از تپه ها و خیابان های تهران آمده و اولین گروه از چریک های موتورسیکلت جنگ را به فرماندهی شهید مصطفی چمران تشکیل دادند.


در خلاصه این مستند آمده است: روزی روزگاری جوانان تهرانی سوار بر موتورهایشان در تپه ها و خیابان ها در حال جنگ بودند، مردی طلسم شده آمد و دل آنها را گرفت، به جبهه برد. نامش چمران بود، شهید مصطفی چمران…»


«خاطرات موتور سیکلت» در اولین نمایش خود که در سیزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت در سال 1388 برگزار شد، موفق شد تندیس نقره ای جایزه شهید آوینی را از این جشنواره دریافت کند.


مستند «خاطرات موتورسیکلت» تهیه شده در خانه مستند و تولید سازمان هنری رسانه ای اوج از روز سه شنبه 30 خردادماه مصادف با سالروز شهادت دکتر چمران به صورت رایگان بر روی سایت خانه مستند قرار می گیرد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید