خبر خوش برای امدادگران هلال احمر


خبر خوش برای امدادگران هلال احمر


به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین این مجموعه و نهاد تامین اجتماعی کشور، گفت: از ابتدای شهریورماه پس از پیگیری های طولانی حق بیمه امدادگران هلال احمر برقرار می شود. بالا و آن امدادگران مشمول پرداخت حق بیمه در سامانه امدادیار خواهند شد.» در شیفت های عملیاتی جمعیت هلال احمر در پایگاه ها و مراکز عملیاتی شرکت ثبت نام کرده و فعال باشند.


کولیوند افزود: افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران نیز برای افرادی که در فعالیت های اجتماعی مشارکت می کنند، در دستمزد مهرماه و از شهریور ماه اعمال می شود.


به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، تقریباً 20 هزار نفر از امدادگران این شرکت به تدریج و متناوب زیر چتر بیمه قرار خواهند گرفت.


در ادامه مرتضی مرادی پور معاون عملیات سازمان امداد هلال احمر با تشریح جزئیات بیشتر این تصمیم از افزایش کمک هزینه سفر و غذا توسط جمعیت هلال احمر خبر داد. وی با اشاره به دستور رئیس جمعیت هلال احمر برای حمایت از معیشت نجاتگران و نجاتگران و برقراری بیمه برای این افراد، به ایسنا گفت: با توجه به امضای تفاهم نامه با سازمان تامین اجتماعی، هماهنگی لازم برای ایجاد بیمه کمک های اولیه و سیستم تامین اجتماعی ویژه داوطلبان در حال برنامه ریزی و بیمه برای این عزیزان ایجاد می شود.


وی در خصوص سایر اقدامات در خصوص معیشت امدادگران نیز اظهار داشت: در این راستا با پیگیری های سازمان امداد، دستور ریاست محترم جمعیت و حمایت های دبیرکل و خزانه دار جمعیت و سایرین. در مناطق منطقه، تصمیمات خوبی اتخاذ شده و میزان تردد امدادگران نیز افزایش یافته است، مبلغی که از ماه جاری و بر اساس ابلاغیه جدید پرداخت خواهد شد.


مرادی پور با تاکید بر اینکه سقف حضور در شیفت ها در پایگاه ها و مراکز عملیاتی همان 10 روزه ثابت و مستمر است، گفت: اما پیش بینی می شود که این حد پلکانی طبق مقررات رعایت شود. درجه داوطلبی در مورد بیمه مشکل اینجاست که طبق دستور ریاست محترم جمعیت افرادی که بیش از هفت نوبت در پایگاه های ثابت و مستمر یا مراکز عملیاتی حضور دارند کلیه حق بیمه آنها به صورت پاداش در حساب تامین اجتماعی از طرف داوطلب. در نتیجه برای شش شیفت در ماه، 75 درصد توسط جامعه و 25 درصد توسط محل رفت و آمد پرداخت می شود. برای نوبت پنج روز حقوق پنجاه و پنجاه و برای نوبت چهار روزه در ماه 25 درصد با مشارکت جمعیت هلال احمر و 75 درصد باید توسط خود امدادگر و بخشی از از محل سفر قابل پرداخت است.


معاون سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: کار کمتر از چهار روز یک فعالیت داوطلبانه است و به این افراد فقط وجوه رفت و برگشتی پرداخت می شود و تاکید کرد: تمامی داوطلبان تحت پوشش بیمه مسئولیت هستند.


وی از امدادگران خواست برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه امدادیار مراجعه کرده و در دسترس بودن و تایید این روش پرداخت را اعلام کنند. این اقدامات تنها با رضایت و توافق هر یک از امدادگران انجام خواهد شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید