داوطلبان هلال احمر شناسنامه خواهند داشت خبرگزاری ایلنا


داوطلبان هلال احمر شناسنامه خواهند داشت

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه توانمندسازی داوطلبان در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار دارد، تاکید کرد: داوطلبان این جمعیت به زودی شناسنامه خواهند داشت.


به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند در جلسه شورای معاونت هلال احمر گفت: امروز لازم است پیشنهادات مردم برای ارتقای کیفیت خدمات در پیاده روی اربعین حسینی جمع آوری شود. در بحث آموزش، کمک های اولیه و کمک های اولیه برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی مانند کامیون و اتوبوس، دانش آموزان مدارس، دانشگاه ها و روستاییان باید جدی گرفته شود. به عبارت دیگر باید با جدیت بیشتری به موضوع آموزش کمک های اولیه به همه افراد پرداخت.


رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: الگوی مدیریت داوطلب هلال احمر ما یک الگوی موفق در دنیاست و به همین دلیل باید تلاش کنیم تا حداکثر تعداد داوطلبان هلال احمر را به کشور جذب کنیم. داوطلبان ما باید گواهینامه داشته باشند و مهارت ها و شایستگی های آنها باید به وضوح تعریف شود. گروه داوطلبان فعال نیز باید در بین داوطلبان مشخص شود تا در مواقع بحران از کارشناسان استفاده شود.


کولیوند افزود: رئیس جمهور از خدمات هلال احمر روز گذشته در اربعین حسینی قدردانی کرد. علاوه بر این، وزیر بهداشت بر هم افزایی با مقامات عراقی تاکید کرد. به دلیل این موفقیت باید گزارش کاملی در قالب مقاله از عملیات اربعین تهیه و به صلیب سرخ تحویل داده شود، چرا که تجمع گسترده ای به بزرگی اربعین حسینی نداریم و صلیب سرخ باید در جریان قرار گیرد. این اقدام هلال احمر ایران


کولیوند در ادامه افزود: باید سایر جمعیت های هلال احمر کشور از جمله افغانستان، پاکستان، اروپا و آفریقا را در عملیات سال آینده مشارکت دهیم تا فرهنگ تشیع و اربعین حسینی گسترش یابد.


رئیس جمعیت هلال احمر در پایان بر لزوم راه اندازی کمپین جمع آوری داروهای مازاد از منازل تاکید کرد و گفت: می توانیم این داروها را در اختیار افراد نیازمند قرار دهیم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید